----- Reklama -----

Rafal Wietoszko Insurance Agency

18 lipca 2017

Udostępnij znajomym:

Muzeum Holokaustu w Skokie zostało ocenione jako jedno z dziesięciu najlepszych muzeów w kraju.

Nagrody za to wyróżnienie zostały wręczone w czasie specjalnej ceremonii w National Arvhives w Waszyngtonie przez dziennikarza politycznego ABC News, Cookie Robertsa.

Muzeum Holokaustu w Illinois (The Illinois Holocaust Museum) i dziewięć innych instytucji otrzymało medale za swoje usługi muzealno-biblioteczne, które uznawane są za najwyższe wyróżnienia w kraju przyznawane muzeom i bibliotekom.

Pozostałe nagrody trafiły do:

Alaska Department of Education and Early Development (Alaska),
Aspen Art Museum (Colorado),
Cedar Rapids Public Library (Iowa),
Leigh Yawkey Woodson Art Museum (Wisconsin),
Long Beach Public Library (California),
Peralta Hacienda Historical Park (California),
Richland Library (South Carolina),
University of Minnesota Libraries (Minnesota),
Waterville Public Library (Maine).

Illinois Holocaust Museum and Education Center – muzeum znajdujące się we wchodzącej w skład metropolii chicagowskiej miejscowości Skokie, w stanie Illinois. Poświęcone jest pamięci ofiar holocaustu i walce z nienawiścią, uprzedzeniami i obojętnością. Misję swą realizuje poprzez wystawy, a także programy edukacyjne i akcje pomagające walczyć o prawa człowieka i potępienie ludobójstwa.

Organizacja o nazwie Holocaust Memorial Foundation of Illinois założyła pierwsze małe muzeum w roku 1981, w odpowiedzi na zamiar zorganizowania przez ugrupowanie neo-nazistowskie przemarszu przez Skokie, gdzie mieszkało wiele osób, które przeżyły holocaust.

Muzeum w nowym kształcie i lokalizacji zostało otwarte dla publiczności 19 kwietnia 2009 roku, a głównymi mówcami podczas uroczystości byli Bill Clinton i gość specjalny Elie Wiesel. Prezydent Barack Obama pojawił się na nagraniu wideo, podobnie jak Szimon Peres, prezydent Izraela.

Budynek zaprojektował architekt Stanley Tigerman. Przy projektowaniu wnętrz i wystawy stałej współpracował z nim Yitzchak Mais, były dyrektor instytutu Jad Waszem. Wystawa stała holocaustu zajmuje przyziemie, ale znajdują się tu również audytorium, hall głównego wejścia z recepcją i stanowiskiem informacyjnym, szatnia, sklepik z pamiątkami i biblioteka. Na wyższej kondygnacji znajduje się Sala pamięci, galeria sztuki, górna część audytorium i biura zaś w podziemiach sale wykładowe, wystawa dla dzieci, wystawa poświęcona historii muzeum oraz sala konferencyjna.

Fronton budynku dzieli się na dwie części. W czarnej części znajdują się drzwi wejściowe, w białej zaś wyjściowe. Przed budynkiem ustawiono dwie konstrukcje przestrzenne przypominające kształtem ażurowe pochodnie. 

Monitor

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor