----- Reklama -----

WolfCDL. Zostań kierowcą ciężarówki

05 września 2012

Udostępnij znajomym:

Trwa pobieranie wersji audio...
'

Schiller Woods Park, Cumberland & Irving Park
Niedziela, 9 września, godz. 11 rano

Lajkonik i Smok Wawelski wraz z Towarzystwem Przyjaciół Krakowa zapraszają na Wielki jesienny piknik Krakusów z Lajkonikiem i Smokiem w niedzielę, 9 września, w Schiller Woods Park (polana numer 10, trzeci wjazd Irving Park & Cumberland).

W programie: XI Wielka Królewska Parada Jamników (prowadzą Krzysztof Arsenowicz i Mieczysław Kaszuba), wybór Króla i Dam dworu oraz Jubilata i najmłodszego uczestnika Parady.

Msza św. o godz. 11 rano, zabawy i atrakcje dla dzieci, dużo nowości. Do tańca zagra zespół “Marcus Band”. Atrakcyjne stoiska biznesów polonijnych. Wspaniałe jadło i napoje w “Karczmie Krakowskiej”. Tradycyjna kuchnia polowa restauracji “Lutnia”. Wielka Krakowska Loteria fantowa.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 312-718-8645 lub na stronie internetowej: www.krakusy.us



Bruce Springsteen

Wrigley Field, 1060 West Addison Street, Chicago, IL
Piątek, 7 września, godz. 7:30 pm
Bilety: $84-$1,600 (www.ticketnetwork.com)

Bruce Springsteen to amerykański wokalista, gitarzysta i kompozytor, urodzony w 1949 roku w Freehold.

W jednym z wywiadów, u szczytu kariery, Springsteen przyznał, iż postanowił, że zajmie się w życiu muzyką, kiedy – mając siedem lat – zobaczył w telewizji Elvisa Presley’a. Sześć lat później matka kupiła mu pierwszą gitarę elektryczną, na której odtąd Springsteen tworzył swoje piosenki. 

W połowie lat 60. Springsteen zaczął występować w klubach w New Jersey wraz z dwoma przyjaciółmi – w tamtych właśnie czasach przyjął pseudonim „Boss”. Między 1969 a 1971 rokiem wokalista koncertował u boku Steel Mill, zespołu, któremu udało się supportować takie supergrupy jak Black Sabbath oraz Roy Orbison.

W 1973 roku „Boss” wydał debiutancki krążek, zatytułowany "Greetings from Asbury Park, N.J.". Album, łączący elementy rocka z folkiem, zdobył sympatię zarówno wśród krytyków muzycznych, jak i publiczności. Dzięki temu Springsteen pozostał obecny na scenie na następnych kilkadziesiąt lat, nagrywając przy tym kilkanaście płyt studyjnych. Sukces „Born in the USA” z 1984 roku sprawił, iż artysta osiągnął niewiarygodną sławę, a sam nazwany został ikoną muzyki rockowej.

Eklektyzm jego muzyki – rocka pomieszanego z folkiem i bluesem – dla wielu osób jest niedoścignionym ideałem, na którym wzorują się dziesiątki zespołów z całego świata. Od 1985 roku w nagraniach oraz koncertach „Bossowi” towarzyszą muzycy z E Street Band, współpracujący także między innymi z Bobem Dylanem, Peterem Gabrielem, Stingiem, Bonnie Tyler, Tracy Chapman, Dire Straits, Carlosem Santaną, Ringo Starrem oraz Lady GaGą.

Ponadto Springsteen napisał dotychczas muzykę do kilku filmów kinowych, między innymi do „Przed egzekucją” oraz „Filadelfii”. Za utwór „Streets of Philadelphia”, pochodzący z ostatniego z nich, otrzymał w 1993 roku Oscara, a także w 1995 roku nagrodę Grammy. Od 1999 roku Bruce widnieje w Rock and Roll Hall of Fame, prestiżowym muzeum honorującym najlepszych artystów rockowych świata: wśród gwiazd widnieją tam jeszcze między innymi James Brown, B.B. King, Stevie Wonder, Eric Clapton, Bob Marley oraz Janis Joplin. Prywatnie Bruce jest mężem Patti Scialfa, piosenkarki rockowej.

Na początku marca 2012 roku Springsteen wydał siedemnasty studyjny krążek, zatytułowany "Wrecking Ball". Miesiąc wcześniej – podczas corocznej gali Grammy Awards – Bruce wykonał singiel promujący album, "We Take Care Of Our Own", poruszający temat polityki Stanów Zjednoczonych. Spotkał się on z gorącym przyjęciem wśród krytyków, którzy w muzycznym magazynie "Rolling Stone" nazwali go nowym hymnem. Longplay "Bossa" trafił w niedługim czasie od dnia premiery na pierwsze miejsca list sprzedaży na wszystkich kontynentach, między innymi w Kanadzie, Belgii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy Nowej Zelandii.

 

Pielgrzymi
– wystawa fotografii dokumentalnej Zbigniewa Bzdaka

The Polish Museum of America, 984 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL
Piątek, 7 września, godz. 7-9 pm

Wernisaż w piątek, 7 września, godz. 7-9 wieczorem, z przekąskami i rozrywką. Wstęp $10, członkowie MPA i CCA $5 (po zaprezentowaniu karty członkowskiej).

Specjalna multimedialna prezentacja fotografii oraz wykład Zbigniewa Bzdaka: Niedziela,14 października, godzina 1:00 pm; z poczęstunkiem. Wstęp $10, członkowie MPA i CCA $5.

