----- Reklama -----

Ogłoszenia, felietony, informacje Polonijne - Tygodnik Monitor

12 lutego 2014

Udostępnij znajomym:

Posłuchaj wersji audio:

00:00
00:00
Download
'

Copernicus Center, 5216 W. Lawrence Ave., Chicago, IL
Sobota, 15 lutego, godz. 8 pm
Bilety: $48-55

Ania Wyszkoni, Maciej Zakościelny, Grzegorz Halama.

Na walentynkowy koncert gwiazd, muzycznie i na wesoło zapraszają wspaniali artyści z Polski: piosenkarka, którą publiczność polubiła za jej głos, prawdziwość, za piosenki, które stały się przebojami najpiękniej mówiącymi o miłości. Ania Wyszkoni z zespołem, na czele z legendarnym gitarzystą zespołów: Wanda i Banda, Bajm, Budka Sufleta, Markiem Raduli. Znany i lubiany aktor filmowy, muzyk, piosenkarz: Maciej Zakościelny oraz najśmieszniejszy duet kabaretowy Grzegorz Halama Oklasky. Grzegorz Halama i Jarosław Jaros.

Nie zabraknie emocji, będzie romantycznie, nastrojowa i wesoło!

Anna Wyszkoni (ur. 21 lipca 1980 roku w Tworkowie na Górnym Śląsku) - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Właścicielka czterech Platynowych i trzech Złotych Płyt. Jej pierwszy solowy album "Pan i Pani" uzyskał status Platynowej Płyty przekraczając nakład 50 tys. egzemplarzy. W 2012 roku Ania wydała swój drugi autorski album pt. "Życie jest w porządku", który już po dwóch miesiącach sprzedaży otrzymał status Złotej Płyty.

Kariera medialna Ani rozpoczęła się wraz ze zdobyciem Grand Prix na festiwalu Gama w Radomiu w 1999 roku. Tam została zauważona przez Elżbietę Skrętkowską i zaproszona do programu `szansa na sukces", który wygrała w marcu 2000 roku śpiewając piosenkę grupy Myslovitz "Długość dźwięku samotności". Zdobyła też nagrodę dla naj­lepszej wokalistki na festiwalu "Po-Graj" w Opolu. Wydany w 2001 roku drugi album Łez pt. „W związku z samotnością" osiągnął niebagatelny sukces rynkowy zdobywając status Platynowej Płyty (ponad 150 tys. sprzedanych egzemplarzy). Ten album przyniósł Ani ogólnopolską popularność i ogromną sympatię fanów, jednak dopiero wydana w 2003 roku czwarta płyta, "Nie czekaj na jutro", pozwoliła jej na dobre zagościć w ogólnopolskich mediach i na radiowych playlistach. Przyczyniło się do tego zdobycie Nagrody Publiczności w konkursie Premier Festiwalu w Opolu za piosenkę „Oczy szeroko zamknięte", która stała się jednym z największych przebojów roku. Album "Nie czekaj na jutro" zdobył status Platynowej Płyty (ponad 80 tys. egzemplarzy).

W 2009 roku Ania Wyszkoni wydała pierwszy album pod własnym nazwiskiem pt. "Pan i Pani", z którego pochodzą przeboje: "Czy ten pan i pani", "Z ciszą pośród czterech ścian", "Lampa i sofa", "Wiem, że jesteś tam" oraz „Graj chłopaku graj”. Płyta szybko pokryła się "złotem", a następnie "platyną", a każdy pochodzący z niej singiel osiągnął duży sukces medialny. Z pierwszym z nich, "Czy ten pan i pani", Ania wywalczyła Srebrną Premierę 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas tego samego festiwalu otrzymała też Nagrodę Dziennikarzy i Fotoreporterów. Dwa lata później, również na festiwalu w Opolu, Ania zdobyła najważniejszą nagrodę na polskim rynki muzycznym - Superjedynkę 2011 za Przebój Roku, którym widzowie uznali piosenkę "Wiem, że jesteś tam". Festiwal Top Trendy 2011 w Sopocie przyniósł Ani Platynową Płytę oraz 6. miejsce na liście sprzedaży płyt w Polsce.

W listopadzie 2012 roku ukazał się drugi solowy album Ani pt. "Życie jest w porządku". Pierwszym singlem promującym płytę była kompozycja Marka Jackowskiego do słów Kory pt. "Zapytaj mnie o to kochany". 16 stycznia 2013 roku Związek Producentów Audio-Video przyznał Ani za "Życie jest w porządku" Złotą Płytę. Kolejnymi piosenkami promującymi nowy album były: "W całość ułożysz mnie" i "Dźwięki nocy", obie skomponowane specjalnie dla Ani przez Roberta Gawlińskiego.

Koncerty Ani Wyszkoni są eleganckie i romantyczne, a jednocześnie widowiskowe i pełne energii. Na scenie towarzyszy Ani zespół znanych i doświadczonych muzyków.

Maciej Zakościelny urodził się 7 maja 1980 r. w Stalowej Woli. Już w szkole podstawowej wiedział, że chce występować na scenie. Jako młody chłopak brał udział w licznych pokazach talentów. W konkursie Mini-lista Przebojów zajął trzecie miejsce. Uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. I.J. Paderewskiego specjalizując się w grze na skrzypcach, ale także fortepianie i bębnach afrykańskich. Do 2004 r. studiował w Akademii Teatralnej w Warszawie, jednak nie uzyskał tytułu magistra. 

Aktor wziął udział także w trzech przedstawieniach Teatru Telewizji: `sesja castingowa", "Książe nocy", "1 września". Wystąpił również jako gość specjalny w muzycznym programie Maćka Miecznikowskiego "Tak to leciało", emitowanego przez TVP2. Swoją wygraną Maciej przekazał na fundację Kaliny Jędrusik "Kalinowe serce", której to pomaga w produkowaniu muzycznego spektaklu "Śpiewając Jazz". To właśnie tutaj aktor po raz pierwszy publicznie zaprezentował swój talent muzyczny.

Grzegorz Halama. Występuje pod szyldem "Grzegorz Halama Oklasky". Jest związany z tak zwanym Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym oraz środowiskową wytwórnią filmową A"YoY. Nakręcił w jej ramach wiele własnych krótkich form filmowych, a zagrał między innymi w filmie Robin Hood – czwarta strzała oraz jedną z głównych ról w filmie Nakręceni. Był członkiem kabaretu Hi-Fi do zakończenia jego działalności jesienią 2003. Stał się popularny dzięki oryginalnej roli Śpiewającej Bakterii, a następnie jego parodia piosenek hip-hopowych pt. Śpiworki. Z tej piosenki pochodzi słynny tekst "Ja wiedziałem, że tak będzie". W roku 2000 piosenka ta przez trzy tygodnie utrzymywała się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki.

Obecnie z Jarosławem Jarosem przedstawia nowy program "Żule i bandziory". Wykreował parodystyczną postać "mało inteligentnego" Pana Józka – hodowcy drobiu z Chociul, który bardzo chętnie udziela się we wszelkich wywiadach. Pierwowzorem tej postaci jest nauczyciel Koszalińskiego Zespołu Szkół Elektroniczno Elektrycznych, do którego uczęszczał Grzegorz Halama. W latach 2002-2011 na antenie Polskiego Radia "Trójka" w programie "Urywki z rozrywki" co poniedziałek prezentował "Wywiady z Panem Józkiem".

 

Zabawa serduszkowa

Związek Klubów Polskich, 5835 W. Diversey Ave., Chicago
Sobota, 15 lutego, godz. 7:30 pm
Donacja $15

Klub Pojawian w Chicago zaprasza całą Polonię na zabawę serduszkową w sobotę, 15 lutego do sali Związku Klubów Polskich. Początek zabawy o godz. 7:30 wieczorem.

Kuchnia i bufet będą obficie zaopatrzone. Do wygrania będą wartościowe nagrody w loterii fantowej. Do tańca będzie grał zespół “Casablanca”. Donacja $15 od osoby.

Rezerwacja i informacje: 773-213-6059 lub 708-715-4302. 

 

Lady Pank & Kukiz

Stereo Nightclub, 5616 W. Diversey Ave., Chicago
Piątek, 14 lutego, godz. 10 wieczorem
Bilety: $52

Lady Pank – polski zespół rockowy założony w 1981 w Warszawie przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka.

Zespół wydał kilkadziesiąt płyt i wiele przebojów, m.in. "Tańcz głupia, tańcz", "Fabryka Małp", `sztuka latania", "Mniej niż zero", "Wciąż bardziej obcy", "Kryzysowa narzeczona", "Zamki na piasku", "Vademecum skauta", "Tacy sami", "Zostawcie Tita­nica", "Mała wojna", "Zawsze tam gdzie ty", "Na co komu dziś", "Znowu pada deszcz", "Na granicy", `stacja Warszawa", `strach się bać", "Dobra konstelacja". Nazwa grupy pochodzi od tytułu pierwszego nagrania "Mała Lady Punk" (z nieco zmienioną pisownią). Pierwszy koncert pod szyldem Lady Pank zespół zagrał w czteroosobowym składzie (Jan Borysewicz – wokal, gitara; Edmund Stasiak – gitara; Paweł "Kawka" Mielczarek – gitara basowa; Andrzej Polak – perkusja) 14 sierpnia 1982 roku z okazji otwarcia studenckiego klubu Park.

Paweł Kukiz to jedna z najpopularniejszych i najbarwniejszych postaci sceny

rockowej ostatnich lat. Jest jednym z najbardziej zasłużonych i charyzmatycznych polskich wokalistów i autorów tekstów ostatnich dwóch dekad XX wieku. W latach 1984-2013 był liderem zespołu Piersi, brał udział w innych projektach, z których najważniejsze to Borysewicz & Kukiz oraz Yugoton. Czasem nie przebiera w słowach w tekstach swoich piosenek, tłumacząc zwykle, że inaczej nie mógłby danego zjawiska opisać.

 

Art Gallery Kafe zaprasza

127 E. Front Str., Wood Dale, IL 60191. Tel. 630-766-7425

Polish Yacht Club Chicago zaprasza na Walentynkowy Wieczór Poezji. Wystąpią: Zbigniew Kubala oraz Beata Dudek, autorka tomiku poezji “Dolina wzruszeń”. Zbyszek opowie również o swoim rejsie po Karaibach. Piątek, 14 lutego, godz. 7:30. Wstęp $10 od osoby, w tym $5 kupon konsumpcyjny, $5 donacja dla klubu.

For Friends – Grażyna Auguścik i Ben Lewis (piano), koncert znakomitej wokalistki w sobotę, 15 lutego o godz. 8 wieczorem. Wstęp $20 od osoby.

Klub Dobrego Kina zaprasza na kolejną projekcję Przed Wyborem Akademii. Niedziela, 16 lutego, godz. 6 pm. Wstęp wolny.

Biblioteka Publiczna w Wood Dale oraz Art Gallery Kafe zapraszają na kolejne spotkanie Klubu Dobrego Książki “Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” – Stieg Larsson. Wtorek, 18 lutego, godz. 7 pm. Wstęp wolny.

Redakcja Monitora nie jest organizatorem powyższych imprez oraz koncertów i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany. Aby upewnić się co do terminów, cen biletów, itd. należy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami tych imprez. 



'

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor