Kolejna policyjna akcja wymierzona w prostytucję i handel ludźmi tym razem została przeprowadzona na północnych przedmieściach w powiecie Lake. Była też częścią ogólnokrajowej operacji, tym razem wymierzoną w ludzi korzystających z usług prostytutek. W ciągu czterech lat w całym kraju za stręczycielstwo aresztowano ponad 4,000 osób.
Detektywi z biura szeryfa powiatu Lake razem z federalnymi agentami i lokalnymi policjantami przeprowadzili akcję aresztowań w dniach od 6 do 7 sierpnia. Zatrzymano w sumie 14 mężczyzn poszukujących płatnych usług seksualnych na portalach internetowych. Mężczyźni nie wiedzieli, że odpowiadają na ogłoszenia umieszczone przez policję. Na umówione spotkanie zjawiała się podstawiona osoba, a do aresztowania dochodziło w momencie oferowania pieniędzy za seks.
Policja z powiatu Lake podała do wiadomości publicznej nazwiska aresztowanych za nagabywanie do prostytucji.
– Gunter B. Hogg, 72 lata, mieszkaniec Glenview;
– James J. Powers, 54 lata, mieszkaniec Aspen w Kolorado;
– Juan M. Carrera-Coronel, 34 lata, mieszkaniec Gurnee;
– Hunter J. Ebdon, 19 lat, mieszkaniec Mundelein;
– Benjamin L. Schwartz, 18 lat, mieszkaniec Glenview;
– Joseph T. Sapyta, 41 lat, mieszkaniec Grayslake;
– Hyunsu Kim, 43 lata, mieszkaniec Deerfield;
– Michael B. Miller, 54 lata, mieszkaniec Harvard;
– David J. Swan, 33 lata, mieszkaniec Round Lake;
– Adalad Ponce, 32 lata, mieszkaniec Gurnee;
– Juan Ocampo-Bautista, 32 lata, mieszkaniec Round Lake;
– Brandon J. Correa, 28 lata, mieszkaniec Waukegan;
– Bardo Beltran, 32 lata, mieszkaniec Ingleside;
– Glenn R. Parduhn, 67 lat, mieszkaniec McHenry.
Szeryf powiatu Cook, Tom Dart, od wielu lat próbuje zablokować serwisy dla dorosłych na portalu Backpage.com, tłumacząc że pośredniczą one w prostytucji i handlu żywym towarem. Agenci biura Darta od 2009 roku dokonali ponad 800 aresztowań na podstawie informacji opublikowanych na portalu Backpage. Szeryf wezwał też karty kredytowe, by zablokowały realizację transakcji na portalu Backpage.com. W odwecie Backpage wytoczył pozew szeryfowi argumentując, że ten łamie przywileje podlegające pod wolność słowa.
JT