Copernicus Center, 5216 W. Lawrence Ave., Chicago, IL
Sobota, 29 września, godz. 7 pm
Bilety: $45-$55
AN Holding zaprasza na najśmieszniejsza imprezę tej jesieni – najpopularniejszy polski kabaret ponownie w Chicago!
Tym razem Ani Mru Mru wystąpi z nowym programem pt. Nuda rutyna odcinanie kuponów, a jako gość specjalny wystąpi Ireneusz Krosny – czyli teatr jednego MIMA.
KABARETiON jak zwykle śmieszny do łez! Zapraszamy!
Ani Mru Mru to klasyka polskiego kabaretu, laureaci wielu nagród, od wielu lat uważani za najlepszy polski kabaret. Obecnie tworzą go Marcin Wójcik (założyciel i pomysłodawca), Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek.
W pierwszym składzie znaleźli się: Joanna Kolibska, Grzegorz Tatara, Maciej Wojnarowski i Marcin Wójcik. Premiera pierwszego programu odbyła się 1 grudnia 1999 roku.
Niedługo potem do składu dołączył pianista Janusz Bronkiewicz i praca nad pierwszym programem zaczęła iść pełną parą.
Premiera pierwszego programu odbyła się 1 grudnia 1999 roku w kawiarni artystycznej lubelskiego klubu HADES, klubu który jako jedyne miejsce w Lublinie wierząc w ANI MRU MRU udostępnił miejsce na próby i występy.
Pierwszy występ zagrany został 6 razy i był za każdym razem ciepło przyjmowany przez publiczność, jednak pod względem artystycznym (patrząc z perspektywy czasu) pozostawiał wiele do życzenia. I kto wie jak dalej potoczyłyby się losy kabaretu gdyby nie otwarcie w styczniu 2000 roku staromiejskiej WINIARNI "U DYSZONA". To właśnie tam 15 stycznia 2000 roku miał miejsce pierwszy WIECZÓR Z KABARETEM, do którego zaproszono Marcina Wójcika i Joannę Kolibską.
Po całkiem udanych dwóch wieczorach kabaretowych, Marcin przypomniał sobie
o Michale Wójciku i zaproponował mu udział w trzecim, w charakterze mima, wierząc że znajdzie on odrobinę czasu. Propozycja została przyjęta, a pół godziny po występie, po szczerej rozmowie zapadła decyzja o zmianie składu ANI MRU MRU. W zespole zostali Joanna Kolibska, Marcin Wójcik i pianista Janusz Bronkiewicz a skład uzupełnił wspomniany Michał Wójcik.
Premiera programu "Nic ciekaweeegooo" 1 czerwca 2000 roku była ostatnim występem dla pianisty, który z powodów personalnych musiał opuścić kabaret.
Wreszcie w grudniu 2000 roku przyszedł czas na zaistnienie na ogólnopolskiej scenie kabaretowej i pojechali na III Ogólnopolski Festiwal Kabaretów Studenckich "WYJŚCIE Z CIENIA" do Gdańska. Tam zostali zauważeni i docenieni, o czym można przekonać się przeglądając nagrody.
A potem pojawiły się występy w całej Polsce, PAKA 2001, MULATKA, LIDZBARSKIE BIESIADY HUMORU I SATYRY, aż wreszcie zakończyli bardzo udany rok w Gdańsku na IV edycji "WYJŚCIA Z CIENIA". I właśnie po powrocie z tego festiwalu, w grudniu 2001 roku ANI MRU-MRU po raz kolejny zmieniło skład. Kabaret opuściła Joanna Kolibska. Kabaret ANI MRU-MRU bierze udział we wszystkich festiwalach i przeglądach oraz występuje wszędzie tam gdzie zostanie zaproszony...
Skład trzyosobowy pozostaje niezmienny do dziś...
Ireneusz Krosny – polski aktor, mim, specjalizujący się w pantomimie komicznej.
Swoją karierę rozpoczął w Teatrze Ruchu i Pantomimy Migreska pod kierunkiem Zbigniewa Skorka mając 14 lat. Już w tym czasie teatr ten osiągał sukcesy, m.in. przedstawienie "Dzień Ćpuna" stało się znane w skali całego kraju. W 1986 r. założył amatorski Teatr Pantomimy i Ruchu `satori", a w 1989 r. Scenę Pantomimy KUL "Gnoma", którą prowadził przez trzy lata. Od 1992 r. funkcjonuje we własnym "Teatrze Jednego Mima".
Faktyczna kariera "Teatru Jednego Mima" rozpoczęła się w sezonie 1995/96 zdobyciem trzech Grand Prix na trzech najważniejszych festiwalach kabaretowych w Polsce (PaKA w Krakowie – 1996; Biesiady Humoru
i Satyry w Lidzbarku Warmińskim – 1995; Mazurskie Lato Kabaretowe "Mulatka" w Ełku – 1996). Prowadzi warsztaty pantomimiczne w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie i Wyższej Szkole Teatralnej w Wilnie. W 1998 roku zdobył wyróżnienie "The Critics" choice" amerykańskiego magazynu artystycznego "Chicago Reader" dla najlepszego spektaklu w Chicago. W tym samym roku został laureatem głównej nagrody festiwalu kabaretowego "Kataryniarze" w Gdańsku. W 2000 roku nagrodzony został nagrodą im. Andrzeja Waligórskiego "Andrzej 2000" a w roku 2008 otrzymał Złotą Różę Festiwalu w Montreux (Szwajcaria) "for the best international act". Występował na scenach Europy, Rosji, Kanady, USA, Chin, Korei Południowej i Islandii.
Posiada oryginalny, własny styl. Podczas spektakli nie stosuje makijażu, występuje w czarnym trykocie, w otoczeniu ubogiej scenografii. Treść jego autorskich etiud dotyczy przejawów życia społecznego i towarzyskiego, z elementami abstrakcji i absurdu, zwykle są one zakończone zaskakującą pointą i przesłaniem. Krosny jest niewątpliwie najbardziej znanym mimem komicznym w Polsce.
Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Tychach. Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (wydział teologii).
ZZ Top
The Chicago Theatre, 175 N. State St., Chicago, IL 60601
Wtorek, 2 października, godz. 7:30
Bilety: $40-$119
ZZ Top – to jedna z najpopularniejszych amerykańskich formacji bluesrockowych, mających na koncie przeboje "Gimme All Your Lovin"", "Rough Boy" czy "Legs". Formacja w niezmiennym składzie pozostaje aktywna na scenie od końcówki lat 60.
W 2004 roku zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.
Zespół powstał w 1969 i szybko zdobył szeroką popularność swymi dynamicznymi piosenkami, z charakterystycznymi szybkimi gitarowymi riffami. Okresem największych sukcesów grupy była połowa lat osiemdziesiątych, kiedy to promowany wieloma teledyskami album Eliminator stał się przebojem głównego nurtu rocka. Grupa wykształciła swój niepowtarzalny, groteskowy styl sceniczny. Dwaj frontmani, Gibbons i Hill, zapuścili długie brody. Ubrani tak samo, w golfowe kapelusze, obfite koszule, okulary przeciwsłoneczne i workowate spodnie, mogą uchodzić za dwóch bliźniaków. Ten specyficzny wygląd spowodował, że gdy grupa wystąpiła w filmie Powrót do przyszłości (część III) jako kapela country grającą na małomiasteczkowej zabawie na Dzikim Zachodzie: muzycy nie potrzebowali żadnej charakteryzacji. Ciekawostką jest, że zawsze ogolony perkusista ma nazwisko Beard, co oznacza "broda".
Warsztaty poetyckie
Jezuicki Ośrodek Milenijny, 5835 W. Irving Park Rd., Chiago, IL
Poniedziałek, 1 października, godz. 6:30 pm
Tel. 773-463-8603
The Polish Arts and Poetry Association zaprasza na warsztaty poetycko-literackie dla piszących i niepiszących, wszystkich tych, którzy lubią pisać, czytać lub tylko posłuchać poezji. Unikalne dwugodzinne warsztaty prowadzone przez Adama Lizakowskiego. W pierwszej godzinie twórczość trzech wybranych uczestników warsztatów. W drugiej godzinie analiza i interpretacja wierszy: “Dzień matki Boskiej Anielskiej” Jana Kasprowicza oraz “Ach, kiedy znów ruszą dla mnie dni” Edwarda Stachury.
Pisanie poezji to ciężka, twórcza praca, ale może być radosną pracą, nie trzeba czekać na muzę czy natchnienie, co postaramy się udowodnić. Jeżeli chcesz “wyjść z szuflady”, przyjdź do nas! Wstęp wolny.
Kowbojskie popołudnie
Parking przed sklepem Treasure Box, 4007 N. Nashville Ave., Chicago (naprzeciwko Wally’s Market)
Sobota, 29 września, godz. 3 pm - 5 pm
W sobotę, 29 września, na parkingu przed sklepem Treasure Box odbędzie się impreza rodzinna, zorganizowana przez Sylvię Lisiecki, właścicielkę Treasure Box wraz z partnerskimi biznesami. Będzie wiele darmowych atrakcji. Dla dzieci jazda na kucyku, dużo ciekawych gier i zabaw, a dla rodziców kiełbaski z ogniska, promocje w sklepie, a także u zaprzyjaźnionych biznesów, pokaz biżuterii, pokaz makijażu jesiennego. Wiele atrakcyjnych nagród do wygrania. Całość imprezy umilać będzie muzyka z Dzikiego Zachodu. Stroje kowbojskie, indiańskie mile widziane. Po więcej informacji proszę dzwonić pod numer telefonu: 312-415-4778.
Zabawa Jesienna
Klub sportowy Eagles, 5844 N. Milwaukee Ave., Chicago
Sobota, 29 września, godz. 7:30 pm
Bilety: $15 od osoby
Klub Przyjaciół Miasta Żabno w Chicago zaprasza sympatyków klubu oraz całą Polonię na zabawę jesienną, która odbędzie się w sobotę, 29 września w sali Klubu sportowego Eagles. Do tańca zagra zespół “Idol”. Początek o godz. 7 wieczorem. $15 od osoby.
Cały dochód z zabawy zostanie przeznaczony na dokończenie figurki Matki Boskiej Różańcowej w powstającym Ogrodzie Modlitewnym przy Kościele Parafialnym w Żabnie.
Redakcja Monitora nie jest organizatorem powyższych imprez oraz koncertów i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany. Aby upewnić się co do terminów, cen biletów, itd. należy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami tych imprez.
'