----- Reklama -----

Ogłoszenia, felietony, informacje Polonijne - Tygodnik Monitor

23 października 2012

Udostępnij znajomym:

Trwa pobieranie wersji audio...
'

Chińskie przedsiębiorstwo Lenovo stało się właśnie największym producentem komputerów PC na świecie, jeśli wierzyć statystykom firmy analitycznej Gartner

Według liczb pokazanych przez firmę Gartner Lenovo sprzedało w minionym kwartale (od lipca do września 2012 roku) 13,77 miliona komputerów PC, kontrolując 15,7 procent rynku, podczas gdy globalny dorobek HP w tym samym okresie to 13,55 mln sprzedanych egzemplarzy i 15,5 procent udziału w rynku. Łącznie w tym kwartale sprzedano 87,5 miliona komputerów PC, czyli o 8 procent mniej, niż w tym samym okresie 2011 roku.

Trzecie miejsce w wyścigu o fotel lidera rynku PC zajmuje Dell (9,22 mln sprzedanych komputerów). Tuż poza podium plasuje się Acer z wynikiem 8,63 mln egzemplarzy, a piąta lokatę okupuje Asus (6,38 mln sztuk).

Konkurencyjna firma analityczna IDC, wciąż za króla rynku PC uważa HP. Według analityków tej firmy, amerykański producent sprzedał 13,95 mln komputerów, podczas gdy chińskiej firmie udało się sprzedać 13,82 mln sztuk.

 

Samsung chce podbić rynek hybrydowymi tabletami - netbookami

Samsung Smart PC łączy wygodne korzystanie z tabletu z klawiaturą, jak w netbooku. Wyraźny ekran dotykowy LED PLS ma przekątną 11,6". W wersji Pro zastosowano procesor Intel Core i3. Tańszy tablet będzie miał procesor Atom.

Samsung Smart PC (XE500T1C) i Smart PC Pro (XE700T1C) to hybrydowe urządzenia łączące stylowe wzornictwo, wydajność notebooka oraz wygodę korzystania z tabletu. Wyposażone są w wysokiej jakości matryce typu LED PLS o przekątnej 11,6 cala i jasności 400 nitów.

Zastosowanie bardzo jasnych wyświetlaczy zapewnia żywe kolory oraz klarowny, ostry obraz, który można oglądać niemal pod każdym kątem w pionie i poziomie. Komputery obsługują 10-punktowy wielodotyku. Rozdzielczości wyświetlacza Full HD (1920x1080) w Smart PC Pro i HD (1366x768) w Smart PC to doskonały sposób do wyświetlania zdjęć i filmów. Odłączany system dokowania klawiatury daje użytkownikom swobodę szybkiego przełączania się między funkcjonalnością notebooka typu clamshell oraz tabletu. Urządzenia te umożliwiają pogodzenie pełnej mobilności z maksymalną produktywnością.

 

Sztuczna inteligencja Google"a już pracuje, pomaga w dobraniu odpowiednich wyników wyszukiwania

Google wkrótce zaprzęgnie opracowaną przez siebie sztuczną inteligencję do pracy. Zbudowany przez niego wirtualny mózg będzie zajmował się rozpoznawaniem ludzkiej mowy.

Wirtualny mózg Google’a oparty jest o konstrukcję ludzkiego mózgu i sieci neuronowych. Oznacza to, że poszczególne elementy „mózgu” mogą wchodzić w interakcje z innymi, by cały „organizm” mógł samodzielnie się uczyć.

Ów algorytm już teraz wspomaga pracę systemu rozpoznawania mowy w systemie Android, co ponoć zwiększyło jego skuteczność o 25 procent. Póki co, działa on wyłącznie dla amerykańskiej odmiany języka angielskiego.

Wynalazek Google’a ma też zająć się zarządzaniem autonomicznymi samochodami, rozpoznawaniem obrazów i wieloma innymi zadaniami.

 

Microsoft staje się bardziej jak Apple

W corocznym liście do udziałowców Microsoftu, Steve Ballmer przyznał, choć oczywiście nie wprost, że jego firma czerpie biznesowe inspiracje od Apple"a.

Trzy flagowe produkty Microsoftu – Windows 8, Windows Phone 8 oraz Xbox 360 – będą oferować ujednolicony interfejs użytkownika, Modern UI. Nie będą więc wyglądać zupełnie inaczej, jak do tej pory, ale właśnie na wzór produktów Apple – będą

odznaczać się własnym, stałym stylem. Do tego firma z Redmond niedługo wprowadzi na rynek swój własny tablet Microsoft Surface, który ma być sporą konkurencją w tym segmencie rynku, a przecież po Sieci krążą pogłoski o tym, że szykowany jest także smartfon z linii Surface. Do tego Microsoft pozostaje oczywiście producentem akcesoriów komputerowych, takich jak myszy i klawiatury.

W liście do udziałowców, Ballmer napisał:

– To wpływa na to, w jaki sposób prowadzimy firmę, jak rozwijamy nowe doświadczenia, i jak wprowadzamy produkty na rynek zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorstw. To znaczący krok ku zmianie tego, co robimy, oraz jak widzimy samych siebie – jako firmę sprzętowo-usługową.

Opracowane na podstawie witryn internetowych www.onet.pl; www.chip.pl; www.komputerswiat.pl



'

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor