----- Reklama -----

Ogłoszenia, felietony, informacje Polonijne - Tygodnik Monitor

23 października 2012

Udostępnij znajomym:

'

United Center, 1901 W. Madison, Chicago, IL 60612
Piątek, 26 października, godz. 8 pm
Bilety: $102-$521

Barbra Joan Streisand to amerykańska piosenkarka i aktorka żydowskiego pochodzenia, reżyserka, scenarzystka oraz producentka filmowa.

Należy do grupy wokalistek, które odniosły największy sukces w historii współczesnej muzyki rozrywkowej, zarówno pod względem sprzedaży płyt, jak i uznania krytyki. Streisand sprzedała ponad 140 milionów egzemplarzy swoich płyt, w tym ponad połowę w USA. Czyni to ją najwyżej notowaną artystką solową w rankingu sprzedaży w USA. Niemal każdy wydany przez nią album otrzymuje certyfikat złotego, platynowego lub multiplatynowego w USA. Obecnie artystka posiada 20 złotych, 18 platynowych i 13 multiplatynowych krążków w Stanach Zjednoczonych. Według RIAA, Streisand umieściła najwięcej albumów w pierwszej dziesiątce notowania Billboard 200 spośród wszystkich piosenkarek występujących solo. Plasuje się ją na 4. miejscu rankingu artystów posiadających najwięcej albumów numer 1 w historii zestawienia.

Należy także do wąskiego grona wykonawców, którym udaje się umieścić album na 1. miejscu listy sprzedaży Billboard 200 przez kolejnych pięć dekad.

Barbra Streisand urodziła się w kwietniu 1942 roku w Brooklynie. Jako nastolatka, wzorowa uczennica Erasmus High School, wkroczyła samodzielnie w świat showbiznesu wygrywając konkurs piosenki w klubie na Manhattanie. Stopniowo zdobyła sobie nowojorską publiczność i zwróciła na siebie uwagę przemysłu muzycznego występując w miejscach takich jak Bon Soir i The Blue Angel.

W 1962 roku Barbra podpisała kontrakt z Columbia Records, a jej debiutancki album szybko stał się najlepiej sprzedającą się płytą w Ameryce nagraną przez kobietę. Wkrótce została zaangażowana do roli komediantki Fanny Brice w słynnej broadwayowskiej produkcji "Funny Girl". Dzięki swojemu oryginalnemu występowi otrzymała nominację do nagrody Tony.

Pierwszy album "The Barbra Streisand Album", wydany został w 1963 roku i przyniósł artystce dwie nagrody Grammy, w tym za Album Roku. Barbra była wówczas najmłodszą piosenkarką, której udało się wygrać w tej kategorii.

 

Chris Botti to jeden z najbardziej znanych współczesnych trębaczy jazzowych i kompozytorów. Urodził się w Portland w stanie Oregon, w 1962 roku.

Miłość do muzyki obudziła w nim matka – pianistka i nauczycielka muzyki. Po skończeniu studiów na prestiżowym Indiana University przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie współpracował z saksofonistą Hugh Padghamem i trębaczem Woody Shawem.

W roku 1990 został zaproszony do zespołu Paula Simona, z którym grał przez kolejne 5 lat.

Botti po wydaniu swego pierwszego albumu "First Wish" (1995) zaistniał nie tylko w świecie jazzu, ale także na scenie popowej. Parę lat później grał ze Stingiem w czasie trasy "Brand New Day World Tour". Szczególnie ważny w jego karierze okazał się album "Night Sessions" nagrany w Los Angeles

w 2001 roku. We wrześniu 2007 premierę miał najnowszy album Chrisa - "Italia". W trakcie tworzenia tej płyty inspiracją dla artysty były dokonania Milesa Davisa i Ennio Morricone.

Artysta współpracował do tej pory między innymi z Joni Mitchell, Paulem Simonem, Andreą Boccellim i Paulą Cole. Na swoim koncie ma wiele nagród, w tym nagrodę Grammy.

Botti wzoruje się na wczesnych nagraniach Milesa Davisa i czerpie inspiracje z muzyki Tomasza Stańki. Nie zawęża jednak swojego kręgu zainteresowań muzycznych tylko do jazzu, ale sięga również do muzyki poważnej i rockowej. W styczniowym wywiadzie udzielonym magazynowi JazzContent z 2001 artysta wyznał, że jest fanem Marilyn Mansona.

 

Pod nazwą IL Volo kryje się trójka nastoletnich tenorów – Piero Barone, Ignazio Boschetto i Gianluca Ginoble, wykonujących muzykę będącą mariażem popu i opery.

Panowie po raz pierwszy zaprezentowali się szer­szej publiczności we włoskim programie rozrywkowym "Ti Lascio Una Canzone", podbijając serca widzów swoim wykonaniem klasycznego "O Sole Mio". Od tamtej pory wszystko potoczyło się jak w bajce i utalentowani chłopcy jako pierwsi Włoscy artyści podpisali kontrakt z amerykańską firmą Geffen Records, będącą częścią Universal Music Group.

"Będą supergwiazdami" – przewiduje ich producent muzyczny Humberto Gatica. Śpiewacy to Piero Barone i Ignazio Boschetto oraz Gianluca Ginoble. Dwóch pochodzi z Sycylii, jeden z Abruzji. Wszyscy zaczęli śpiewać dzięki swym dziadkom – muzykom. Podkreśla się, że to, co robi największe wrażenie, to kontrast między ich chłopięcym wyglądem, a dojrzałymi, perfekcyjnie ustawionymi głosami.

Debiutancka płyta tenorów, która swoją premierę miała w lipcu 2011 roku, powstawała m.in. w studiach w Los Angeles, Rzymie i Londynie, a produkcją materiału zajął się Humberto Gatica, znany ze współpracy z Andrea Bocellim czy Celine Dion.

Na albumie "Il Volo" znalazło się obok po­pi­sowego "O Sole Mio" również wiele innych, słynnych klasycznych utworów, a także znane tematy z muzyki filmowej.

 

Art Gallery Kafe zaprasza...

Art Gallery Kafe, 127 E. Front St., Wood Dale

Grupa Poetycka ARKA zaprasza na X Biesiadę Poetycką. Temat przewodni spotkania: Sloty przeplątane wierszem. Piątek, 26 października, godz. 8 pm. Program Biesiady: wiersze o tematyce jesiennej i zaduszkowej, otwarty mikrofon dla miłośników poezji. Podkład muzyczny: Justyna Chojnowska oraz Marcin Kowalik. Spotkanie prowadzi Elżbieta Chojnowska. Wstęp wolny.

Strachy, wiedźmy, wampiry i czarownice... nadchodzi wasza noc: Halloween. Zapraszamy na zabawę taneczną w sobotę, 27 października, od godz. 8:30. Stroje, kostiumy i przebrania mile widziane - nagrody! Wstęp $10.

Klub Dobrego Kina zaprasza na kolejną projekcję: Sebastian Silva (Meksyk, Chile): Służąca, w niedzielę, 28 października, godz. 6 pm. Wstęp wolny.

 

Halloween

Koniec października to oczywiście Halloween, amerykańskie święto, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli, ponieważ w tym czasie organizowanych jest wiele związanych z tym te­matem imprez i zabaw.

Nazwa Halloween pochodzi od wyrażenia "All Hallows" Eve", co oznacza wigilię Wszystkich Świętych, kiedy to ludzie modlili się za zmarłych przed dniem Wszystkich Świętych 1 listopada.

Halloween w Chicago obchodzone jest w całym mieście już od kilkunastu lat. Na ulicy Halsted (na wysokości Halsted/Belmont) odbędzie się w środę, 31 października po raz 16-sty halloweenowa kostiumowa parada. Rozpoczęcie o godz. 4 pm, wstęp bezpłatny. Aby wziąć udział w konkursie na najciekawszy halloweenowy strój, należy dokonać wcześniej rejestracji: od 4 do 6 pm w Circuit Nightclub (3641 N. Halsted Str., Chicago).

W nadchodzący weekend w całym Chicago, w prak­tycznie każdym większym czy mniej­szym klubie odbędą się imprezy halloweenowe, z kostiumami i nagrodami za naj­lepsze przebrania. Warto zastanowić się nad orginalnym strojem i ruszyć do całonocnej zabawy.

 

Wieczór poezji z Adamem Lizakowskim

Księgarnia Polonia, 4738 N. Milwaukee (Jefferson Park), Chicago
Sobota, 27 października, godz. 4 pm

Spotkanie z Adamem Lizakowskim, poetą chicagowskim, autorem zapisów z Kalifornii i Chicago, tłumaczem i promotorem kultury polskiej w Ameryce.

Poeta będzie prezentował dla najnowsze tomiki poetyckie: 156 Listów poetyckich z Chicago do Pieszyc z lat 1991-2010 oraz Bogaty Strumień – Dzierżoniów.

Udział wezmą: Jarosław Maculewicz, Anna Jeleń, oraz Marcin Januszkiewicz

– piano.

Adam Lizakowski urodzony w Dzierżoniowie, wychowany w Pieszycach poetycką twórczością nawiązuje do miejsc swojego dzieciństwa i młodości.

Redakcja Monitora nie jest organizatorem powyższych imprez oraz koncertów i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany. Aby upewnić się co do terminów, cen biletów, itd. należy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami tych imprez. 



'

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor