Copernicus Center, 5216 W. Lawrence Ave., Chicago
Sobota, 25 stycznia, od godz. 7pm
Bilety: $45-$59
Jak Mariolka poradzi sobie w roli Antygony? Czy wraz z Gabryśką ukończą z powodzeniem Szkołę Żon? I wreszcie – czy uda im się ostatecznie zastać Maćko, którego nie było w Bogdańcu. Czy Doktor Prozak rozwiąże wszystkie problemy Damy i jej łasiczki oraz ujarzmi Pchłę Szachrajkę?
Karino oświadczy się Naszej Szkapie, czy wybierze Łyska z Pokładu Idy? Jak zakończą się Cierpienia Młodego Balcerzaka? Czy swoją Wielką Improwizacją uda mu się prześcignąć Konrada? Co wybierze profesor Pelagiusz – Dziady, czy jednak Młode Wilki?
Po tylu latach znacie już Paranienormalnych na wylot, ale takiej odsłony się nie spodziewaliście. Podobnie jak sami Paranienormalni. Tu połączy się klasa i styl z perfekcyjnymi parodiami, zaskakującymi postaciami i nowymi problemami doskonale znanych już bohaterów.
Koniec żartów i trąba, kto uwierzył ten bomba! Heloł!
PARANIENORMALNI
Kabaret Paranienormalni tworzy czterech pełnych energii i kreatywności artystów. Robert Motyka i Igor Kwiatkowski w 2004 roku wpadli na pomysł założenia w Jeleniej Górze kabaretu. Od początku wspierał ich Rafał Kadłucki – reżyser i osoba odpowiedzialna za techniczne walory występów Paranienormalnych. W 2008 roku do zespołu dołączył Michał Paszczyk – dyplomowany aktor oraz kabareciarz o sporym doświadczeniu.
Niezwykle szybko stali się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej cytowanych zespołów. Największą popularność przyniosła im kultowa postać Mariolki – infantylnej i nierozgarniętej, ale niezwykle sympatycznej blondynki. Paranienormalni bardzo szybko pojawili się w programach telewizyjnych, gdzie poza Mariolką zachwycili także własnymi wersjami piosenek z pierwszych miejsc list przebojów. Postać Balcerzaka, Dziadka i Doktora Prozaka zna już niemal cała Polska.
Czy są kwestie, z których nie warto żartować? Tematy, które nie są śmieszne? Relacje damsko-męskie, absurdalne postacie i sytuacje z życia codziennego to tematy, które pojawiają się w kabarecie od zawsze. Paranienormalni udowadniają, że można potraktować je nowatorsko i przedstawić w niespotykany dotąd, pomysłowy sposób. Niezwykły kontakt z publicznością, zaskakujące wprowadzenie i skecze, które rozbawią każdego to gwarancja udanego spektaklu. Najnowszy program Paranienormalnych to niemal dwie godziny fantastycznej zabawy. „Żarty się skończyły” to dopiero początek dobrego humoru i Twojego nowego życia, które po spotkaniu z Paranienormalnymi nigdy już nie będzie takie samo.
Igor Kwiatkowski – doskonały naśladowca wszystkich dźwięków i zachowań, jakie można sobie wyobrazić. Laureat telewizyjnego programu „Debiut”. DJ radiowy.
Robert Motyka – właściciel wspaniałego głosu i nienagannej dykcji, bo też pracuje w radiu. Ale urodę ma iście telewizyjną. A grono fanek rośnie...
Michał Paszczyk – zawodowiec w każdym calu. Potrafi z zimną krwią opowiedzieć najśmieszniejszy nawet dowcip i nie drgnie mu żaden nerw. Człowiek o stalowym spojrzeniu i żelaznej woli.
Rafał Kadłucki – myli się ten, kto ma go za zwykłego technicznego, bo Rafał łączy zmysł reżyserski ze specyficznym poczuciem humoru i trzyma cały występ w garści. Czasem jest też aktorem.
KABARET NOWAKI
Nowaki to młoda, zdolna i wybitnie energetyczna trójka zielonogórskich artystów. Kabaret założyli w 2007 roku i od razu zabrali się do ciężkiej pracy. Upór, wytrwałość i talent szybko przyniosły rezultaty w postaci wypełnionych po brzegi sal i śmiejącej się widowni, która polubiła ich charakterystyczną ekspresję i oryginalny sposób poruszania tematyki obyczajowej. Kariera Nowaków nabrała zawrotnego tempa po zdobyciu
I miejsca na najbardziej prestiżowym festiwalu kabaretowym w Polsce – XXV PACE. W 2009 roku zdobyli najważniejsze nagrody na większości przeglądów kabaretowych w naszym kraju – Grand Prix i „Złota Szpilka” na XXX Jubileuszowych Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, a także zdobyli uznanie fanów i otrzymali wiele nagród z rąk publiczności. W ubiegłym roku zostali też przedstawicielami młodego kabaretowego pokolenia w telewizji, biorąc udział w wielu kabaretonach i realizacjach telewizyjnych u boku doświadczonych i najbardziej znanych gwiazd kabaretu, bez kompleksów dorównując im poziomem i talentem. Z sukcesem zadebiutowali także na Rybnickiej Jesieni Kabaretowej.
W skład kabaretu wchodzą Adrianna Borek – fantastyczna kobieta, potrafiąca wcielić się w każdą postać, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg – pełni energii, którą zarażają widownię, świetnie sprawdzający się także w roli konferansjerów. Szerszej publiczności znani z takich skeczy jak „Córka generała”, „Niedzielna szkółka agresji” czy „Impreza integracyjna”.
Kamil Piróg – jest jak instrukcja obsługi i chodzący regulamin, zorientowany i zdeklarowany na otaczającą rzeczywistość . Nie ćwiczy żadnych sztuk walki, za to dużo myśli i jest to jakiś trening... poza tym jest wulkanem energii, nie ma żadnych hamulców, czasami jest to zaleta, a czasami wada.
Adrianna Borek – synonim Adrianny to talent. Wszyscy go zauważają tylko jej samej ciężko to przyznać i się z tym pogodzić. Jak przystało na obdarzoną wieloma zaletami aktorskimi, uwielbia rosół, potrafi przespać większość trasy w samochodzie i krzyczy na narzeczonego.
Tomasz Marciniak – chłopak do rany przyłóż. Czynny piłkarz i fanatyk gier komputerowych. Cudownie wyrozumiały i taki zespołowy amant, który ze sceny wszystkie kobiety łapie za … podgardle – czyli za serce.
Muzeum Polskie w Ameryce
Muzeum Polskie w Ameryce, 984 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL
Niedziela, 26 stycznia, godz. 1-4 pm
Muzeum Polskie w Ameryce serdecznie zaprasza na uroczystość otwarcia nowego sklepu muzealnego oraz nowego wejścia do budynku Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w Ameryce i Muzeum Polskiego w Ameryce oraz dzień darmowego wstępu do MPA w niedzielę, 26 stycznia 2014 roku w Muzeum Polskim w Ameryce, w godzinach od 1 do 4 pm.
Podczas uroczystości można będzie zwiedzać nowo otwarte miejsca. Dobrowolne datki w ramach kampanii 140/77 na muzeum mile widziane. Darmowy parking.
Wino, muzyka i śpiew w Piwnicy Staropolskiej
Piwnica Staropolska, 5249 W. Belmont Ave., Chicago
Piątek, 24 stycznia, godz. 8 pm
Wstęp wolny
W najbliższy piątek, 24 stycznia, w restauracji Piwnica Staropolska odbędzie się kolejny, cotygodniowy wieczór z winem, muzyką i śpiewem. Wystąpi zespół PAT, w składzie: Pat Vas, Tom Pilewski i Andy Grzelak. W repertuarze współczesna odmiana muzyki, rock, blues i folk.
Przewidziano darmową degustację grzańca staropolskiego. Początek o godzinie 8 wieczorem. Wstęp wolny.
Art Gallery Kafe zaprasza
127 E. Front Str., Wood Dale, IL 60191. Tel. 630-766-7425
Elżbieta Kochanowska-Michalik zaprasza na karnawałowy Wieczór z poezją. Wielkie wielkich świntuszenie od Mikołaja Reja do Jana Sztaudyngera. Pełne uroku i pikanterii poezje wielkich polskich poetów. Wieczór tylko dla dorosłych, “dozwolone od lat osiemnastu”. Wystąpią Ewa Staniszewska, Krzysztof Arsenowicz, Andrzej Krukowski, Elżbieta Kochanowska-Michalik, Jan Zienko (gitara). Sobota, 25 stycznia, godz. 7:30. Wstęp $20 od osoby.
Klub Dobrego Kina: Asghar Farhadi (Francja, Włochy): Przeszłość. Niedziela, 26 stycznia, godz. 6 pm. Wstęp wolny.
Klub Fotograficzny AGCC zaprasza na kolejne spotkanie oraz do Akademii Fotografii Boniego Małolepszego, we wtorek, 28 stycznia, o godz. 8 wieczorem.
Redakcja Monitora nie jest organizatorem powyższych imprez oraz koncertów i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany. Aby upewnić się co do terminów, cen biletów, itd. należy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami tych imprez.
'