----- Reklama -----

Ogłoszenia, felietony, informacje Polonijne - Tygodnik Monitor

27 listopada 2014

Udostępnij znajomym:

Posłuchaj wersji audio:

00:00
00:00
Download

Copernicus Center, 5216 W. Lawrence Ave., Chicago, IL
Sobota, 29 listopada, godz. 7 pm
Bilety: $50-55

Rewelacyjna komedia “Single i remiksy” Marcina Szczygielskiego, w reżyserii Olafa Lubaszenki, pokazuje bezwzględność pracy w korporacji i stres związany z próbami pogodzenia życia prywatnego z zawodowym. Aktorzy, Anna Mucha, Katarzyna Maciąg, Lesław Żurek, Wojciech Medyński brawurowo odtwarzają swoje postacie. Efekty pracy aktorów będzie można zo­baczyć już w najbliższy weekend w Chicago. Tylko jeden spektakl w sobotę, 29 listopada w Copernicus Center o 7 wieczorem.

Więcej informacji na stronie www.singleiremiksy.com:

Sztuka “Single i remiksy” to komedia demaskująca mechanizmy korporacyjnych stosunków i obnażająca rzeczywisty charakter życia wielkomiejskich singli, pozornie gloryfikujących swoją niezależność i swobodę, a tak naprawdę stających się niewolnikami wychwalanej przez siebie wolności i kariery. Magda, kobieta sukcesu, prezes wielkiej korporacji wydawniczej, stawia na singli, bo przecież – jak mówi – singiel to najlepszy utwór na płycie. W firmie, którą dowodzi, szansę na karierę mają tylko single, więc wszyscy, którzy są singlami nie są, wolą ukrywać swoje związki i małżeństwa. Gdy korporacja zostaje wchłonięta przez inną, większą, a nowe szefostwo postanawia zmienić charakter firmy na prorodzinny, Magda wpada w panikę. Tym większą, że do Polski wysłany zostaje nowy przełożony, którego zadaniem ma być zweryfikowanie przede wszystkim jej pracy. Magda natychmiast musi zdobyć partnera! Jak jednak ma to zrobić, gdy przez całe swoje dotychczasowe życie unikała związków jak ognia i po prostu nie potrafi zbudować miłosnej relacji? Dochodzi do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie zatem... wydanie służbowego polecenia. Pech w tym, że wysłany z centrali ma zjawić się w firmie lada chwila...

Anna Mucha, karierę rozpoczęła od debiutu w filmie Andrzeja Wajdy “Korczak”. Pierwszą główną rolę (Karolinę Szymańską, dziewczynkę, która uciekła z domu dziecka) zagrała w filmie “Przeklęta Ameryka” Krzysztofa Tchórzewskiego w 1991 roku. Ważnym punktem w jej karierze była rola Danki Dresner w oskarowym filmie “Lista Schindlera” (1993) Stevena Spielberga. W 1996 roku ponownie zagrała w filmie Andrzeja Wajdy, pt. “Panna Nikt”, będącego adaptacją filmową powieści Tomasza Tryzny. Po debiutach na wielkim ekranie Annę zaczęli dostrzegać także inni reżyserzy, co pozwoliło jej na dalszy rozwój kariery zawodowej. Anna wystąpiła w wielu filmach, a także w spektaklach Teatru Telewizji. Polska publiczność mogła j oglądać między innymi w “Och Karol 2”, “Tyko mnie nie strasz”, “Chłopaki nie płaczą”, “Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, “Młode wilki 1/2”, “Przeklęta Ameryka” i inne... Sympatię widzów aktorka zdobyła także udziałem w popularnych programach telewizyjnych “Taniec z gwiazdami”, “You can dance” oraz polskich serialach takich jak “M jak miłość” czy “Prosto w serce”. Umiejętności aktorskie doskonaliła w prestiżowym Lee Strasberg Actors Studio w Nowym Jorku.

Katarzyna Maciąg, aktorka filmowa i teatralna, absolwentka krakowskiej PWST. Debiutowała na trzecim roku w spektaklu “Gąska” w Teatrze Śląskim. Występowała na deskach Starego Teatru w Krakowie, Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Jej debiutem filmowym był film “Korowód” Jerzego Stuhra. Ważniejsze role: serial “Głęboka woda” nominowana za rolę do Złotych Nimf na festiwalu w Monte Carlo, “Ścinki” nagroda za grę aktorską w kinie niezależnym, “Randka w ciemno”, “Weselna polka”, “Teraz albo nigdy”, “Facet niepotrzebny od zaraz”.

Wojtek Medyński, w roku 2000 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Pierwszą rolę teatralną otrzymał na trzecim roku studiów w spektaklu “Wesele” A. Czechowa, w reżyserii Walerego Fokina. W łódzkim teatrze wcielił się także w rolę Romea w spektaklu “Romeo i Julia”

W. Shakespeare’a oraz Vala Xaviera w “Orfeuszu w wężowej skórze” T. Williamsa. Od 2004 roku współpracuje z teatrami Syrena, Komedia i Scena Prezentacje. Na srebrnym ekranie zadebiutował w 2000 roku w filmie J. Żamojdy pt. “Sześć dni Strusia”. Następnie pojawiał się gościnnie w sitcomach: “Lokatorzy”, “Kasia i Tomek”, “Sąsiedzi”, “Niania” i “Bulionerzy” oraz serialu “Samo życie”.

Lesław Żurek, w 2005 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie za rolę Merkucja w spektaklu “Romeo i Julia”, przyznane podczas XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Uznawany za jednego z najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia. Od 2005 roku występuje w przedstawieniach teatralnych. Zagrał między innymi w warszawskim Teatrze Kamienica w spektaklu “Motyle są wolne”, w dramacie “Wariatka” wystawianym na scenie Teatru Bajka w Warszawie. Pierwszą rolę filmową – postać Wiktora, głównego bohatera noweli “Morze” – zagrał w 2005 roku. W 2006 roku wystąpił w głośnym filmie “Polak potrzebny od zaraz”. W kolejnych latach zagrał w dramacie Macieja Wojtyszki “Ogród Luizy”, w thrillerze politycznym “Izolator” czy w filmie “Kierowca”. W 2008 roku aktora można było zobaczyć na ekranach kin w dramacie “Mała Moskwa”, w którym grał główną rolę męską, w 2009 roku zagrał pierwszoplanową rolę studenta polonistyki, Karola” w dramacie “Mniejsze zło” w reżyserii Janusza Morgensterna, a w 2011 w komedii “Los numeros” w reż. Ryszarda Zator­skiego. Dorobek artystyczny aktora powiększyły występy w serialach, między innymi “Egzaminie z życia”, “Londyńczykach”, “Na dobre i na złe”, “Kryminalnych” czy “Przepisie na życie”.

O mniejszych braciszkach Św. Franciszka

Kings Hall, 1000 N. Rohlwing Rd., Lombard, IL 60148
Niedziela, 30 listopada, godz. 12:30
Bilety: $10

Grupa Teatralna Proscenium zaprasza na ciepłą, mądrą, niezwykle radosną i dowcipną opowieść o przygodach św. Franciszka, który wędrując po świecie uczy jak być dobrym i szczęśliwym. Św. Franciszek godzi zwaśnionych, pociesza smutnych i rozbawia ponurych. Przedstawienie pomaga zrozumieć to, jak ważna jest w życiu miłość i prawda, że nie warto być zarozumiałym i upartym, ale zawsze wesołym i pogodnym. Wesołe, komiczne dialogi i sytuacje, mocno zarysowane charaktery i zgoła nie świętoszkowaci święci – Franciszek i Klara – to największe walory sztuki "O mniejszych braciszkach św. Franciszka". Autorką sztuki jest Marta Guśniowska. Sztuka ta jest obecnie wystawiana również w Warszawie, w teatrze Guliwer. Premiera w Warszawie miała miejsce w 2009 roku.

Reżyseria Bogdan Łańko, scenariusz Marta Guśniowska.

Występują: Aldona Olchowska, Ania Stokłosa, Edyta Łuckoś, Mira Zaniewska, Urszula Szuleta, Bogdan Łańko, Marek Czyszczoń, Piotr Jan Włodarczyk, Ryszard Kaczor, Wojciech Zębala.

Kenny Rogers

US Cellular Coliseum, 101 S. Madison Str., Bloomington, IL
Czwartek, 4 grudnia, godz. 7:30
Bilety: $55-185

Kenny Rogers urodził się w 1938 roku w Houston. Wielka gwiazda muzyki country, autor m.in. takich przebojów, jak "Reuben James", "Ruby, Don"t Take Your Love to Town", czy "Lucille".

Debiutował w połowie lat 50. XX wieku w grupie The First Edition. W drugiej połowie lat 60. zdobył popularność jako wykonawca i autor piosenek country. Kilkakrotny laureat nagrody Grammy (1977, 1979, 1987). Świato­wą sławę zdobył w połowie lat 70. lansując m.in. przebój "Lucille". Zagrał kilka ról filmowych, opublikował wspomnienia: Making It with Music (1977). W 1985 roku wziął udział, razem z artystami Stanów Zjednoczonych, w nagraniu piosenki "We Are the World" skomponowanej przez Michaela Jacksona i Lionela Richiego, by zebrać fundusze na walkę z głodem w Etiopii, spowodowanym suszą w latach 1984/1985.

Uwielbiany przez szeroką publiczność dzięki zgrabnemu połączeniu delikatnego rocka, popu i country. Związany także ze światem filmu. Nawet teraz, gdy nie jest już gwiazdą list przebojów, pozostaje postacią bardzo znaną i szanowaną.

Redakcja Monitora nie jest organizatorem powyższych imprez oraz koncertów i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany. Aby upewnić się co do terminów, cen biletów, itd. należy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami tych imprez. 



----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor