Środa będzie jednym z najzimniejszych dni w historii naszego miasta. W Chicago będzie zimniej niż w uznawanych za najzimniejsze miejscach na ziemi.
Na biegunie południowym w środę temperatury osiągną 4 stopnie poniżej zera. Barrow, na Alasce, najbardziej wysunięty na północ punkt w Stanach Zjednoczonych, położony nad kołem podbiegunowym, będzie miało temperaturę -7 stopni. Stacja Zackenberg, na Grenlandii, znajdująca się na północ koła podbiegunowego, będzie miała 11 stopni poniżej zera.
Chociaż nie ma stacji meteorologicznej na szczycie Mount Everest, z pewnością moglibyśmy się spodziewać, że w obozie znajdującym się na wysokości 17,000 stóp nad poziomem morza będzie zimniej niż w Chicago. A jednak nie. W środę będzie tam około 30 stopni.
Środowe temperatury w naszym mieście będą niższe niż w innych uznawanych za najzimniejsze miejscach na świecie, od stolic wszystkich czterech krajów skandynawskich, przez części Syberii, po Jukon:
- Zackenberg, Grenlandia: -11 stopni F.
• Barrow, Alaska: -7 stopni
• Yellowknife, Northwest Territories, Kanada: -5 stopni
• Amundsen-Scott South Pole Station: -4 stopnie
• Upernavik, Grenlandia: -3 stopnie
• Ottawa, Kanada: 9 stopni
• Murmansk, Rosja: 10 stopni
• Fairbanks, Alaska: 13 stopni
• Irktusk, Rosja: 16 stopni
• Nome, Alaska: 20 stopni
• Oslo, Norwegia: 23 stopnie
• Stockholm, Szwecja: 24 stopnie
• Reykjavik, Islandia: 25 stopni
• Mount Everest Base Camp, Khumjung, Nepal: 30 stopni
• Edmonton, Kanada: 33 stopnie
• Helsinki, Finalndia: 33 stopnie
• Kopenhaga, Dania, 35 stopni
• Vladivostok: Rosja: 37 stopni
Monitor