Ten projekt ma pomóc rozładować korki w drodze na lotnisko O"Hare w rejonie Rosemont. Do użytku oddano tzw. Balmoral Gateway. Projekt wpisuje się w 25-letni plan rozbudowy Rosemont, którego częścią było oddanie w ostatnich latach położonego na 30 akrach parku rozrywki.
Nowe atrakcje i popularność tego miasteczka położonego przy O"Hare przełożyła się na zatłoczone drogi dojazdowe. Stąd konieczność rozładowania ruchu w tym rejonie.
Dzięki Balmoral Gateway około 70 mln pasażerów rocznie udających się na O"Hare będzie mogło korzystać z alternatywnej trasy – podsumowują władze Rosemont.
Jadąc na zachód po Balmoral Avenue po zjeździe z autostrady nr 294 można teraz jechać po Mannheim Road, a następnie Bessie Coleman Drive na O"Hare. W ramach projektu poszerzono też ulicę Mannheim na odcinku od Irving Park Road do autostrady nr 90. Projekt budowy Balmoral Gateway, realizowany wspólnie przez miasto Rosemont, Chicago i Stanowy Departament Transportu, kosztował ok. 18 mln dolarów.
Rosemont jest siedzibą hoteli, restauracji czy hali widowiskowej Allstate Arena. Ludzie z całego świata niemal zaraz po przylocie na pobliskie O"Hare udają się do centrum wystawienniczego im. Donalda E. Stephensa czy na zakupy do ekskluzywnego centrum handlowego Fashion Outlets of Chicago, na zakupy do butików Burberry, Prady czy Gucci.
Nowoczesne kino Muvico i położony tuż obok centrum MB Park at Rosemont z restauracjami, barami czy lodowiskiem przyciągają miłośników rozrywki. Taki obraz Rosemont, założonego w 1956 miasteczka na północno-zachodnich przedmieściach Chicago, promują jego władze.
Od samego powstania Rosemont rządzi nim – jak to określają media – dynastia Stephensów. Pierwszym burmistrzem był Donald E. Stephens. Republikanin, który władze objął w 1956 roku, rządził Rosemont przez ponad pół wieku, aż do śmierci w 2007 rok, stając się jednym z najdłużej urzędujących burmistrzów w historii kraju.
Kiedy obejmował władzę w Rosemont mieszkało tam zaledwie 85 osób. Obecnie populacja przekracza 4,200. Donald E. Stephens wybudował Allstate Arenę, halę widowiskową na 18,500 widzów, oraz Rosemont Theatre. Rozwinął sektor hotelarski i turystyczny. Jeszcze za jego życia centrum wystawiennicze (Convention Center) nazwano jego imieniem.
Stephens nie był postacią kryształową. Był nieoficjalnie oskarżany o związki z grupami przestępczymi i dlatego stanowi ustawodawcy cofnęli wydaną wcześniej zgodę na budowę kasyna w Rosemont. W 1983 roku został oskarżony o przestępstwa podatkowe i branie łapówek, został jednak oczyszczony z obu zarzutów. Po jego śmierci w 2007 roku władzę w Rosemont "odziedziczył" jego syn, Brad Stephens, obecny burmistrz.
JT