Wystawa (otwarta od 7 września do 14 października) Pielgrzymi to wystawa fotografii dokumentalnej Zbigniewa Bzdaka, fotoreportera Chicago Tribune oraz podróżnika, która prezentuje temat uniwersalnego znaczenia wiary w tożsamości etnicznej i dziedzictwie kulturowym Polonii amerykańskiej i innych grup emigrantów zamiesz­kujących Chicago.

Zbigniew Bzdak opuścił Polskę w 1979 udając się na wyprawę kajakarską i fo­to­graficzną po Ameryce Południowej, ostatecznie osiadł w Stanach Zjednoczonych. Jego fotografie dokumentujące pierwszą ekipę kajakarską, która przepłynęła Amazonkę, zostały opublikowane w magazynach National Geographic oraz Outside, a także w książce Running the Amazon. Prace Zbigniewa Bzdaka były również publikowane w magazynach The New Yorker, Geo i Reader’s Digest, a w 1991 otrzymał nagrodę Communication Arts za opublikowanie albumu z fotografiami Living in Wyoming, Settling for More. Jako uczestnik projektu dokumentalnego Chicago w roku 2000 fotografował obrządki religijne społeczności etnicznych. Obecnie pracuje w gazecie lokalnej Chicago Tribune, dla której fotografuje lokalne, stanowe oraz międzynarodowe wydarzenia, takie jak: wojna w Iraku, zniszczenia huraganu Katrina, kampania oraz inauguracja prezydencka Baracka Obamy oraz pierwsze sto dni prezydentury w Białym Domu.

 

Wieczór z poezją

DiDi Banquest Hall, 6218 W. Belmont Ave., Chicago, IL
Piątek, 7 września, godz. 8:30 pm

To już 5 lat “Wieczorów z poezją”. Elżbieta Kochanowska-Michalik zaprasza w piątek, 7 września, o godz. 8:30 wieczorem do DiDi Banquet Hall na specjalny program jubileuszowy. Jonasz Kofta “Pamiętajcie o ogrodach”.

Wystąpią: Julitta Mroczkowska, Kinga Modjeska, Krzysztof Arsenowicz, Andrzej Krukowski, Elżbieta Kochanowska-Michalik.

Opracowanie muzyczne, fortepian: Sławomir Bielawiec; gitara: Jan Zieńko.

Wieczór pełen pięknej poezji, humoru i najbardziej znanych piosenek Jonasza Kofty. Serdecznie zapraszamy.

 

Art Gallery Kafe zaprasza...

Art Gallery Kafe, 127 E. Front St., Wood Dale

Polish Yacht Club Chicago zaprasza na spotkanie: Napoleon na oceanach.

Wojtek Napoleon – osiem lat żeglarskich przygód. Piątek, 7 września, godz. 7:30 pm.

Taneczna muzyka świata – kolejny wieczorek taneczny opracowuje i muzycznie prowadzi DJ Iwan. Sobota, 8 września, godz. 9 pm. Wstęp $10 od osoby.

Klub Dobrego Kina zaprasza na kolejną projekcję: Wolfgang Murnberger – Austria, Luksemburg: Mój najlepszy nieprzyjaciel, komedio-dramat, lektor polski, w niedzielę, 9 września, o godz. 6 pm. Wstęp wolny.

Art Gallery Camera Club zaprasza wszystkich miłośników fotografii na kolejne otwarte spotkanie we wtorek, 11 września, od godz. 8 pm. Rozpoczęcie nowego sezonu spotkań szkoleniowo-prelekcyjnych, prowadzonych przez Bonifacego Malolepszego i innych uznanych fotografików.

 

Festiwal w Ravinii

Ravinia, 200 Ravinia Park Rd., Highland Park, IL 60035

Koncerty w Ravinii odbywają się w amfiteatrze, tzw. Pawilionie albo w budynku Martin Theatre. Największym jednak po­wodzeniem cieszą się siedziska na rozległym trawniku między wiekowymi drzewami. Publiczność przyjeżdża tu z krzesełkami, składanymi stolikami, prze­noś­nymi lodówkami. Starzy bywalcy są zazwyczaj dobrze "wyekwipowani" – wielu ciągnie za sobą kolorowe wózki z koszami piknikowymi. Niektórzy słuchacze sącząc wino z kryształowych kieliszków, dostojnie jak w salonie przechadzają się po alejkach parku. Dzieci baraszkują przy fontannie i zdobiących park licz­nych rzeźbach. Zazwyczaj o godzinie 8 wieczorem nagle cichnie gwar, zapalają się świece, rozlegają się pierwsze akordy... I tak już od ponad stu lat przez trzy miesiące lata... Więcej informacji na temat ostatnich już koncertów w tym roku na stronie: www.ravinia.com

Piątek, 7 września: Yo-Yo Ma, godz. 8 pm, Pavillion

Sobota, 8 września: Ruth Page Civic Ballet, 11 am, Bennett Gordon Hall;
Itzhak Perlman, 7:30 pm, Pavillion

Niedziela, 9 września: Tom Chapin & Friends, 1 pm, Pavillion,
Dawn Upshawn, 7 pm, Martin Theatre

 

Redakcja Monitora nie jest organizatorem powyższych imprez oraz koncertów i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany. Aby upewnić się co do terminów, cen biletów, itd. należy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami tych imprez. 

 





'

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor