Niebezpieczna dla zdrowia bakteria E.coli dostała się do wody sprzedawanej w butelkach wyprodukowanej przez Niagara Bottling w dwóch rozlewniach w Pensylwanii. W związku z tym producent wycofuje teraz z rynku skażoną partię wody butelkowanej. Ostrzega też konsumentów.
Butelki z wodą wycofywane z półek sklepowych sprzedawane są pod nazwami: Acadia, Acme, Big Y, Best Yet, 7-11, Niagara, Nature"s Place, Pricerite, Superchill, Morning Fresh, Shaws, Shoprite, Western Beef Blue i Wegman"s. Firma Niagara Bottling LLC poinformowała, że skażona bakterią E.coli woda została wyprodukowana w okresie od 10 do 18 czerwca tego roku w zakładach w Hamburg i Allentown w Pensylwanii.
Nie należy pić tej wody bez uprzedniego przegotowania jej. Taki proces zabija bakterię E.coli. Escherichia coli - pałeczka okrężnicy - to bakteria, żyjąca symbiotycznie w jelicie grubym; poza jelitami jest silnie chorobotwórcza. Wywołuje zapalenie pęcherzyka żółciowego. Objawy to biegunka, bóle brzucha, wymioty i osłabienie.
Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać pod numerem Niagara Bottling: 877-487-7873.
JT