Copernicus Center, 5216 W. Lawrence Ave., Chicago
Sobota, 20 kwietnia, godz. 7:30
Bilety: $45-48
Kabaret Moralnego Niepokoju z nowym programem pt. “Pogoda na suma” ruszył w trasę w styczniu 2013 r., a w kwietniu przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych i oczywiście zawita w największym polskim mieście w Ameryce – Chicago. Nowe skecze, piosenki, monologi i wiele niespodzianek, a jedna z nich to Magdalena Stużyńska. Urocza kobieta, o niezwykłej urodzie, znana z roli Marcysi w serialu "Złotopolscy", a także z niezliczonej ilości produkcji filmowych i teatralnych.
Gwarantujemy wyśmienitą zabawę i najwyższy poziom rozrywki!
Kabaret Moralnego Niepokoju został założony w 1996 roku w Warszawie.
Kabaret tworzą: Robert Górski, Przemysław Borkowski, Mikołaj Cieślak, Rafał Zbieć i Magdalena Stużyńska. Zespół muzyczny to Bartłomiej Krauz oraz Tomasz Pfeiffer.
Ponadto w przeszłości występowali z nimi także: Katarzyna Pakosińska, Karolina Rabenda, Katarzyna Zygmont, Michał Majczak, Paweł Goleń oraz Agnieszka Trzebska, Justyna Kuśmierczyk, Ewa Standzoń, Agata Załęcka
Kabaret zdobył dużą popularność dzięki częstym występom w telewizji oraz błyskotliwym tekstom Roberta Górskiego. W emitowanym w latach 2003-2006 w TVP2
autorskim programie satyrycznym grupy pt. Tygodnik Moralnego Niepokoju co tydzień prezentowane były premierowe skecze. Kabaret skupia się głównie na sprawach społecznych, absurdach życia codziennego oraz nie stroni od polityki. Na przełomie 2007 i 2008 roku kabaret tworzył program pt. Miesięcznik Moralnego Niepokoju. Corocznie jest gospodarzem Kabaretowej Nocy Listopadowej.
Do historii przeszło wiele skeczy kabaretu, z których największym powodzeniem cieszyły się "Familiada" (w którym Robert Górski znakomicie sparodiował prowadzącego ten popularny program Karola Strasburgera), `sejmowa komisja śledcza do sprawy Euro 2012" (wyśmiewający polskie przygotowania i organizację Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej), "W Galerii" (w którym Mikołaj Cieślak wcielił się rolę udającego się na zakupy dresiarza) i "Komisariat" (parodiujący przesłuchanie na policyjnym posterunku).
Artyści tworzący Kabaret Moralnego Niepokoju starają się nie nawiązywać do seksu czy wulgarności – z czego chętnie korzystają niektórzy współcześni wykonawcy. Nie zamierzają też bazować na efektownej scenografii. Chcą być uważani za kabaret literacki i opierać się przede wszystkim na słowie, bawić się tekstem w taki sposób, aby wzbudzić śmiech u publiczności będącej w stanie docenić ich wyobraźnię. Dlatego też wolą się wzorować na bardziej tradycyjnych kabaretach, również tych przedwojennych. Raczej unikają tematów politycznych, aczkolwiek od czasu do czasu nawiązują do aktualnych spraw dzielących lub intrygujących wielu Polaków.
Od innych polskich kabaretów wyróżnia ich obecna w składzie postać konferansjera, w którą wciela się Przemysław Borkowski. Często zapowiada on występ Kabaretu Moralnego Niepokoju, a także żegna zgromadzoną publiczność. Oprócz tego wspomaga resztę zespołu również podczas regularnych skeczy. Na scenie pojawiają się także profesjonalni muzycy, m.in. Bartłomiej Krauz, który potrafi znakomicie grać na akordeonie.
W 2007 roku Kabaret Moralnego Niepokoju otrzymał statuetkę Świrów jako najbardziej absurdalny kabaret.
Najnowsza trasa Kabaretu Moralnego Niepokoju pt. "Pogoda na suma" składa się z najnowszych, nieprezentowanych jeszcze w telewizji utworów. Przeżyjemy min próbę generalną spektaklu, podczas której aktorzy zmęczeni występami w reklamach na potęgę mylą kwestie, przyjrzymy się Polsce oczami powracającego do kraju kibica Euro 2012 i zwiedzimy mieszkanie nuworysza z nim w roli przewodnika. Całość uzupełnią doskonałe jak zawsze piosenki starannie zaaranżowane przez Orkiestrę Moralnego Niepokoju. Na koniec nie zabraknie bisów – a tam największe przeboje. Czas trwania programu: prawie 2 godziny.
Bistro Campagne
4518 N. Lincoln Ave., Chicago
www.bistrocampagne.com
Miłe bistro z Lincoln Square, o francusko brzmiącej nazwie nawiązującej do wiejskich klimatów to ciepła i przyjazna restauracja. Dania serwowane w Bistro są proste, tak samo jak prosty jest wystrój kilku sal tworzących restaurację. W sezonie letnim restauracja oferuje piękne, zielone patio.
Będąc w Bistro Campagne należy oczywiście spróbować sztandarowych potraw kuchni Galów, czyli escargot, zupy cebulowej i, na deser, creme brulee. Szef kuchni, Michael Altenberg oferuje menu sezonowe i zapewnia, ze wszystkie składniki są organiczne, bez ulepszaczy. Jego zaangażowanie w rolnictwo ekologiczne prowadzi do szukania i nabywania produktów od lokalnych rolników, prowadzących ekologiczne gospodarstwa.
Ślimaki wjechały na stół w specjalnym ślimaczym naczyniu, mieszczącym dziesięć przepysznych bezkręgowców zapiekanych w maśle i ziołach. Do tego bagietka i palce lizać. Zupa prosta, aczkolwiek aromatyczna, z dużą ilością sera, idealna na chłodne jeszcze wieczory. Przed deserem danie główne, znów zaskakujące swoją prostotą i feerią smaku. Otwarta codziennie. Dobrze jest zarezerwować przed przyjściem stolik
Art Gallery Kafe zaprasza
127 E. Front Str., Wood Dale, IL 60191
Tel. 630-766-7425
Ukraińska nostalgia – wernisaż malarstwa ukraińskiej artystki, Tatiany. Piątek, 19 kwietnia, od godz. 8 pm. Wstęp wolny.
Wieczór słowiańskiego folkloru.. Kalinka, kalinka... i wiele innych znanych piosenek. Koncert muzyki rosynskiej i ukraińskiej w wykonaniu zespołu Chicago Cossacks. Sobota, 20 kwietnia, godz. 8 pm. Wstęp $15 od osoby.
Klub Dobrego Kina zaprasza na kolejną projekcję: Gary Ross (USA) Igrzyska śmierci. Niedziela, 21 kwietnia, godz. 6 pm. Wstęp wolny.
Harcerskie zaproszenie
Sala Białego Orła, 6839 N. Milwaukee, Niles
Sobota, 20 kwietnia, godz. 6:30
Bilety: $75 i $35 dla młodzieży do 21 lat
„Jak to miło w wieczór bywa…” – harcerskie zaproszenie
Obwód ZHP Chicago serdecznie zaprasza przyjaciół i sympatyków na wieczór towarzyski z okazji 40-lecia Harcerskiego Zespołu “Wichry”, w sobotę 20 kwietnia, w Sali Białego Orła, pod adresem 6839 M. Milwaukee, w Niles. Początek o godz. 6:30 wieczorem, kolacja o 7:30. Do tańca gra zespół „Profil Band”. Bilety w cenie $75.00 dla dorosłych i $35.00 dla młodzieży do lat 21. Część dochodu przeznaczona na harcerski fundusz stypendialny.
Układ zamknięty
Muvico Rosemont 18, 9701 Bryn Mawr, Rosemont
Niedziela, 21 kwietnia, godz. 3 pm
Bilety: $15-$20 (VIP)
Film Ryszarda Bugajskiego, jednego z najbardziej bezkompromisowych polskich twórców filmowych.
Oparta na prawdziwych wydarzeniach sprzed dziesięciu lat dramatyczna historia trzech właścicieli świetnie prosperującej krakowskiej spółki, którzy – wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora (Janusz Gajos) i naczelnika urzędu skarbowego (Kazimierz Kaczor) – zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania
w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.
Reżyser Ryszard Bugajski: Tak naprawdę jest to film o walce dobra ze złem...
o starciu między urzędnikami i zwykłymi ludźmi, którzy ciężką pracą i pomysłowością próbują budować nową Polskę.
Bilety można kupić na stronie internetowej www.pfffamerica.com. Bilety dostępne w miarę wolnych miejsc przed seansem w kinie.
Redakcja Monitora nie jest organizatorem powyższych imprez oraz koncertów i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany. Aby upewnić się co do terminów, cen biletów, itd. należy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami tych imprez.
'