Kilka dni temu w Chicago pojawiła się polska wersja przewodnika dla imigrantów. Informator ten ukazuje się już od lat i wydawany był dotąd w 10 różnych językach, między innymi hiszpańskim, czy chińskim.
Nie wiadomo dokładnie, dlaczego polska wersja tej kilkuset stronicowej książeczki ukazała się w Stanach Zjednoczonych dopiero teraz. Polacy stanowią przecież sporą grupę i zawarte w niej informacje mogłyby przydać się wielu nie znającym języka angielskiego osobom. Wśród tematów poruszonych w przewodniku znajdują się na przykład: jak znaleźć mieszkanie, jak otrzymać prawo jazdy, jak zapisać dzieci do szkoły, czy jak skontaktować się z organizacjami pomagającymi imigrantom.
"Welcome to the United States" w wersji polskiej zawiera identyczne informacje z wersjami wydawanymi w innych językach. Od środy przewodnik ten rozprowadzany jest przez większość polonijnych organizacji, w tym np. Fundację Kopernikowską.