To będzie pierwszy letni sezon, po otwarciu w grudniu 2014 roku, Maggie Daley Park w śródmieściu Chicago. Największą zimową atrakcją był tor łyżwiarski, który teraz będzie służył rolkarzom i deskorolkarzom.
Magie Daley Park wybudowany kosztem 60 milionów dolarów park, zajmujący obszar 24 akrów, nie został jeszcze ukończony. Na terenach położonych w północno-wschodniej sekcji Parku Granta trwają ostatnie prace przy trzech ścianach do wspinaczki. Na razie nie wyznaczono jeszcze daty oddania ich do użytku, ale mają być gotowe do maja. Korzystać będą mogły z nich osoby o różnym stopniu zaawansowania we wspinaczce. Już w listopadzie 2014 roku udostępniono wielki plac zabaw dla dzieci znajdujący się w samym sercu Maggie Daley Park, z makietą statku ustanowioną pośrodku.
Największą atrakcją parku imienia Maggie Daley jest jednak tor o długości jednej czwartej mili (0.40 km), który wygląda jak wijąca się wstęga. Ma on podwójne wykorzystanie: w zimie służy jako tor łyżwiarski, a w lecie będą mogli korzystać z niego rolkarze. Lodowisko zdało egzamin tej zimy, bo z toru skorzystało ponad 70,000 osób. Było czynne od 13 grudnia do 6 marca. Dochód z wypożyczalni łyżew ($12) wyniósł $589,068. Można spodziewać się, że w sezonie letnim tor będzie równie popularny wśród rolkarzy i deskorolkarzy. Dzięki 30-stopowym masztom park jest doskonale oświetlony w godzinach wieczornych.
Park nazwany imieniem nieżyjącej żony byłego burmistrza, Maggie Daley, zastąpił plac, który wcześniej nazwany był imieniem ojca byłego burmistrza – Richard J. Daley Bicentennial Plaza. Maggie Daley Park obejmuje też tereny Cancer Survivors Garden i Peanut Park. Ta sekcja Parku Granta ograniczona jest od zachodu Columbus Drive, od północy ulicą Randolph, od południa Monroe Drive i od wschodu Lake Shore Drive. Z Parkiem Millenijnym połączył go most dla pieszych tzw. BP Bridge.
Projekt powstania Maggie Daley Park burmistrz Rahm Emanuel i jego poprzednik Richard M. Daley ogłosili w sierpniu 2012 roku. Nie obyło się bez kontrowersji, bo w miejscu gdzie powstał park planowano przeniesienie z Navy Pier Chicagowskiego Muzeum Dziecięcego (Chicago Children’s Museum). W 2008 roku radni zatwierdzili plan budowy muzeum. Projekt miał kosztować 100 milionów, ale wkrótce doszło do sporu prawnego i w konsekwencji odstąpienia od projektu, co miało związek z tym, że przestrzeń parkowa nie nadaje się na budowę takiego obiektu jak muzeum. We wrześniu 2012 roku rozpoczęto przygotowania do budowy Maggie Daley Park. Głośne była wycinka prawie 900 drzew, w tym jabłoni, magnolii, jesionów. Jak tłumaczono, było to jednak konieczne, gdyż należało zdjąć warstwę ziemi, by wyremontować strop garaży podziemnych przy ulicy East Monroe. W ich miejsce zasadzono już tysiąc drzew. W planach jest jeszcze powiększenie terenów zielonych w tym rejonie, tak by mogły postać zadrzewione miejsca piknikowe i łączki. Za cały projekt odpowiedzialna jest zajmująca się architekturą przestrzeni firma Michaela Van Valkenburgha. To właśnie on jest autorem projektu terenów zielonych i otoczenia Prezydenckiej Biblioteki George’a W. Busha w Dallas w Teksasie.
Wszyscy, którzy będą wybierać się do Maggie Daley Park , muszą jednak pamiętać o tym, że nie mogą ze sobą zabrać psów, które mają zakaz wejścia na jego teren, podobnie jak do Millenium Park. Decyzję w tej sprawie podjął Dystryk Miejskich Parków w Chicago, który nimi zarządza. Maggie Daley Park znajduje się przy 337 E. Randolph St w Chicago.
JT