----- Reklama -----

Ogłoszenia, felietony, informacje Polonijne - Tygodnik Monitor

19 czerwca 2013

Udostępnij znajomym:

Trwa pobieranie wersji audio...
'

Dzięki wprowadzeniu planowanej reformy imigracyjnej deficyt budżetowy może zostać zredukowany o prawie 200 miliardów w ciągu nadchodzących dekad i to mimo dodatkowego obciążenia państwa związanego z kosztami socjalnymi po zalegalizowaniu milionów nieudokumentowanych imigrantów – wynika z opublikowanego we wtorek raportu Kongresowego Biura Budżetowego.

Dokument liczy 63 stron i jest w nim zapis, że po wprowadzeniu reformy imigracyjnej, populacja Stanów Zjednoczonych wzrośnie o 10.4 mln osób do 2023 roku, a po kolejnych 10 latach, czyli do 2033 roku, liczba mieszkańców kraju powiększy się o kolejnych 16.2 mln.

Z raportu Kongresowego Biura Budżetowego wynika, że co najmniej 8 milionów obecnie nielegalnych imigrantów będzie mogło zalegalizować swój status po wprowadzeniu reformy. To z kolei wpłynie na dodatkowe obciążenie socjalnych i zdrowotnych programów federalnych, z których korzystają osoby o niskich dochodach.

Jednak, jak konkludują autorzy raportu, reforma w dalszym ciągu będzie korzystna dla budżetu, dzięki wpływom z podatków i dodatkowej siły roboczej. W ciągu pierwszych dziesięciu lat po wejściu reformy imigracyjnej w życie, deficyt budżetowy zostałby zredukowany o 197 miliardów dolarów, a za następne dziesięćPhotos lat o 700 miliardów.

Demokratyczny senator z Nowego Jorku Chuck Schumer, jeden z autorów projektu reformy, powiedział, że raport Kongresowego Biura Budżetowego, potwierdza to, o czym mówiono od dawna, że reforma będzie korzystna dla amerykańskiej gospodarki.

“Potwierdza to, że reforma przede wszystkim pobudzi gospodarkę do wzrostu, a to z kolei wytrąca przeciwnikom reformy ich ostatnich argument” – mówi Schumer, jeden z członków tzw. Gangu Ośmiu, czyli ośmioosobowej grupy senatorów z obu partii, która opracowała wspólny projekt reformy.

W podobny sposób opublikowany we wtorek raport przyjął Biały Dom.

 Obecnie w Senacie toczy się debata nad ustawą imigracyjną oraz głosowania nad poprawkami. Oczekuje się, że Senat ma głosować nad przyjęciem ustawy jeszcze przed przerwą wakacyjną rozpoczynającą się 4 lipca. Potem, jeśli ustawa przejdzie, trafi pod głosowanie w Izbie Reprezentantów. Wielu Republikanów dalsze poparcie dla ustawy uzależnia jednak od niemal zupełnego uszczelnienia granicy z Meksykiem.

 Reforma imigracyjna umożliwić ma drogę do obywatelstwa USA dla 11 milionów nieudokumentowanych imigrantów, zmienia system wiz pracowniczych i rozszerza program ruchu bezwizowego, na czym być może skorzysta też Polska.

RJ



'

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor