----- Reklama -----

WolfCDL. Zostań kierowcą ciężarówki

12 marca 2013

Udostępnij znajomym:

Trwa pobieranie wersji audio...
'

Copernicus Center, 5216 W. Lawrence Ave., Chicago
Sobota, 16 marca, godz. 8 pm
Bilety: $25

Prawie dekadę temu Monika Brodka zachwyciła jurorów Idola. Wtedy młodziutka dziewczyna o ogromnym talencie, dziś to pewna siebie i swych wyborów muzycznych artystka tworząca w duchu alternatywnego popu.

Debiutancka płyta Moniki pt. Album, z takimi przebojami jak Dziewczyna mojego chłopaka czy Ten, przyniosła jej nominacje do Paszportu Polityki i nagrody Fryderyka.

W 2006 ukazał się drugi album wokalistki pt. “Moje piosenki”, który promowały single Znam cię na pamięć i Miał być ślub, a zawartym na płycie utworem Miałeś być... Monika wygrała konkurs premier festiwalu piosenki w Opolu.

Wydany w 2010 roku album Brodki zatytułowany Granda podbił wszystkie listy przebojów w Polsce, przyniósł artystce 9 nominacji do Fryderyka (w tym 3 zdobyte statuetki) oraz uzyskał status dwukrotnej platynowej płyty.

Po niemal dwóch latach od ukazania się Grandy, płyty, która była największym sukcesem w dotychczasowej karierze Brodki, artystka zdecydowała się wydać mini­krążek (EP) zatytułowany LAX, nad którym pracowała w Red Bull Studio w Los Angeles. Na płycie znalazł się m.in. przebój Varsovie, teledysk, który zobaczyło dotychczas ponad 2 miliony widzów YouTube. Na płycie znajduje się również premierowy utwór, “Dancing Shoes”, oraz remiksy autorstwa Kamp!, Bueno Bros. i paryskiego duetu didżejskiego Make the Girl Dance.

Nominowana w tym roku do nagrody Fryderyka aż w trzech – i to najważniejszych – kategoriach: album roku, artysta roku, utwór roku (piosenka “Varsovie”), Brodka też jest na drodze do podbicia zagranicznych rynków muzycznych. W tym tygodniu wystąpiła w legendarnym klubie Knitting Factory na Broklynie, zagra też na bardzo liczącym się w branży festiwalu South by South West w Austin, Texas. Koncert w Copernicus Center jest pierwszym występem Moniki w Chicago, a słynie ona z pełnych energii i dobrej zabawy koncertów, tym bardziej więc warto ją zobaczyć na żywo.

Monika Brodka dorastała w małej miejscowości koło Żywca i jak sama wspomina, wszyscy w jej rodzinie zajmowali się muzyką: „mój dziadek grał na trąbce, mama na skrzypcach, brat na kontrabasie, a ojciec na wszystkim, na czym się dało…" – mówi Monika Brodka.

Ona sama skończyła podstawową szkołę muzyczną w klasie skrzypiec i wraz z ludowymi zespołami objechała świat. Z gór Brodka wyniosła muzyczną wrażliwość i zadziorny charakter – potrafi walczyć o swoje i konsekwentnie dążyć do celu. Pomimo młodego wieku jest postacią na tyle wyrazistą, że trudno ją będzie wtłoczyć w którykolwiek ze stereotypów: „artystki z gór”, „Idola”, „młodej debiutantki w świecie showbiznesu”.

Jako swe idolki wymienia Erykę Badu, Jill Scott i Lauren Hill – trzy niezwykłe artystki, które odświeżyły szlachetną soulową tradycję po latach dominacji div, które ekspresję pomyliły z manifestacją technicznej wirtuozerii. „Warszawski koncert Eryki Badu rozłożył mnie na łopatki. Erykah utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, że warto walczyć o swoje” – mówi. Po chwili dodaje: „A – jeszcze muszę wspomnieć o Me`shell NdegéOcello. Ją cenię za to, że oprócz tego, że świetnie śpiewa, gra również na wielu instrumentach i sama produkuje swe płyty. Ja też bym kiedyś tak chciała”.

16-go marca Brodka zagra po raz pierwszy w Chicago.

 

Jako support koncertu Brodki wystąpi Krzysztof Zalewski, laureat drugiej edycji programu Idol, a obecnie też członek zes­połu Moniki. Krzysztof to wyjątkowo utalentowany muzyk, który współpracował w przeszłości m.in z Hey, Robertem Gawlińskim czy Piotrem Cugowskim. Zaśpiewa on kilka autorskich piosenek.

Mamy też rewelacyjną niespodziankę dla wszystkich fanów hip-hopu: na pokoncertowej imprezie w sali Annex w budynku Copernicus Center zobaczymy popularnego rapera Pono, czyli Rafała Poniedzielskiego. Warszawski raper ze sceną hip-hopową związany jest od 1996 r. i ma wielu wiernych fanów w Chicago.

 

Artyści – Artystom

Copernicus Center, 5216 W. Lawrence Ave.
Niedziela, 17 marca, godz. 5 pm
Bilety: $20, $30

Stowarzyszenie “Akcja dla Polski” i artyści chi­cagowscy, pod honorowym patronem Konsula Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago, Fundacji Centrum Kopernikowskiego, Fundacji Kultury Europejskiej zapraszają z okazji 63 Międzynarodowego Dnia Teatru na wielki koncert: Artyści – Artystom.

Celem koncertu jest materialna pomoc dla Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

W koncercie udział wezmą: Elżbieta Kochanowska, Barbara Kożuchowska, Ewa Milde, Kinga Modjeska, Julita Mroczkowska, Agata Pale­czny i Warsztaty Te­a­tralne, Liliana Para-Piekarska, Mirosława Sojka-Topor, Alicja Szymankiewicz, Mirosława Zaniewska, Krzysztof Arsenowicz, Józef Furgał, Józef Homik, Maciej Goral, Bogdan Łańko, Andrzej Kiesz, Andrzej Krukowski, Jarosław Maculewicz, Andrzej Piekarski, Andrzej Marian Trzos, Henryk Zygmunt.

Zespól muzyczny “Antykwariat”: Sławomir Bielawiec, Marley Dzis, Andrzej Grzelak, Jarek Łukomski, Mieczysław Wolny, Jan Zieńko.

Grupa muzyczno-wokalna: Sławomir Maciejczyk, Bożena Hutnicka, Jacek Adamski.

Akompaniament: Bartek Ciężobka, Janusz Pliwko.

Scenariusz i prowadzenie: Alicja Szymankiewicz, Andrzej marian Trzos.

W foyer sali widowiskowej odbędzie się wystawa i licytacja obrazów oraz kiermasz książek.

Swoją obecnością w tym wydarzeniu możemy przyczynić się do godnego życia artystów weteranów i podziękować im za wiele głębokich wzruszeń, których wszyscy doznawaliśmy dzięki nim.

Bilety: www.copernicuscenter.org; bilety.com, Polamer, Dom Książki D&Z, Księgarnia Quo Vadis oraz kasa Centrum przed koncertem.

 

Mietek Szcześniak

Kościół Św. Ferdynanda, 5900 W. Barry Ave., Chicago
Sobota, 16 marca, godz. 8 pm, bilety: $25

Mietek Szcześniak jest wokalistą śpiewającym pop z elementami soulu i jazzu. To jeden z najwspanialszych artystów na polskiej scenie muzycznej.

W najbliższą sobotę, 16 marca, wystąpi w Chicago.

Mieczysław Szcześniak śpiewać zaczął już w wieku 6 lat w zespole Ikary. Zadebiutował w 1990 płytą "Niby nowy". W swojej karierze zaśpiewał z wieloma gwiazdami polskiej estrady: Edytą Górniak, Kayah, Lorą Szarfan, jest dwukrotnym laureatem Fryderyka w kategorii Wokalista Roku (1998 i 1999). Ma na koncie 7 solowych płyt.

Przy produkcji jego angolojęzycznej płyty zatytułowanej `signs" zaangażowani byli wybitni muzycy i producenci z Polski i USA: Wendy Waldman – zdobywczyni nagrody Grammy, Rob Hoffman – współpracował m.in. z Christiną Aguilerą, czy Michaelem Jacksonem. Marcin Pospieszalski; Piotr Kominek; Paweł Zarecki.

Musicie tam być, to będzie na pewno magiczny wieczór.

 

Art Gallery Kafe zaprasza

127 E. Front Str., Wood Dale, IL 60191
Tel. 630-766-7425

Grupa Poetycka ARKA zaprasza miłośników poezji na Biesiadę Poetycką w piątek, 15 marca, o godz. 7:30 pm. Program biesiady: Aleksander Wat – niezwykła opowieść o historii, miłości i bólu. Gościnnie wykład wygłosi Agnieszka Janiak, filolog i kulturoznawca, doktor nauk humanistycznych na Wydziale Nauk Społecznych i Dziennikarstwa, wykładowca na Wydziale Pedagogicznym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

Wiersze grupy ARKA. Spotkanie prowadzi Elżbieta Chojnowska. Wstęp wolny.

31 lat w USA. Paweł Pospieszalski (śpiew, gitara, bass, klawisze...) koncert z grupą w składzie: Jan Kaminski i Robert Bort (poezja), Sam Ocean (klawisze), Gabe Gab Chorabick (perkusja), Mariusz Bajkowski (gitara) w sobotę, 16 marca, o godz. 8 pm.Wstęp $15 od osoby.

Klub Dobrego Kina zaprasza na kolejną projekcję: Ben Affleck (USA) Operacja ARGO. Niedziela, 17 marca, godz. 6 pm. Wstęp wolny.

Zapraszamy na projekcję adaptacji filmowej książki czytanej i omawianej w Klubie Dobrej Książki przy AGK Pięć osób, które spotykamy w Niebie. Wtorek, 19 marca, godz. 7:30 pm. Wstęp wolny.

Redakcja Monitora nie jest organizatorem powyższych imprez oraz koncertów i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany. Aby upewnić się co do terminów, cen biletów, itd. należy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami tych imprez. 



'

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor