----- Reklama -----

Ogłoszenia, felietony, informacje Polonijne - Tygodnik Monitor

05 września 2012

Udostępnij znajomym:

Posłuchaj wersji audio:

00:00
00:00
Download
'

Policja chicagowska skonfiskowała kilkanaście kilogramów syntetycznej marihuany o czarnorynkowej wartości prawie $270,000. Była ona zapakowana w niewielkie, kolorowe torebki przypominające cukierki, co sugerowała również nazwa – Scooby Snax – nawiązująca do popularnej kreskówki telewizyjnej.

Policja przekonana jest, że narkotyki miały być rozprowadzone wśród osób poniżej 18 lat. Na razie nie podano jednak do publicznej wiadomości danych personalnych nadawcy oraz odbiorcy przesyłki, nikogo również nie aresztowano.

Policja po raz pierwszy zetknęła się z tego typu opakowaniami, na których widniał wizerunek popularnego psa Scooby Doo. Podejrzewa się, że narkotyk mógł już wcześniej trafić na ulice Chicago w podobnej formie.

“Konfiskata była wynikiem współpracy kilku agencji – mówi James O"Grady, szef działu Narcotics Division – Syntetyczna marihuana jest poważnym zagrożeniem zdrowia i życia publicznego.”

Akcja policji przypadła w okresie transformacji obowiązujących w mieście praw dotyczących marihuany. Od niedawna posiadanie niewielkich jej ilości traktowane jest jako wykroczenie karane mandatem.

Jednak wobec syntetycznej odmiany prawo nie zmieniło się, zostało wręcz zaostrzone. W ubiegłym roku rada miasta zakazała sprzedaży wszelkich środków, naturalnych i chemicznych, które naśladują efekt używania marihuany. Ustawa jednak nie zakazuje posiadania tych środków, ale jedynie jej sprzedaży.

Używki te znane są od lat w Stanach Zjednoczonych, a poszczególne stany, w tym Illinois, starają się walczyć z ich rozpowszechnianiem za pomocą odpowiednich ustaw i zakazów.  W wielu stanach są one jednak dopuszczone do legalnej sprzedaży w zapachowych potpourri, kadzidełek, czy ziół do aromaterapii

Są to najczęściej obojętne dla ludzkiego organizmu suszone zioła spryskane cienką warstwą chemicznego środka powodującego po spożyciu efekty 10-krotnie przekraczające te, które spotkać można przy paleniu marihuany

Środki te są w większości szkodliwe, a w skrajnych przypadkach śmiertelne ze względu na efekty uboczne i niemal nieprzewidywalny wpływ na ludzki organizm.

RJ



'

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor