----- Reklama -----

Ogłoszenia, felietony, informacje Polonijne - Tygodnik Monitor

02 lipca 2012

Udostępnij znajomym:

Posłuchaj wersji audio:

00:00
00:00
Download
'

Ekipa Google potrzebowała aż 8 lat aby tego dokonać. Obecnie Gmail ma w miesiącu aż 425 mln aktywnych użytkowników.

Zadanie nie było proste, bowiem adres pocztowy nie jest czymś, co zmienia się łatwo – podajemy go wszędzie, a jego zmiana jest po prostu kłopotliwa.

Dlatego Gmail dosyć długo dochodził do liczby 425 mln aktywnych użytkowników w miesiącu – zajęło mu to aż 8 lat. Przez długi czas był numerem trzy – przed Google był wciąż Hotmail od Microsoftu oraz Yahoo! Mail. Microsoft miał nieco prościej, gdyż wystartował 15 lat temu – w 1996 roku. Yahoo zaledwie rok później.

Wg danych zebranych i podanych przez Google, Gmail ma 425 mln użytkowników, podczas gdy Yahoo – 310 mln, zaś Hotmail – 369 mln. Co ciekawe w temacie popularności zupełnie inne zdanie ma firma comScore. Wg ich informacji pierwsze miejsce należy do Hotmail, drugie do Yahoo, a dopiero trzecie do Gmail. Serwisy mają odpowiednio 325 mln, 298 mln i 289 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

 

Sony drugą najbardziej renomowaną marką na świecie

Sony znalazło się w rankingu top10 w różnych krajach aż 13 razy, najwięcej ze wszystkich marek.

W badaniu reputacji marek największych firm globalnych RepTrak100, przeprowadzonym przez Instytut Reputacji (Reputation Institute) w styczniu i lutym 2012 na próbie 47,000 osób w 15 krajach, marka Sony zajęła zaszczytne drugie miejsce.

Ocena oparta była na postrzeganiu przez konsumentów kluczowych wskaźników (gdzie 100% to ocena maksymalna): produkty/ usługi (80%); innowacyjność (75%);  miejsce pracy (72%); zarządzanie (73%); postawa społeczna (70%); postawa lidera (75%); wydolność finansowa (77%).

We wszystkich kategoriach Sony uzyskało wysoką ocenę, którą Instytut Reputacji określił jako wybitną.

 

Ciąg dalszy zamieszania wokół adresów e-mail na Facebooku

Jeśli się w tym nie orientujesz jest to twoja wina. Przynajmniej tak twierdzi Facebook, zrzucając winę na „dezorientację” użytkowników.

A przecież wszystko miało być takie proste – zamieniamy wszystkim domyślne maile na @facebook.com i nagle wszyscy zaczynają korzystać z serwerów poczty Facebooka. Nie byłoby to nawet takie złe (w końcu maila we włas­- nych ustawieniach można bez problemu zmienić na właściwy), problem polega na tym, że mobilna aplikacja Facebooka zamienia domyślne adresy email w kontaktach zapisanych na telefonach na adresy w domenie sieci społecznościowej.

Aplikacja wymusza zmiany w kontaktach bez wiedzy i zgody użytkownika. Dodatkowo pojawiają się doniesienia, że system obarczony jest wadami a wiadomości wysyłane z urządzeń mobilnych na podmienione adresy @facebook.com bardzo często nie docierają do adresatów.

W oświadczeniu przesłanym CNet rzeczniczka sieci społecznościowej twierdzi, że użytkownicy są „zdezorientowani”, a całą sprawę można wyjaśnić w ten sposób: „Domyślnie wiadomości wysyłane przez znajomych i znajomych znajomych trafiają do folderu Wiadomości. Wszystko inne znajduje się folderze Inne. Najprawdopodobniej tam znajdują się maile wysyłane przez innych ludzi. Nawet jeśli dana osoba jest naszym znajomym na Facebooku, a nie używa konta pocztowego Facebooka, wiadomość od niej może znaleźć się w folderze Inne.”

 

Czarne płyty w roli podkładek na stół

Winyle odeszły do lamusa, ale co pewien czas wracają w nowej odsłonie. Tym razem jako podstawki pod zastawę stołową.

Pomysł ciekawy, zważywszy, że dorośli używają obrusów albo starają się nie upaćkać stołu, zaś dzieci płyt gramofonowych już nie pamiętają. Ba! Płyty CD uważają za ozdobę szoferek TIR-ów. Jednak na wypadek, gdyby ktoś zapragnął przykryć stół właśnie podkładką przypominającą płytę, firma GamaGo proponuje Record Placemats.

Silikonowe maty nadają się do mycia w zmywarce i mają po 12 cali średnicy, więc uratują blat nawet, jeśli rozchlapiemy sos z szerokiego talerza z pizzą. Zestaw dwóch kosztuje 18 dolarów i jest zapakowany w koszulę przypominającą kartonik mieszczący prawdziwe longplaye.

Opracowane na podstawie witryn internetowych: www.onet.pl; www.chip.pl; www.komputerswiat.pl



'

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor