22 kwietnia 2017

Udostępnij znajomym:

Zespół odpowiedzialny za rozwój V8 przekazał na własnym blogu, że wprowadzone w ciągu ostatnich miesięcy udoskonalenia w Google Chrome przełożyły się na około 10-20% szybsze wczytywanie stron. Testy prowadzono na popularnych stronach, jak Facebook, Twitter czy Wikipedia. Google najczęściej nie chwali się wszystkimi nowościami wprowadzonymi w Chrome zaraz po wydaniu kolejnej wersji, dopiero później ujawnia szczegóły, które nie były znane. To samo dotyczy udoskonaleń, które wprowadzano do wnętrza nowej przeglądarki przez ostatni rok. W efekcie Chrome wczytuje strony szybciej.

V8 z Google Chrome uzyskuje teraz także lepsze wyniki w teście Speedometer. Średnio o 25-35%.

 

iMac Pro z Intel Xeon E3 prawdopodobnie na jesień

Apple w kwietniu przyznało, że zaniedbało własne portfolio komputerów stacjonarnych. Firma ujawniła jednak, że w przygotowaniu są nowe komputery stacjonarne, również dla segmentu pro. Jednym z takich urządzeń ma być iMac "Pro", który prawdopodobnie zostanie pokazany jesienią.

Na razie nie ujawniono dużo szczegółów związanych z tą maszyną, ale pewnych informacji dostarcza raport serwisu Digitimes. Nowy iMac, który w poprzednich konfiguracjach sprzętowych jest już nieco tańszy, ma otrzymać procesor Intel Xeon E-1285 v6. Procesor będzie wspomagany przez 16-64 GB pamięci RAM, a dane będzie można przechowywać na nawet 2 TB szybkiej pamięci SSD.

Produkcją komputerów zajmie się firma Quanta.

 

Xbox Scorpio

Konsola Xbox Scorpio przypadnie do gustu przede wszystkim osobom, które oczekują najlepszych wrażeń wizualnych z gry. Jeżeli ktoś posiada lub planuje zakup telewizora 4K, to urządzenie marki Microsoft będzie jednym z najlepszych rozwiązań, pozwalających na korzystanie z gier w takiej rozdzielczości.

Wiadomo, że Scorpio ma być 4-krotnie mocniejszy od dotychczasowej wersji Xbox One. Zamiast procesora 1.85 GHz będziemy mieć do czynienia z jednostką opartą na ośmiu rdzeniach 2.3 GHz. Konsola przestanie wykorzystywać standard pamięci DDR3 - zamiast 8 GB dotychczasowego RAM-u, sprzęt będzie opierać się na 12 GB pamięci w technologii GDDR5. Zapowiada się, że nowe urządzenie marki Microsoft będzie w stanie rzucać wyzwania najlepszym pecetom.

Warto zwrócić uwagę, że konsola projektowana jest w ten sposób, aby można było na niej grać także w gry z urządzeń poprzedniej generacji.

Nazwa Xbox Scorpio na razie jest wersją roboczą. Na dalsze informacje dotyczące konsoli Microsoft trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Premiera urządzenia odbędzie się dopiero na jesieni.

 

Nikon D7500

Nikon D7500 to następca modelu D7200, ale Nikon podkreśla podobieństwo do Nikona D500, aparatu z wyższej półki. Właśnie z tego modelu Nikon D7500 wziął matrycę CMOS formatu DX o bardzo dużym zakresie czułości ISO od 100 do 51200, który można jeszcze rozszerzyć do ISO 1 640,000. Nowa lustrzanka dla pasjonatów fotografii będzie zdecydowanie lepiej sprawdzać się w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Sensor ma rozdzielczość 20.9 Mpix, a więc nieco mniejszą niż u poprzednika.

Nowością jest także procesor obrazu Expeed 5 - to kolejny element wspólny z droższymi aparatami, D500 i D5. Nowy procesor umożliwia fotografowanie z prędkością do 8 zdjęć na sekundę. Nikon zwiększył również w tym modelu liczbę pikseli czujnika RGB do 180 tys., dzięki czemu pomiary są bardziej dokładne. Moduł autofokus jest jednak nadal ten sam co u poprzednika, a więc dysponujący 51 polami AF.

Kolejna nowość w Nikon D750 to tryb wideo 4K/UHD 30p. Oprócz tego do dyspozycji mamy możliwość nagrywania filmów Full HD 60p, gdzie elektroniczna redukcja drgań przeciwdziała efektom wstrząśnięć.

W modelu D7500 mamy odchylany ekran LCD z funkcją dotykowej obsługi. Wyświetlacz ma przekątną 3.2 cala i rozdzielczość 922 tys. punktów. Wizjer optyczny z pryzmatem pentagonalnym oferuje powiększenie x0.94 i pokrycie kadru ok. 100%.

D7500 w przeciwieństwie do poprzednika ma tylko jeden slot na karty SD. Jest to jednak pierwsza lustrzanka cyfrowa firmy Nikon z wbudowaną lampą błyskową, która obsługuje sterowany radiowo bezprzewodowy system oświetlenia. W nowym aparacie Nikona nie zabrakło opcji SnapBridge - do połączenia ze smartfonem i zdalnej kontroli wykorzystując Wi-Fi i Bluetooth.

 

Microsoft kończy wsparcie dla Windows Vista

Na początku miesiąca, Microsoft powiadomił, że nie będzie oferował kolejnych łatek z zabezpieczeniami oraz jakichkolwiek aktualizacji dla systemu Vista. Każdy zatem, kto używa jeszcze Windows Vista, musi liczyć się z tym, że ten system operacyjny stanie się teraz potencjalnie niebezpieczny i dziurawy.

Na Windows Vista przestało działać także wsparcie dla przeglądarki Internet Explorer 9, co przekłada się na kolejne potencjalne możliwości dla atakujących dane komputery. Na pocieszenie pozostaje to, że Vista nigdy nie był szczególnie popularnym systemem. Choć jego poprzednik, Windows XP, wciąż jest używany przez przynajmniej 7.44% użytkowników, to Vista jest niemal niewidoczna. Ostatnie statystyki pokazują, że z systemu korzysta 0.72% użytkowników na całym świecie. Większość szybko przesiadła się na Windows 7.

Windows Vista premierę miał 30 stycznia 2007 roku. System miał niestety spore wymagania sprzętowe i znacząco obniżał wydajność komputerów.

Opracował: Daniel Odroniec               
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

KD MARKET 2024

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor