----- Reklama -----

Rafal Wietoszko Insurance Agency

01 września 2011

Udostępnij znajomym:

Już wkrótce żarty o możliwości zgrania zawartości internetu na dyskietkę, mogą stać się faktem. IBM pracuje bowiem nad największym dyskiem świata.

Koncern IBM opracowuje największy na świecie napęd dyskowy, który pomieści wszystkie książki świata i jeszcze zostanie na nim sporo miejsca. Nowy projekt ma na celu skonstruowanie napędu o pojemności aż 120 petabajtów, czyli 120 milionów gigabajtów. Dla porównania w domowych komputerach średnia pojemność dysków wynosi 1 TB, czyli ilość dostępnego miejsca odpowiadałaby 120 tysiącom takich komputerów. Oczywiście nie będzie to pojedynczy dysk, lecz gigantyczna macierz składająca się z 200 tysięcy normalnych dysków pracujących razem.

IBM realizuje ten projekt dla anonimowego klienta, który potrzebuje go do kompleksowych symulacji, co sugeruje, że chodzi o jakąś jednostkę naukową, albo wojskową.

 

Duże zmiany na portalu nk.pl

Koniec wakacji to czas wielu zmian produktowych w nk.pl. Przedstawiciele portalu zapowiadają: nową galerię zdjęć, aplikację miniNK na komputery z systemem Windows, a także rozwój wersji mobilnych.

Od lipca trwają intensywne prace nad zmianami w galeriach zdjęć. Fotografie ostatnio dodane przez znajomych są teraz bardziej wyeksponowane i łatwiej dostępne, tak samo jak przycisk służący do ich dodawania. Na początek września planowane jest udostępnienie przerobionej wersji galerii. "We wrześniu aktywność naszych Użytkowników zawsze rośnie, m.in. dodają wówczas więcej zdjęć. By wyjść na przeciw ich potrzebom, zrezygnowaliśmy z limitu transferu zdjęć, wprowadzamy też modyfikacje w układzie samej galerii. Będzie wygodniejsza w obsłudze i bardziej funkcjonalna. Umożliwi łatwe znalezienie konkretnego zdjęcia, szybki podgląd ostatnio skomentowanych fotografii, a także łatwe przerzucanie ich między albumami" – mówi Joanna Gajewska, rzecznik Naszej Klasy. "Nowym elementem będzie również kosz – dzięki niemu Użytkownik zyskuje możliwość przywrócenia zdjęcia usuniętego z albumu." – dodaje.

 

Najszybsza kamera świata

Jeśli chcesz filmować świat w zwolnionym tempie, obserwując na przykład jak wygląda spadająca kropla wody, to idealnym narzędziem do tego celu jest Phantom v1610.

Phantom v1610 to najszybsza kamera świata, idealna do kręcenia filmów w zwolnionym tempie, osiągająca prędkość miliona ramek na sekundę. Ten sprzęt służy do tworzenia filmów przedstawiających ruch niezwykle szybkich obiektów, w np. spadającej kropli wody, pocisku przebijającego balon z wodą i innych niesamowitych scen, widzianych często w różnych programach naukowych. Kamera dodatkowo rejestruje obraz w HD z prędkością 16,000 ramek na sekundę, a materiał nagrywa na wbudowanej pamięci o pojemności 96 gigabajtów.

 

Czy telefon od nieznajomego na pobudkę nie jest trochę dziwny?

TalkO"Clock to społecznościowy budzik – zarejestruj się, a inna osoba cię obudzi. Twórcy mówią o niesamowicie pozytywnej energii płynącej z telefonu od nieznajomego na pobudkę.

Usługa ma na celu stworzenie sieci osób, które chcą się dzielić pozytywnym nastawieniem w ciężkich chwilach porannego wstawania. Idea jest prosta – zapisujesz się do TalkO"Clock i wpisujesz godzinę pobudki. O tej godzinie ktoś inny zarejestrowany w systemie cię obudzi telefonem – oczywiście numery telefonów nie są ujawnianie, wszystko się dzieje w specjalnej aplikacji. Jeśli nikt akurat nie będzie w stanie do ciebie zadzwonić, to zrobi to automat.

Jeśli nie odrzuca was ten pomysł, to warto spróbować. A nuż pobudki przestaną być tak okropne. TalkO"Clock jest w fazie zamkniętej bety, wkrótce pojawi się na iOS i Androida.

 

Telefony przyszłości ładowane światłem

Naukowcy z UCLA opracowali prototypowy ekran LCD, który pobiera i wytwarza energię z jakiegokolwiek źródła światła, nie tylko promieni słonecznych.

Na rynku istnienie kilka telefonów z wbudowaną baterią słoneczną, lecz traktowane są bardziej jako ciekawostki, niż realnie funkcjonujący produkt. Dlatego, że ogniwo słoneczne jest w nich wbudowane w tylnej części obudowy, którą zwykle podczas rozmów zasłaniamy dłonią. Stąd też tego typu urządzenia są całkowicie nieprzydatne.

Nie oznacza to jednak, że ogniwa fotowoltaniczne nie mogą zasilać naszego telefonu. Grupie inżynierów z UCLA udało się skonstruować ekran LCD z wbudowanymi fotowoltanicznymi polaryzerami, wytwarzający energię z każdego źródła światła, nie tylko z promieni słonecznych

Niestety technologia nie jest w stanie dostarczać tyle energii, aby samodzielnie zasilać telefon, ale z pewnością może wydłużyć czas pracy baterii, pod warunkiem, że nasz aparat często będzie wystawiany na światło.

Jeśli technologia zostanie dopracowana, niewykluczone że niebawem znajdzie zastosowanie komercyjne.

Opracowane na podstawie witryn internetowych: www.onet.pl; www.komputerswiat.pl; www.chip.pl



----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor