Magic Cube firmy Celluon to laserowa klawiatura i mysz „w jednym”.
Jej twórcy wyszli naprzeciw potrzebom osób, które często korzystają z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety, ale dla których korzystanie z miniaturowej lub dotykowej klawiatury jest problematyczne.
Magic Cube wyświetla na dowolnej nieprzezroczystej powierzchni pełnowymiarową klawiaturę. Układ klawiszy przekazywany jest poprzez niewidzialną warstwę podczerwieni połączoną z czujnikiem optycznym.
Zasada działania jest prosta, kiedy użytkownik dotyka klawisza na wyświetlonej klawiaturze, warstwa podczerwieni zostaje „przerwana”. Powoduje to wychwy- cenie refleksji UV przez czujnik w trzech wymiarach, poprzez system umożliwiający przypisanie koordynatów do poszczególnych znaków na klawiaturze.
Magic Cube może być podłączony do urządzeń posiadających Bluetooth, włącznie z najnowszymi modelami iPhone, iPad, smartfonów Android oraz Blackberry. Można ją również podłączyć w trybie plug-and-play do komputerów z systemem operacyjnym Windows. Po naciśnięciu jednego przełącznika, „magiczna kostka” gotowa jest do parowania z urządzeniem przenośnym.
Google będzie nadzorowane przez amerykański rząd!
Służby federalne będą sprawdzały ochronę prywatności użytkowników Google przez najbliższe dwadzieścia lat.
Google’owi udało się wynegocjować ugodę z Federalną Komisją Handlu. Oznacza to, że gigant będzie kontrolowany pod kątem ochrony prywatności przez służby federalne przez najbliższe 20 lat.
Komisja stwierdziła, że Google jest pierwszą firmą w historii, której działania wymusiły tak rozbudowany program kontroli ochrony prywatności i przeprowadzania w tym kierunku audytów. Sam konflikt zaistniał
w momencie premiery sieci społecznościowej Google Buzz, która bez zgody jej użytkowników upubliczniała listę ich kontaktów, w tym z poczty Gmail. Nieraz klientów, partnerów biznesowych, uczniów czy pacjentów.
Oprócz tego, zdaniem komisji Google dopuściło się nieuczciwej i zwodniczej praktyki, również związanej z Buzzem, która zaowocowała tym, że nie można było się wypisać z usługi Buzz, jeżeli nie życzyliśmy sobie mieć tam profilu.
Według zawartej ugody, Google musi informować o tym, jakie dane pobiera od użytkowników, musi pytać się o ich zgodę na ich pobieranie a także musi informować, które z tych danych są przekazywane partnerom biznesowym. Przez najbliższe 20 lat co dwa lata służby federalne będą przeprowadzać audyt, by sprawdzić, czy Google wywiązuje się ze swoich obowiązków.
Usługa Google Buzz już nie istnieje. Jej miejsce zajęło Google+, które jest, póki co, chwalone za możliwości ochrony prywatności swoich użytkowników.
Amazon zapowiada nowy format e-booków
Kindle Format 8 został oparty na modnym ostatnimi czasy HTML5.
Nowy format e-booków Amazon zapowiedział w zeszły piątek. Standard nazwany KF8 (Kindle Format 8) oparto na HTML5. Nowy format zapewnić ma wydawcom znacznie większe możliwości z zakresu tworzenia bogatszych publikacji, w szczególności e-booków dla dzieci czy komiksów.
Amazon opisuje Kindle Format 8 jako lepszą alternatywę dla Mobi 7. Standard zaoferuje około 150 nowych funkcji związanych z formatowaniem CSS3 oraz HTML5. Niemniej, zarówno tagi audio, jak i wideo nie są wyszcze- gólnione na stronie producenta.
Nowe e-booki trafią najpierw w ręce użytkowników tabletu PC z Androidem – Kindle Fire, a do czytników Amazonu dopiero później. Producent podkreśla jednak, że zostanie również zachowana kompatybilność z istniejącymi aplikacjami mobilnymi oraz dla komputerów.
W celu zachowania wstecznej kompatybilności nowe narzędzia do tworzenia e-booków od Amazonu pozwolą na konwertowanie tworzonych publikacji do formatu Mobi 7. KF8 trafi w ręce twórców e-booków jako aktualizacja narzędzi do publikowania Kindle.
Skype już w rękach Microsoftu!
Gigant z Redmond poinformował o zakończeniu procesu przejmowania popularnego komunikatora. Od teraz Skype jest oficjalnie własnością Microsoftu!
Stało się! Microsoft poinformował oficjalnie o zakończeniu procesu przejmowania Skype"a i utworzeniu w Redmond nowej dywizji odpowiedzialnej za dalszy rozwój komunikatora i technologii opracowanych przez jego twórców. Rolę szefa nowego/starego projektu w Microsofcie będzie pełnił dotychczasowy CEO Skype – Tony Bates. Microsoft ma teraz w rękach ponad 70% rynku komunikatorów!
Opracowane na podstawie witryn internetowych: www.onet.pl; www.chip.pl; www.komputerswiat.pl