Copernicus Center, 5216 W. Lawrence Ave., Chicago, IL
Sobota, 15 lutego, godz. 8 pm
Bilety: $48-55
Ania Wyszkoni, Maciej Zakościelny, Grzegorz Halama.
Na walentynkowy koncert gwiazd, muzycznie i na wesoło zapraszają wspaniali artyści z Polski: piosenkarka, którą publiczność polubiła za jej głos, prawdziwość, za piosenki, które stały się przebojami najpiękniej mówiącymi o miłości. Ania Wyszkoni z zespołem, na czele z legendarnym gitarzystą zespołów: Wanda i Banda, Bajm, Budka Sufleta, Markiem Raduli. Znany i lubiany aktor filmowy, muzyk, piosenkarz: Maciej Zakościelny oraz najśmieszniejszy duet kabaretowy Grzegorz Halama Oklasky. Grzegorz Halama i Jarosław Jaros.
Nie zabraknie emocji, będzie romantycznie, nastrojowa i wesoło!
Anna Wyszkoni (ur. 21 lipca 1980 roku w Tworkowie na Górnym Śląsku) - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Właścicielka czterech Platynowych i trzech Złotych Płyt. Jej pierwszy solowy album "Pan i Pani" uzyskał status Platynowej Płyty przekraczając nakład 50 tys. egzemplarzy. W 2012 roku Ania wydała swój drugi autorski album pt. "Życie jest w porządku", który już po dwóch miesiącach sprzedaży otrzymał status Złotej Płyty.
Kariera medialna Ani rozpoczęła się wraz ze zdobyciem Grand Prix na festiwalu Gama w Radomiu w 1999 roku. Tam została zauważona przez Elżbietę Skrętkowską i zaproszona do programu `szansa na sukces", który wygrała w marcu 2000 roku śpiewając piosenkę grupy Myslovitz "Długość dźwięku samotności". Zdobyła też nagrodę dla najlepszej wokalistki na festiwalu "Po-Graj" w Opolu. Wydany w 2001 roku drugi album Łez pt. „W związku z samotnością" osiągnął niebagatelny sukces rynkowy zdobywając status Platynowej Płyty (ponad 150 tys. sprzedanych egzemplarzy). Ten album przyniósł Ani ogólnopolską popularność i ogromną sympatię fanów, jednak dopiero wydana w 2003 roku czwarta płyta, "Nie czekaj na jutro", pozwoliła jej na dobre zagościć w ogólnopolskich mediach i na radiowych playlistach. Przyczyniło się do tego zdobycie Nagrody Publiczności w konkursie Premier Festiwalu w Opolu za piosenkę „Oczy szeroko zamknięte", która stała się jednym z największych przebojów roku. Album "Nie czekaj na jutro" zdobył status Platynowej Płyty (ponad 80 tys. egzemplarzy).
W 2009 roku Ania Wyszkoni wydała pierwszy album pod własnym nazwiskiem pt. "Pan i Pani", z którego pochodzą przeboje: "Czy ten pan i pani", "Z ciszą pośród czterech ścian", "Lampa i sofa", "Wiem, że jesteś tam" oraz „Graj chłopaku graj”. Płyta szybko pokryła się "złotem", a następnie "platyną", a każdy pochodzący z niej singiel osiągnął duży sukces medialny. Z pierwszym z nich, "Czy ten pan i pani", Ania wywalczyła Srebrną Premierę 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas tego samego festiwalu otrzymała też Nagrodę Dziennikarzy i Fotoreporterów. Dwa lata później, również na festiwalu w Opolu, Ania zdobyła najważniejszą nagrodę na polskim rynki muzycznym - Superjedynkę 2011 za Przebój Roku, którym widzowie uznali piosenkę "Wiem, że jesteś tam". Festiwal Top Trendy 2011 w Sopocie przyniósł Ani Platynową Płytę oraz 6. miejsce na liście sprzedaży płyt w Polsce.
W listopadzie 2012 roku ukazał się drugi solowy album Ani pt. "Życie jest w porządku". Pierwszym singlem promującym płytę była kompozycja Marka Jackowskiego do słów Kory pt. "Zapytaj mnie o to kochany". 16 stycznia 2013 roku Związek Producentów Audio-Video przyznał Ani za "Życie jest w porządku" Złotą Płytę. Kolejnymi piosenkami promującymi nowy album były: "W całość ułożysz mnie" i "Dźwięki nocy", obie skomponowane specjalnie dla Ani przez Roberta Gawlińskiego.
Koncerty Ani Wyszkoni są eleganckie i romantyczne, a jednocześnie widowiskowe i pełne energii. Na scenie towarzyszy Ani zespół znanych i doświadczonych muzyków.
Maciej Zakościelny urodził się 7 maja 1980 r. w Stalowej Woli. Już w szkole podstawowej wiedział, że chce występować na scenie. Jako młody chłopak brał udział w licznych pokazach talentów. W konkursie Mini-lista Przebojów zajął trzecie miejsce. Uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. I.J. Paderewskiego specjalizując się w grze na skrzypcach, ale także fortepianie i bębnach afrykańskich. Do 2004 r. studiował w Akademii Teatralnej w Warszawie, jednak nie uzyskał tytułu magistra.
Aktor wziął udział także w trzech przedstawieniach Teatru Telewizji: `sesja castingowa", "Książe nocy", "1 września". Wystąpił również jako gość specjalny w muzycznym programie Maćka Miecznikowskiego "Tak to leciało", emitowanego przez TVP2. Swoją wygraną Maciej przekazał na fundację Kaliny Jędrusik "Kalinowe serce", której to pomaga w produkowaniu muzycznego spektaklu "Śpiewając Jazz". To właśnie tutaj aktor po raz pierwszy publicznie zaprezentował swój talent muzyczny.
Grzegorz Halama. Występuje pod szyldem "Grzegorz Halama Oklasky". Jest związany z tak zwanym Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym oraz środowiskową wytwórnią filmową A"YoY. Nakręcił w jej ramach wiele własnych krótkich form filmowych, a zagrał między innymi w filmie Robin Hood – czwarta strzała oraz jedną z głównych ról w filmie Nakręceni. Był członkiem kabaretu Hi-Fi do zakończenia jego działalności jesienią 2003. Stał się popularny dzięki oryginalnej roli Śpiewającej Bakterii, a następnie jego parodia piosenek hip-hopowych pt. Śpiworki. Z tej piosenki pochodzi słynny tekst "Ja wiedziałem, że tak będzie". W roku 2000 piosenka ta przez trzy tygodnie utrzymywała się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki.
Obecnie z Jarosławem Jarosem przedstawia nowy program "Żule i bandziory". Wykreował parodystyczną postać "mało inteligentnego" Pana Józka – hodowcy drobiu z Chociul, który bardzo chętnie udziela się we wszelkich wywiadach. Pierwowzorem tej postaci jest nauczyciel Koszalińskiego Zespołu Szkół Elektroniczno Elektrycznych, do którego uczęszczał Grzegorz Halama. W latach 2002-2011 na antenie Polskiego Radia "Trójka" w programie "Urywki z rozrywki" co poniedziałek prezentował "Wywiady z Panem Józkiem".
Zabawa serduszkowa
Związek Klubów Polskich, 5835 W. Diversey Ave., Chicago
Sobota, 15 lutego, godz. 7:30 pm
Donacja $15
Klub Pojawian w Chicago zaprasza całą Polonię na zabawę serduszkową w sobotę, 15 lutego do sali Związku Klubów Polskich. Początek zabawy o godz. 7:30 wieczorem.
Kuchnia i bufet będą obficie zaopatrzone. Do wygrania będą wartościowe nagrody w loterii fantowej. Do tańca będzie grał zespół “Casablanca”. Donacja $15 od osoby.
Rezerwacja i informacje: 773-213-6059 lub 708-715-4302.
Lady Pank & Kukiz
Stereo Nightclub, 5616 W. Diversey Ave., Chicago
Piątek, 14 lutego, godz. 10 wieczorem
Bilety: $52
Lady Pank – polski zespół rockowy założony w 1981 w Warszawie przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka.
Zespół wydał kilkadziesiąt płyt i wiele przebojów, m.in. "Tańcz głupia, tańcz", "Fabryka Małp", `sztuka latania", "Mniej niż zero", "Wciąż bardziej obcy", "Kryzysowa narzeczona", "Zamki na piasku", "Vademecum skauta", "Tacy sami", "Zostawcie Titanica", "Mała wojna", "Zawsze tam gdzie ty", "Na co komu dziś", "Znowu pada deszcz", "Na granicy", `stacja Warszawa", `strach się bać", "Dobra konstelacja". Nazwa grupy pochodzi od tytułu pierwszego nagrania "Mała Lady Punk" (z nieco zmienioną pisownią). Pierwszy koncert pod szyldem Lady Pank zespół zagrał w czteroosobowym składzie (Jan Borysewicz – wokal, gitara; Edmund Stasiak – gitara; Paweł "Kawka" Mielczarek – gitara basowa; Andrzej Polak – perkusja) 14 sierpnia 1982 roku z okazji otwarcia studenckiego klubu Park.
Paweł Kukiz to jedna z najpopularniejszych i najbarwniejszych postaci sceny
rockowej ostatnich lat. Jest jednym z najbardziej zasłużonych i charyzmatycznych polskich wokalistów i autorów tekstów ostatnich dwóch dekad XX wieku. W latach 1984-2013 był liderem zespołu Piersi, brał udział w innych projektach, z których najważniejsze to Borysewicz & Kukiz oraz Yugoton. Czasem nie przebiera w słowach w tekstach swoich piosenek, tłumacząc zwykle, że inaczej nie mógłby danego zjawiska opisać.
Art Gallery Kafe zaprasza
127 E. Front Str., Wood Dale, IL 60191. Tel. 630-766-7425
Polish Yacht Club Chicago zaprasza na Walentynkowy Wieczór Poezji. Wystąpią: Zbigniew Kubala oraz Beata Dudek, autorka tomiku poezji “Dolina wzruszeń”. Zbyszek opowie również o swoim rejsie po Karaibach. Piątek, 14 lutego, godz. 7:30. Wstęp $10 od osoby, w tym $5 kupon konsumpcyjny, $5 donacja dla klubu.
For Friends – Grażyna Auguścik i Ben Lewis (piano), koncert znakomitej wokalistki w sobotę, 15 lutego o godz. 8 wieczorem. Wstęp $20 od osoby.
Klub Dobrego Kina zaprasza na kolejną projekcję Przed Wyborem Akademii. Niedziela, 16 lutego, godz. 6 pm. Wstęp wolny.
Biblioteka Publiczna w Wood Dale oraz Art Gallery Kafe zapraszają na kolejne spotkanie Klubu Dobrego Książki “Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” – Stieg Larsson. Wtorek, 18 lutego, godz. 7 pm. Wstęp wolny.
Redakcja Monitora nie jest organizatorem powyższych imprez oraz koncertów i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany. Aby upewnić się co do terminów, cen biletów, itd. należy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami tych imprez.
'