09 marca 2017

Udostępnij znajomym:

Kiedy umiera członek rodziny, często pojawia się wiele pytań na temat tego, co robić i od czego zacząć.

Poniżej lista wskazówek, która może pomóc odnaleźć się w takiej trudnej i stresującej sytuacji:

1. Uzyskaj prawne oświadczenie śmierci

Ważne jest, aby uzyskać prawne oświadczenie śmierci, zwłaszcza w przypadkach, kiedy osoba zmarła bez obecności lekarza - na przykład w domu. Prawne oświadczenie śmierci zostanie oficjalnie zarejestrowane w akcie zgonu. Akt zgonu jest koniecznie potrzebny do rozporządzenia majątkiem zmarłego.

2. Poinformuj bliską rodzinę oraz znajomych o śmierci

Bliska rodzina oraz przyjaciele mogą następnie powiadomić bardziej odległych krewnych i przyjaciół o śmierci.

3. Poświęć czas na żałobę

Istnieje wiele rzeczy, które muszą być lub powinny być wykonane po śmierci bliskiej osoby. Lecz należy pamiętać o tym, że poświęcenie czasu na żałobę jest również bardzo ważne.

4. Znajdź ważne dokumenty zmarłego

Zlokalizuj oraz przeglądnij ważne dokumenty zmarłego, na przykład:
• plany pogrzebowe i pochówku;
• polisy ubezpieczeniowe na życie;
• testament lub dokumenty tworzące instrument powierniczy;
• świadczenia emerytalne;
• wyciągi bankowe;
• tytuły do samochodów / innych pojazdów;
• akty własności nieruchomości; oraz
• kapitał akcyjny.

Ważne dokumenty zmarłego pomogą rodzinie odpowiedzieć na zagadnienia związane z rozporządzeniem majątku zmarłego. Podczas gdy niektórzy ludzie umierają z bardzo zorganizowanym planem, inni pozostawiają niezorganizowany bałagan. Gdy mamy do czynienia z przypadkiem niezorganizowanej spuścizny, zadanie rodziny w rozporządzeniu majątku może się stać o wiele trudniejsze.

Ponadto ważne jest, aby określić, jak jest tytułowany majątek zmarłego. Jeżeli majątek jest tytułowany w imieniu samego zmarłego, może być konieczne otwarcie sprawy spadkowej do administracji majątkiem. Jeżeli zmarły był jedynym właścicielem nieruchomości poza stanem Illinois, może być konieczne otwarcie osobnej sprawy w tym stanie lub kraju, gdzie się znajduje ta nieruchomość.

Zlokalizowanie ważnych dokumentów zmarłego wiąże się także ze sprawdzeniem czy są na aktach własności beneficjenci czy też zmarły sam był jedynym właścicielem.

5. Powiadom pracodawcę zmarłego, jeśli zmarły pracował w chwili śmierci

Kontaktując się z pracodawcą można dowiedzieć się, czy rodzina otrzyma jakiekolwiek świadczenia po śmierci zmarłego.

6. Złóż do rejestru powiatowego oryginał testamentu zmarłego (jeśli istnieje)

Z chwilą śmierci osoby w stanie Illinois, jego testament staje się częścią rejestrów publicznych. Jeżeli znajdzie się testament, to musi być złożony do rejestru powiatowego z lokalnym urzędnikiem sądu okręgowego w terminie 30 dni od jego odkrycia. Ten wymóg zgłoszenia jest tak znaczący w stanie Illinois, że zniszczenie testamentu lub umyślne ukrycie testamentu przez więcej niż 30 dni po śmierci jest karalne więzieniem oraz maksymalnie $25,000 grzywny.

7. Skontaktuj się z domem pogrzebowym celem ustalenia pochówku / kremacji

To jest zazwyczaj oczywisty krok dla większości ludzi. Co może nie być tak oczywiste, to usługi oferowane przez domy pogrzebowe, jak pomoc przy umieszczeniu nekrologów w gazetach lokalnych lub usługi poradnicze.

8. Uzyskaj wiele kopii aktu zgonu zmarłego z urzędu powiatowego

Jest to bardzo pomocne, aby uzyskać kilka uwierzytelnionych kopii (10-12) aktu zgonu zmarłego. Wiele organizacji nie będzie nawet rozmawiało z spadkobiercami, dopóki nie dostaną uwierzytelnionego odpisu aktu zgonu. Wśród miejsc, które mogą wymagać uwierzytelnionego odpisu, są instytucje finansowe (banki), agencje rządowe oraz wierzyciele.

9. Zabezpiecz miejsce zamieszkania zmarłego oraz inne elementy mienia

Upewnij się, że majątek zmarłego jest odpowiednio zabezpieczony. W przypadku nieruchomości może to obejmować zapewnienie, że nieruchomość jest odpowiednio ubezpieczona. W przypadku pojazdów może to oznaczać transportowanie ich na bezpieczne miejsce. Często majątek zmarłego staje się podatny na kradzież w okresie bezpośrednio po śmierci. Ważne jest więc, aby szybko zabezpieczyć majątek zmarłego po jego śmierci.

10. Zrób inwentaryzację mienia osobistego zmarłego

Inwentaryzacja mienia osobistego poprzez szczegółowy wykaz może być pomocna. Mienie osobiste może zawierać meble, biżuterię, odzież, zdjęcia, itp. Sporządzenie listy jest szczególnie przydatne, jeśli istnieją obawy kradzieży mienia przez członków rodziny, przyjaciół lub sąsiadów, albo jeśli istnieją obawy dotyczące sporów w przyszłość.

11. Anuluj prawo jazdy, karty kredytowe oraz konta internetowe zmarłego

Niewykorzystywane przez zmarłego, mogą stać się pokusą dla złodziei tożsamości w celu kradzieży informacji i środków pieniężnych.

12. Powiadom pocztę, pod jaki adres powinna wysyłać pocztę zmarłego

Zwykle zarządca majątku zmarłego prosi o przesłanie poczty zmarłego pod swój adres. Poczta może być pomocna w uzyskaniu informacji dotyczących rachunków bankowych / finansowych, prenumerat, które muszą zostać odwołane, oraz zaległych wierzycieli zmarłego.

13. Zadzwoń do adwokata doświadczonego w sprawach spadkowych

Adwokat doświadczony w sprawach spadkowych może być niezwykle pomocny po śmierci bliskiej osoby. Nawet jeśli sądowe postępowanie spadkowe nie jest rozpoczęte, adwokat może radzić w odniesieniu do różnych problemów, które można napotkać po śmierci bliskiej osoby.

14. Zgłoś śmierć do organizacji (m.in. Social Security Administration), które mogą dokonywać płatności na rzecz osoby zmarłej

Jest to szczególnie ważne, gdy osoba starsza umiera, ponieważ osoby starsze zwykle otrzymują płatności na ubezpieczenie społeczne, świadczenia emerytalne, itp. Aby uniknąć konieczności obliczania nadpłat lub zwrotów z funduszy majątkowych, należy powiadomić organizacje wkrótce po śmierci zmarłego.

15. Skontaktuj się z księgowym

Zazwyczaj ostateczne podatki będą musiały być złożone w imieniu zmarłego. W niektórych przypadkach może być konieczne zapłacenie dodatkowego podatku po rozporządzeniu majątku. Kompetentny księgowy może również radzić w kwestii problemów związanych z podatkami podczas przelewów majątkowych przy rozporządzeniu majątkiem.

Powyższe informacje nie powinny być traktowane jako porady prawne w jakiejkolwiek istniejącej sprawie, oraz nie powinny być traktowane jako tworzenie formalnej relacji adwokat-klient.

Katarzyna Brukalo

Brukalo Law, P.C.
Tel. 312-450-3630
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.BrukaloLaw.com
Dwie lokalizacje – Chicago (Downtown) i Park Ridge

----- Reklama -----

Polonez

----- Reklama -----

Polonez

----- Reklama -----

KD MARKET 2024

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor