Copernicus Center, 5216 W. Lawrence Ave., Chicago
Sobota, 28 września, godz. 7:00 pm
Bilety: $45-59
Taka okazja nie zdarza się często! Już w najbliższą sobotę na scenie Copernicus Center spotka się śmietanka polskiej sceny kabaretowej. Oprócz Cezarego Pazury zobaczymy Jerzego Kryszaka, Piotra Bałtroczyka oraz Artura Andrusa.
`szykujemy dla publiczności sporo niespodzianek i nowych skeczy, które będzie można usłyszeć i zobaczyć po raz pierwszy" – zachęca Cezary Pazura.
Nie przegap takiej okazji! ZAPRASZAMY!!!
Cezary Pazura
Zapowiadał się na bardzo utalentowanego aktora scenicznego. Jeszcze jako student łódzkiej Filmówki wystąpił w roli doktora Żywago w warszawskim Teatrze Ochoty. Ta rola była objawieniem. Potem przez lata pozostał wierny scenie Machulskich swoich profesorów. Na krótko przeniósł się do Teatru Powszechnego. Szybko uznał, że jego żywiołem jest film. Dał się zauważyć w produkcjach Machulskiego, Pasikowskiego, Koterskiego. To przyniosło ogromną popularność. Z myślą o nim nakręcono serial 13 posterunek. W Polsacie prowadził również teleturniej Strzał w 10.
W ostatnich latach coraz chętniej występuje na estradzie. Prowadzi kabaretony, pojawił się jako komentator w programie Zabij mnie śmiechem. Na estradzie też postanowił obchodzić swoje 25-lecie pracy artystycznej. Do udziału zaprosił m.in. Jerzego Kryszaka, Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Piotra Bałtroczyka, Kabaret Młodych Panów, a także – po raz pierwszy w kabaretowym wydaniu aktora Pawła Małaszyńskiego. Wspólnie z jubilatem świętowali również m.in. Andrzej Grabowski, Radosław Pazura, Kuba Sienkiewicz, Łowcy.B oraz Paweł Dłużewski.
Piotr Baltroczyk
Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Znany jako człowiek orkiestra. Jest połączeniem nietuzinkowego dziennikarza, poety o stu twarzach i satyryka posługującego się iście niecodziennym językiem. Estrada to jego środowisko naturalne. Laureat Wiktora 2004 i 2007 w kategorii Osobowość telewizyjna oraz nagrody Dziennikarzy FPP Opole 2001. Niezaprzeczalnie jest unikatową postacią polskiej estrady. Prowadził i prowadzi niemal wszystko, w tym samochody i motocykle. Wystąpił w kilkuset programach telewizyjnych, jako gospodarz lub wykonawca. Jest przewodnikiem wielu imprez estradowych i łatwiej wymienia się te, w których nie brał udziału jako konferansjer, niż odwrotnie.
Jerzy Kryszak
Każdy występ Jerzego Kryszaka jest wydarzeniem nadzwyczajnym i niepowtarzalnym. Siła jego satyry bierze się stąd, że spotyka się bezpośrednio z publicznością i angażuje ją w swoje skecze, czym buduje niepowtarzalną atmosferę. Jerzy Kryszak propaguje dowcip publicystyczny pełen świeżego spojrzenia na bieżącą scenę polityczną, ze zręcznością, obnażający jej wady i słabości. Aktor umiejętnie wciela się w postać którą naśladuje. Gestykuluje, zmienia głos, akcentuje np. krzycząc – po prostu stwarza niepowtarzalne widowisko, na które publiczność reaguje śmiechem i brawami. Show Kryszaka to występ zarówno dla młodych jak i dla starszych. Kryszak na scenie jest niebanalny, często wymagający i zawsze pozostawia dobre wrażenie.
Artur Andrus
Artur Andrus to artysta multimedialny. Na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą", co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, piosenkarz, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, bajek, artysta kabaretowy, komentator `szkła kontaktowego", Mistrz Mowy Polskiej...
5 marca 2012 r. nakładem wytwórni Mystic Production ukazała się nowa płyta Artura Andrusa "Myśliwiecka", która zawiera takie hity jak: Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie; Cieszyńska, Piłem w Spale, spałem w Pile i wiele innych. Po 9 miesiącach od wydania, płyta uzyskała status Podwójnie Platynowej Płyty.
Tańcząc Chopina
Copernicus Center, 5216 W. Lawrence Ave., Chicago
Niedziela, 29 września, godz. 3:00 pm
Bilety: $38-48
Fundacja Kopernikowska i Paderewski Symphony Orchestra zapraszają na koncert – spektakl baletowy zrealizowany do muzyki Fryderyka Chopina. Spektakl, grany w USA od 2010 roku zdobył uznanie krytyków i publiczności w całej Ameryce.
W spektaklu „Tańcząc Chopina” najpiękniejsze utwory Chopina: od walca “Minutowego” przez nokturny, mazurki, polonezy po Etiudę Rewolucyjną
i Preludia op. 28 wykona Igor Lipiński, zaś w układach tanecznych, stworzonych przez choreografa i dyrektora zespołu – Agnieszkę Laskę, wystąpi 11-osobowa amerykańska grupa AL Dance Company.
Przywykliśmy słuchać muzyki Fryderyka Chopina w zaciszu kameralnych sal koncertowych lub w salach filharmonii – z orkiestrą. Agnieszka Laska udowodniła, że jest to muzyka baletowa – niezwykle atrakcyjna i inspirująca dla tancerzy XXI wieku. „Od dziś muzyka Chopina powinna być zawsze wykonywana z zachwycającymi choreografiami Laski” – pisze amerykański krytyk James Bash, Northwest reverb 2010.
ALDancers – Agnieszka Laska Dancers, jest teatrem tańca czerpiącym z tradycji baletu klasycznego, tańca nowoczesnego, jazzowego, akrobatycznego. Zespół działa w Portland, w stanie Oregon od 2003 roku, założony przez tancerkę i choreografa z Polski, wychowankę słynnego krakowskiego Baletu Form Nowoczesnych Jerzego Birczyńskiego przy AGH. Dzisiaj zespół należy do najwyżej notowanych grup tańca w USA, wyróżniany wielokrotnie prestiżowymi nagrodami na konkursach i międzynarodowych festiwalach w Ameryce i w Europie. Ma w dorobku ponad 180 spektakli z udziałem ponad 250 tancerzy i 150 muzyków.
Zespół specjalizuje się w tanecznych interpretacjach utworów muzyki klasycznej. Spektakle do muzyki Bacha, Mozarta, Chopina, Szostakowicza, a także kompozytorów współczesnych zyskały najwyższe oceny recenzentów i uznanie publiczności.
Więcej informacji: Biuro PaSO, 5844 N. Milwaukee Ave., tel. 773-467-9000, Copernicus Center, 5216 N. Lawrence Ave., tel. 773-777-8898 w internecie: copernicuscenter.org, pasochicago.org, bilety.com
Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Instrumentalnej w Chicago
Kościół Św. Trójcy, 1118 Noble Str., Chicago
Czwartek, 3 października, godz.:8:30 pm
Bilety: $12 na stronie www.ianmaksin.com; $15 w dniu koncertu
Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju wieczór muzyczny.
Gedynim Grubba, rodem z Gdańska, kompozytor, dyrygent i jeden z najsławniejszych organistów na świecie, połączy siły i talent z Ian Maksin, pochodzenia rosyjskiego, tutejszym kompozytorem. Ian Maksin to wielokrotnie nagradzany, niezmiernie utalentowanym, światowej sławy wiolonczelista. W repertuarze Gedymina Grubby – Bach, Buxtehude, Guilmant and Janca. Ian Maksin w swoim wykonaniu muzycznym zaprezentuje solo na wiolonczele J.S. Bach i duet z Maestro Grubba.
Koncert charytatywny – donacja częściowo przeznaczona będzie na Program Muzyczny Szkoły Średniej przy Kościele Świętej Trójcy.
Zapraszamy również na drugi Koncert Festiwalu w czwartek, 10 października, o godz. 7:30 wieczorem w kościele Św. Ita, przy 1220 Catalpa Ave. Wystąpią Elena Sartori (Włochy) – organy, Ian Maksin – wiolonczela.
Bilety oraz dodatkowe informacje na stronie: www.ianmaksin.com lub: Dorothy Falkiewicz/VIP Advertising and Promotions LLC, tel. 773-480-0551.
Redakcja Monitora nie jest organizatorem powyższych imprez oraz koncertów i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany. Aby upewnić się co do terminów, cen biletów, itd. należy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami tych imprez.
'