Firma LG Electronics wprowadza monitor, na którym trójwymiarowe efekty można podziwiać bez potrzeby zakładania specjalnych okularów 3D. Model DX2500, o przekątnej 25 cali, to interesująca propozycja dla wielbicieli multimedialnej rozrywki.
Dzięki modelowi DX2500, LG jako pierwszy producent w branży, otrzyma certyfikat organizacji TÜV Rheinland dla monitora 3D, który nie wymaga korzystania ze specjalnych okularów.
Dotychczasowe bezokularowe technologie 3D zmuszają widzów do przebywania w specjalnie dostosowanym do tego celu miejscu i oglądania obrazów pod ściśle określonym kątem. Dopiero wtedy można dostrzec optymalny efekt 3D. Natomiast monitor LG DX2500 eliminuje to ograniczenie, dzięki funkcji śledzenia pozycji głowy i ruchów gałek ocznych. Funkcja ta jest realizowana za pośrednictwem kamery zintegrowanej z monitorem. Wykrywa ona zmiany położenia gałek ocznych i pozycji głowy użytkownika w czasie rzeczywistym. Dzięki zebranym informacjom monitor oblicza kąt i miejsce przebywania widza, a następnie dostosowuje parametry wyświetlanego obrazu do optymalnej jakości efektu 3D. Rozwiązanie to zapewnia widzom większą swobodę i znacząco wyższy komfort podczas oglądania multimediów.
Dodatkowo zaawansowana funkcja konwersji 2D na 3D sprawia, że użytkownicy monitora DX2500 za pomocą jednego kliknięcia myszki, mogą bez ograniczeń odtwarzać trójwymiarowe treści, takie jak filmy, zdjęcia i gry.
Monitor DX2500 jest już dostępny w Korei, do sprzedaży globalnej trafi na początku 2012 r.
Apple otwiera swój największy sklep
Po wielu zapowiedziach, wreszcie ruszy w Nowym Jorku największy na świecie sklep Apple, który rozmiarami przewyższa dwa dotychczas największe sklepy w Londynie.
O największym sklepie Apple budowanym na nowojorskim dworcu Grand Central, pisaliśmy już kilka miesięcy temu, jednak do tej pory nie było wiadomo kiedy zostanie uruchomiony. Teraz ta informacja jest już znana, sklep rusza w najbliższy piątek, a jego całkowita powierzchnia handlowa wynosi około 2300 m2.
Sklep powstał w miejscu restauracji Metrazur, którą Apple odkupiło za 5 milionów dolarów. Co ciekawe, w odróżnieniu od innych sklepów mieszczących się na dworcu, działalność Apple jest bardziej uprzywilejowane i nie będzie musiała przez najbliższe 10 lat dzielić się procentem od sprzedaży z miejskim zarządem transportu.
Można się spodziewać, że nowy sklep będzie cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony konsumentów, zwłaszcza że przez dworzec każdego dnia przewija się ogromna ilość pasażerów, z których większość zapewne zechce obejrzeć nowe dzieło Apple.
Chrome popularniejszy od Firefoksa
Od dawien dawna najpopularniejszą przeglądarką jest Internet Explorer, a drugą z kolei Firefox. Jednak w tym miesiącu układ sił się zmienia. Chrome to teraz 25.69 procent rynku światowego, a Firefox 25.23 procent. Internet Explorer to wciąż miażdżące 40.63 procent.
Chrome wyprzedza Firefoksa dosłownie o włos. Tym niemniej to i tak wspaniała wiadomość dla Google’a. W przeciągu roku udział rynkowy tej przeglądarki wzrósł aż o 10.8 procent! Na Chrome’a przesiadają się głównie użytkownicy Firefoksa i Internet Explorera (Firefox stracił 5.5 procent na rzecz Chrome’a, a Internet Explorer 6.3 procent).
Chrome, po pokonaniu Firefoksa, ma teraz już tylko jednego konkurenta do pokonania. Bitwa między Microsoftem a Google’em może być… fascynująca.
Warto uczciwie zaznaczyć, że pomiary innych firm są nieco mniej optymistyczne dla Google’a. Net Applications twierdzi, że Firefox ma 22,14 procent rynku, a Chrome 18,18 procent. Wszyscy są jednak zgodni: przeglądarka Google’a w niesamowitym tempie zyskuje popularność.
Do kin trafi film w całości nakręcony smartfonem
Film o małej dziewczynce, która nie mówiąc ani słowa, odmienia życie innych
Już 16 grudnia swoją premierę będzie mieć film "Olive" – pierwsza kinowa produkcja, nakręcona w całości smartfonem. Film przekazuje historię małej dziewczynki, która zmieniła życie trzech osób, nie wydając z siebie ani jednego słowa. Za produkcję odpowiedzialna jest w całości Nokia N8, oczywiście z pomocą całej armii profesjonalnych obiektywów.
Film został nakręcony przez Hoomana Khaliliego, który w wywiadzie dla dziennika Los Angeles Times opisuje, w jaki sposób musiał zhackować telefon, aby wyłączyć funkcję auto-zoomu i autofokusu, by mieć większą kontrolę nad kamerą.
Oprócz Nokii N8 w centrum zainteresowania, na planie (i za kulisami) filmu "Olive" było tak, jak przystało na amerykańską produkcję – reżyser, dyrektor ds. obsadzenia ról, makijażystki, operatorzy świateł i dźwięku oraz cała masa innych osób.
Opracowane na podstawie witryn internetowych: www.onet.pl; www.komputerswiat.pl; www.chip.pl