----- Reklama -----

Ogłoszenia, felietony, informacje Polonijne - Tygodnik Monitor

09 kwietnia 2015

Udostępnij znajomym:

Trwa pobieranie wersji audio...

Stereo Nightclub, 5616 W. Diversey Ave., Chicago
Sobota, 11 kwietnia, godz. 8 pm
Bilety: $25

Future Folk to absolutna nowość na polskiej scenie muzycznej. Łączą muzykę taneczną z góralszczyzną. Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia.

Future Folk tworzą:

Stanisław Karpiel-Bułecka – wokal

Pochodzi z Zakopanego. Syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa – freestylem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych zawodników w Polsce, od lat wywiera ogromny wpływ na rodzimą scenę freeski. Jego drugą wielką pasją jest śpiewanie. Góral "pełną gębą".

Matt Kowalsky – elektronika

DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie. W jego dorobku znajduje się wiele autorskich albumów, składanek oraz płyt winylowych.

Ostatni w pełni autorski krążek artysty „Code” wydany w 2009 roku w Polsce był nominowany do Independent Music Awards USA 2010 w kategorii dance/elektronika oraz do nagrody Fryderyki 2010 w kategorii album roku muzyka klubowa.

Szymon Chyc-Magdzin – skrzypce, wokal

Pochodzi z góralskiej rodziny z Zakopanego. Od dziecka zakochany jest w muzyce i kulturze Podhala, ale inspiracje czerpie z muzyki folkowej całych Karpat. Oprócz muzyki interesuje się sztuką i architekturą. Na co dzień spełnia się jako architekt wnętrz. Prowadzi swoje biuro w Zakopanem. O sobie mówi: „Muzyka jest moim powietrzem i sposobem na życie, a także inspiracją w projektach, które realizuję”.

Wiosenny Bal Fundacji Dar Serca:
“Spanish Eyes, Polish Hearts”

Medinah Shriners Banquets, 550 N. Shriners Dr., Addison, IL 60101
Sobota, 11 kwietnia
Bilety: $135

Serdecznie zapraszamy na Wiosenny Bal Fundacji Dar Serca. Godzina koktajlowa: 6:30, obiad: 7:30. Do tańca zagra zespół Słowiamie Band. W programie cicha aukcja, loteria, otwarty bar. Hiszpańskie wachlarze i kwiaty do włosów do nabycia przy wejściu. Rezerwacje: 847-671-2711 lub www.darserca.org

Dar serca jest organizacją charytatywną, istniejącą od 1988 roku. Umożliwia leczenie ciężko chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Polski i innych krajów Europy, które nie mają szans na pomoc u siebie. W ciągu ponad dwudziestu pięciu lat działalności zaopiekował się kilkuset dziećmi, które dzięki temu odbyły leczenie w nowoczesnych, na światowym poziomie klinikach. Wszystkim dzieciom przyjeżdża­jącym na leczenie do USA zapewnia wielostronną pomoc, na którą składają się: mieszkanie, utrzymanie, transport i usługi tłumacza.

Artyści w akcji w Muzeum Polskim w Ameryce

MPA, 984 N. Milwaukee Ave., Chicago
Sobota, 11 kwietnia, godz. 11 - 4 pm
Bilety: $7 dorośli, $6 seniorzy i studenci, członkowie PMA $5

Muzeum Polskie w Ameryce (MPA) wraz z Polskim Klubem Artystycznym, zaprasza na wydarzenie artystyczne pod nazwą Artyści w akcji. Artyści tego dnia będą pracowali tworząc dzieła sztuki nawiązujące do cenionych zbiorów muzeum. Głównym celem jest nawiązanie interakcji pomiędzy artystami a ich publicznością w procesie tworzenia unikalnych dzieł, które zostaną udostępnione w nowym sklepie z pamiątkami znajdującym się na parterze budynku. Liczymy na to, że publiczność, zarówno dzieci jak i dorośli, zechcą nie tylko zobaczyć artystów przy pracy, ale również wziąć czynny udział w interaktywnym doświadczeniu. W specjalnie przygotowanym przez Muzeum punkcie z materiałami plastycznymi najmłodsi będą mieli okazję do tworzenia własnych kompozycji związanych z Muzeum Polskim

Koszt uczestnictwa zawarty jest w cenie biletu wstępu do MPA, goście będą mieli szansę zwiedzenia całego muzeum.

Neil Diamond World Tour 2015

United Center, 1901 W Madison, Chicago, IL 60612
Wtorek, 14 kwietnia, godz. 8 pm
Bilety: $40-150

Neil Diamond, amerykański wokalista, gitarzysta i kompozytor, urodził się w Nowym Jorku w 1941 roku. Na urodziny dostał od rodziców gitarę akustyczną, dzięki której zaczął interesować się muzyką. Mając 15 lat, skomponował już pierwszą piosenkę "Here Them Bells". Kiedy chodził do liceum udzielał się w stuosobowym chórze. W tamtym okresie Neil założył ze swoim przyjacielem Jackiem duet (nazwany po prostu Neil & Jack). Wydali oni nawet dwa single: "What Will I Do"/"You Are My Love at Last" oraz "I"m Afraid"/"Till You"ve Tried Love". Niestety, żaden z nich nie zdobył popularności, dlatego dosyć szybko drogi kolegów się rozeszły. Neil postanowił wtedy, że będzie występować solowo.

W 1962 roku Diamond podpisał kontrakt z wytwórnią Columbia, która wydała jego singel "At Night"/"Clown Town". Nadal bez większego powodzenia. Od tamtej pory, Neil zaczął próbować sił również jako twórca piosenek. Jednym z pierwszych owoców jego pracy na tym gruncie, był utwór "Sunday and Me", który wykonywał zespół Jay and the Americans – znalazł się on w Top 20 listy Billboardu. Kolejnym wielkim hitem okazał się nagrany przez zespół The Monkees "I"m a Believer". Stał się on jedną z najpopularniejszych piosenek lat 60. w Stanach Zjednoczonych.

W międzyczasie Neil nadal aktywny był jako solista. W 1966 roku ukazał się jego pierwszy album "The Feel of Neil Diamond". Dwa pochodzące z niego utwory "Solitary Man" oraz "Cherry, Cherry" okazały się ogromnymi przebojami w USA i nie tylko. W następnych latach nagrał kolejne wielkie hity, wymieniając tylko "Thank The Lord For The Night" i "Kentucky Woman". Wydana w 1972 roku płyta "Tap Root Manuscript" była w pewnym sensie albumem koncepcyjnym wyraźnie zainspirowanym muzyką afrykańską (wykorzystano nawet ludowe instrumenty). Wydawnictwo okazało się strzałem w dziesiątkę – jako pierwsze w dorobku artysty pokryło się platyną.

Diamond zajął się także komponowaniem muzyki filmowej. W 1973 roku pojawiła się w sprzedaży ścieżka dźwiękowa do obrazu "Jonathan Livingston Seagull". Muzyk otrzymał za nią nawet statuetkę Grammy.

W latach 80. pisał wspólnie piosenki z Davidem Frostem oraz Gilbertem Bécaudem. W 1983 roku zespół UB40 sięgnął po starą kompozycję Neila "Red Red Wine", która ponownie stała się wielkim hitem. Dekada ta okazała się jednak ostatnią, w której jego piosenki okupowały listy przebojów. Diamond nadal jednak nagrywał i koncertował z powodzeniem. W następnym dziesięcioleciu, poza kolejnymi albumami, dał o sobie znać pisząc do filmów. Jego twórczość można usłyszeć w takich obrazach, jak "Donnie Brasco" czy "Pulp Fiction". W 2005 roku wydał krążek "12 Songs". W 2008 roku światło dzienne ujrzało wydawnictwo zatytułowane "Home Before Dark". Krążek okazał się pierwszym w dorobku artysty, który znalazł się na samym szczycie listy Billboardu. W pierwszym tygodniu sprzedaży rozszedł się nakładzie 146 tysięcy egzemplarzy.

Do dzisiaj Neil Diamond był autorem ponad 60 przebojów, a 30 z nagranych przez niego płyt uzyskało status co najmniej złoty. W Stanach Zjednoczonych uznawany jest za jednego z najbardziej popularnych artystów wszech czasów.

Redakcja Monitora nie jest organizatorem powyższych imprez oraz koncertów i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany. Aby upewnić się co do terminów, cen biletów, itd. należy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami tych imprez.

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor