16 listopada 2017

Udostępnij znajomym:

Umowy poślubne („postnuptial agreements”) są sporządzane oraz podpisywane po ślubie. Umowa taka kodyfikuje obowiązki każdego z partnerów. Małżeństwo może być opisane jako partnerstwo gospodarcze, w którym obie strony mogą skorzystać z pisemnej umowy.

Przygotowanie umowy poślubnej („postnuptial agreement”) może być okazją do przeanalizowania swoich aktywów, długów, oraz wydatków. Może także być okazją do spojrzenia na wpływ stresu finansowego na życie emocjonalne pary małżeńskiej. Na przykład, pary małżeńskie mogą dyskutować na temat tego, ile pieniędzy należy wydać na dzieci z poprzedniego małżeństwa. Co najważniejsze, para małżeńska jest w stanie ustalić warunki zadowalające obie strony.

Coraz więcej par małżeńskich sporządza umowy poślubne. Jeśli osoba wychodzi ponownie za mąż i ma dzieci z poprzedniego małżeństwa, a nie podpisała umowy przedślubnej lub intercyzy („prenuptial agreement”), może poważnie rozważyć zawarcie umowy poślubnej.

Poniżej lista oraz generalna analiza kwestii zwykle poruszanych w umowie poślubnej:

  1. Jakie nieruchomości są własnością wspólną lub indywidualną? Czy istnieją prawne, emocjonalne lub inne powody, dla których należy wprowadzić zmiany?
  2. Kto jest odpowiedzialny za spłatę zadłużenia? Czy dług jest wspólny lub indywidualny? W jaki sposób można spłacić dług i jakie są priorytety w spłacie zadłużenia?
  3. W jaki sposób przydzielane są zarobki? Czy istnieje nierówność w zakresie wydawania lub oszczędzania zarobków przez współmałżonków? Czy powinien istnieć uzgodniony odsetek zarobków, które każdy współmałżonek może wydać / zaoszczędzić? Czy każdy współmałżonek wnosi wkład w dochody rodziny najlepiej jak potrafi?
  4. Jaka jest rola współmałżonka w firmie, jeżeli istnieje firma? Jaka będzie w przyszłości rola współmałżonka w firmie, jeżeli istnieje firma?
  5. Jak należy pozbyć się firmy w przypadku rozwodu, niepełnosprawności, lub śmierci?
  6. Jakie są Twoje małżeńskie priorytety na przyszłość; czy Twoim celem jest opłacenie prywatnej edukacji szkolnej dziecka, zakup łodzi, lub oszczędzanie na emeryturę? W jaki sposób zamierzasz zrealizować te pomysły?
  7. Jak są podzielone pieniądze w mieszanej rodzinie? Ile wsparcia powinny otrzymać dzieci z poprzednich małżeństw? Jaki jest wiek, oraz jakie są potrzeby tych dzieci? Jakie środki powinny zostać wykorzystane na pokrycie tych potrzeb? Czy są dzieci z „specjalnymi potrzebami?”
  8. Co stanie się, gdy jeden z współmałżonków zachoruje lub stanie się niepełnosprawny? Czy rozważany został zakup długoterminowego ubezpieczenia zdrowotnego, ubezpieczenia na wypadek inwalidztwa, lub czy zostały sporządzone oraz podpisane pełnomocnictwa?
  9. Jaką ochronę masz w przypadku śmierci współmałżonka? Czy masz ubezpieczenie na życie dla współmałżonka; czy są sporządzone oraz podpisane testamenty; rozważane planowanie nieruchomości?

Umowy poślubne rozważają takie oraz inne kwestie finansowe oraz prawne.

Umowa poślubna powinna obejmować powszechne zrozumienie sposobu radzenia sobie ze spornymi problemami finansowymi. Umowa poślubna może pozwolić parze małżeńskiej wyjaśnić nieporozumienia. Jeśli małżeństwo się rozpadnie, umowa poślubna może stać się ramą porozumienia w przypadku separacji lub rozwodu. Umowa poślubna może chronić współmałżonków przed stresami emocjonalnymi związanymi z negocjowaniem ze swoim partnerem, gdy sytuacja staje się nieprzyjemna. Na dodatek, taka umowa może oszczędzić pewne późniejsze opłaty związane z separacją lub rozwodem.

Chociaż umowy poślubne wydają się świetnym pomysłem, w niektórych przypadkach, ten dobry pomysł może skończyć się negatywnie.

Po pierwsze sądy nie zawsze patrzą przychylnie na umowy poślubne. Umowy poślubne wydają się zachęcać do rozwodu. Historycznie, małżeństwa były postrzegane jako jedna osoba; jeśli para małżeńska to jedna osoba, to nie musi tworzyć umowy ze sobą.

Ponadto, gdy para małżeńska decyduje się na zawarcie umowy poślubnej, postanawiają oni zrezygnować z pewnych praw, które towarzyszą małżeństwu. Ze względu na zmiany prawne wynikające z tych umów, ważne jest, aby w pełni je zrozumieć oraz mieć doświadczonego prawnika specjalizującego się w prawie rodzinnym, który pomoże umowę sporządzić.

Niektórzy ludzie próbują stosować umowy poślubne jako sposoby planowania separacji lub rozwodu. Jeżeli zauważą, że ich małżeństwo dobiega końca, mogą zawrzeć porozumienie, aby starać się zapewnić pewien wynik.

Jeśli rozważasz zawarcie umowy poślubnej ze współmałżonkiem, skontaktuj się z naszym biurem.

Powyższe informacje nie powinny być traktowane jako porady prawne w jakiejkolwiek istniejącej sprawie, oraz nie powinny być traktowane jako tworzenie formalnej relacji adwokat-klient.

Brukalo Law, P.C.
Tel. 312-450-3630
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.BrukaloLaw.com
Dwie lokalizacje – Chicago (Downtown) i Park Ridge

----- Reklama -----

Polonez

----- Reklama -----

Polonez

----- Reklama -----

KD MARKET 2024

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor