----- Reklama -----

Rafal Wietoszko Insurance Agency

04 maja 2023

Udostępnij znajomym:

Firma Microsoft rozszerza Startup Founders Hub, platformę samoobsługową, która zapewnia założycielom bezzwrotne środki, takie jak kredyty Azure.

Nowy inkubator Pegasus wybierze firmy oferujące produkty, które „zaspokajają potrzeby rynku” i przyzna im nawet 350 000 dolarów, wsparcie GitHub i LinkedIn, a także doradców i „dostęp do najlepszych technologii Microsoft”, jak twierdzi Hans Yang, dyrektor generalny w firmie Microsoft dla firm.

„Biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczą, dzisiejsza premiera programu Microsoft for Startups Pegasus nie mogła odbyć się bardziej na czas. Aby zademonstrować wzrost przychodów w środowisku o ograniczonym kapitale, startupy muszą wykazać się sprytem i pomysłowością”. Długie cykle sprzedaży, skomplikowane ograniczenia regulacyjne oraz wysokie potrzeby w zakresie skalowalności i niezawodności stawiają wyzwania startupom sprzedającym produkty dużym firmom. Jednocześnie organizacje korporacyjne zdają sobie sprawę, że przełom jest nieunikniony, ale wolą współpracować ze start-upami, które są w stanie spełnić ich surowe standardy”.

Pegasus to dwuletni program dostępny dla przedsiębiorców z produktami tworzonymi w chmurze Microsoft Cloud i aktywnym członkostwem w Founders Hub firmy Microsoft. Zdaniem dyrektora firmy Microsoft wczesne dopasowanie produktu do rynku, wraz z generowaniem przychodów, personelem sprzedaży i „sprawdzoną” metodologią wejścia na rynek, są niezbędne. To świadczy o tym, że firma jest gotowa do wejścia na wyższy poziom rynku i pozyskania klientów biznesowych. Oceniając potencjalne start-upy firmy Pegasus, eksperci branżowi upewniają się, że ich pomysły dotyczą bieżących problemów biznesowych w tych branżach. To gwarantuje, że Microsoft dostarczy odpowiednie rozwiązania, w które mogą zainwestować, aby uzyskać szybki zwrot z inwestycji.

Każdemu wybranemu do Pegasusa startupowi przydzielany jest lider w celu stworzenia możliwości sprzedaży i pełnienia funkcji doradcy. Otrzymują również menedżera sukcesu, którego zadaniem jest wspieranie ich działań marketingowych i „zapewnianie im najlepszych zasobów do generowania i rozwijania transakcji”.

Wyspecjalizowany architekt rozwiązań w chmurze również jest udostępniany organizacjom Pegasus, aby pomóc im w osiągnięciu sukcesu technicznego i zapewnić „preferowany” dostęp do usług sztucznej inteligencji platformy Azure. Architekci ci działają jako centralny punkt kontaktowy Pegasusa, pomagając startupom w ich interakcjach z klientami Microsoft oraz zarządzając inspekcjami zgodności i bezpieczeństwa.

Według Microsoft, pomimo że Pegasus w naturalny sposób faworyzuje firmy utworzone przy użyciu technologii Azure, nie wiąże partnerów ani przedsiębiorstw z określoną chmurą. Jeśli sobie tego życzą, mogą korzystać z różnych chmur, w tym liderów branży, takich jak Google Cloud i Amazon Web Services, o ile spełniają wymagania swoich klientów.

Co ciekawe ograniczenie liczby firm, które mogą dołączyć do Pegasusa nie istnieje, ale według Yanga preferencyjnie traktowane będą firmy z sektorów takich jak opieka zdrowotna, sztuczna inteligencja, handel detaliczny i cyberbezpieczeństwo. Microsoft wykazuje ogromną pasję do generatywnej sztucznej inteligencji, która jest obecnie bardzo popularnym rynkiem.

„W miarę jak kształtuje się era sztucznej inteligencji, przedsiębiorstwa szukają sposobów na wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji, co stanowi ogromną szansę dla startupów, które mogą im pomóc w tej podróży” — dodał Yang. Ogólnie uważamy, że każda firma powinna szukać sposobów na włączenie generatywnej sztucznej inteligencji do mapy swojego produktu, niezależnie od obsługiwanego sektora.

Microsoft twierdzi, że Pegasus pomógł już ponad 100 firmom, których średnie kontrakty przekraczały 300 000 dolarów w prywatnej wersji zapoznawczej. Przeznaczono łącznie około 35 milionów dolarów na inwestycje dla takich firm.

„Codziennie współpracujemy z przedsiębiorcami typu business-to-business, prowadząc program Pegasus jako pilotaż mający na celu usprawnienie procesu parowania. Chcemy zlokalizować klientów biznesowych ze szczególnym zapotrzebowaniem na najnowocześniejsze rozwiązania i połączyć ich z przedsiębiorcami, którzy mogą zaspokoić tę potrzebę” – dodał Yang. „Pomagamy w przygotowaniu ich towarów i strategii wejścia na rynek umożliwiając współpracę z naszymi pracownikami sprzedaży i poprzez sprzedaż bezpośrednio do firm. Wyniki są zachęcające, a firmy działające pod skrzydłami programu Pegasus zgłosiły aktywną listę ponad 1 300 potencjalnych klientów i średnią wartość transakcji 350 000 dolarów.

Kontynuowane przez Microsoft inicjatywy start-upowe na wczesnym i późnym etapie, takie jak współpraca z VC i akceleratorami w celu wsparcia 10 000 firm w Afryce w ciągu najbliższych pięciu lat, są uzupełniane przez Pegasusa. Informatyczny gigant zarządza również programem ISV Success, stworzonym w celu pomocy początkującym dostawcom oprogramowania w tworzeniu i rozpowszechnianiu ich produktów.

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor