Reprezentant brzmi jak miła osoba, może rozmowa z reprezentantem ubezpieczenia rzekomego winowajcy nie zaszkodzi?
Jednym sposobem, w jaki można sobie zaszkodzić w sprawie o obrażenia cielesne, to rozmowa z reprezentantem ubezpieczenia rzekomego winowajcy. Dlaczego? Ponieważ lubimy rozmawiać; a, reprezentanci ubezpieczenia są przeszkoleni w prowadzeniu rozmów z poszkodowanymi w sposób korzystny dla ubezpieczenia. Celem reprezentantów ubezpieczenia rzekomego winowajcy jest to, aby poszkodowany przyznał się do faktów, które zaszkodzą jego sprawie. Reprezentanci często potrafią to zrobić w taki sposób, że poszkodowany nawet nie zdaje sobie sprawy, iż dzieli się informacją niekorzystną dla siebie.
Jeśli jesteś zaangażowany w jakikolwiek rodzaj katastrofy w pojeździe samochodowym, poślizgnięcie się lub zranienie, a nawet uszkodzenie związane z pracą, pierwszą rzeczą, jaką większość firm ubezpieczeniowych rzekomego winowajcy robi, to zadzwonienie do poszkodowanego i zapytanie, co się stało. Zdarza się, także, że niektórzy reprezentanci ubezpieczenia rzekomego winowajcy pojawiają się w szpitalu lub w domu poszkodowanego z ofertą "ugodowego" zakończenia sprawy wynoszącą bardzo niską kwotę odszkodowania. Niektórzy godzą się na taką "ugodę", kończąc swoje roszczenie akceptując taką ofertę. Równie niekorzystną propozycją jest rozmowa z reprezentantem ubezpieczenia rzekomego winowajcy wraz ze zgodą nagrania tej rozmowy.
Co może być szkodliwe w takiej rozmowie? Za zgodą poszkodowanego nagrana zostanie rozmowa oraz oświadczenia poszkodowanego. To nagranie oraz te oświadczenia mogą zostać użyte przeciwko poszkodowanemu.
Często poszkodowani wierzą, że firma ubezpieczeniowa „zadba o wszystko." Dlatego też nie myślą, że rozmowa z reprezentantem ubezpieczenia rzekomego winowajcy jest szkodliwa. Problem z rozmową z miłym reprezentantem polega na tym, że miły reprezentant zna prawo, zna proces roszczeń, oraz dostaje premię za roszczenia odrzucone lub niedoszacowane. Reprezentant ubezpieczenia rzekomego winowajcy zdecydowanie nie jest przyjacielem poszkodowanego.
Nie zgadzaj się na nagrane oświadczenie!
Reprezentant ubezpieczenia rzekomego winowajcy (podobnie jak adwokat obronny) zna prawo i rozumie dokładnie, jakie informacje ma uzyskać od poszkodowanego, aby zdyskredytować lub zneutralizować roszczenie i zapewnić obronę dla firmy ubezpieczeniowej.
Popularna taktyka wykorzystana przez reprezentantów ubezpieczenia rzekomego winowajcy polega na ich rozmowie z poszkodowanym jako przyjaciel. Poszkodowany czuje, że ktoś wysłuchuje jego wersji zdarzenia; a kiedy jesteśmy traktowani z szacunkiem, mamy tendencję do ujawniania więcej informacji. Właśnie dlatego poszkodowany nie powinien rozmawiać z reprezentantem ubezpieczenia rzekomego winowajcy. Pamiętaj, że reprezentant zna prawo, a poszkodowany nie. Reprezentant każdego roku zajmuje się setkami takich przypadków. A w przypadku poszkodowanego może to być pierwsza styczność z podobnym przypadkiem.
Nawet pozornie nieszkodliwa kwestia "jak się dzisiaj czujesz?" może zostać wykorzystana przeciwko poszkodowanemu, jeśli powie: "czuję się o wiele lepiej aniżeli wczoraj."
Najważniejszą rzeczą jest to, by się nie godzić na nagrane oświadczenie. Poszkodowany może, nie zdając sobie z tego sprawy, podczas nagranej rozmowy przedstawić doskonałą obronę, na przykład, gdy poszkodowany powie, że „chyba, nagle zatrzymałem samochód”.
W powyższym przykładzie przyznanie, że może poszkodowany zatrzymał się nagle przed innym kierowcą, może pozwolić temu kierowcy i jego ubezpieczeniu wybronić się przed roszczeniem poszkodowanego. Historią rzekomego winowajcy może być to, że poszkodowany nagle zatrzymał się przed nim i że rzekomy winowajca nie miał czasu, aby się zatrzymać. Reprezentant ubezpieczenia rzekomego winowajcy rozmawiał już ze swoim ubezpieczonym (rzekomym winowajcą) i już to wie.
W większości przypadków adwokaci, którzy zajmują się sprawami obrażeń cielesnych, nie zajmują się elementem sprawy uszkodzenia pojazdu. Czyli może zaistnieć sytuacja, że poszkodowany będzie w tej kwestii, oraz kwestii naprawy pojazdu, rozmawiał z reprezentantem ubezpieczenia rzekomego winowajcy. Ważne jest pamiętać, aby podczas rozmowy postępować zgodnie z instrukcjami swojego adwokata. W takiej sytuacji poszkodowany nie powinien rozmawiać o niczym poza pojazdem.
Zgłoś zażalenie do ubezpieczenia rzekomego winowajcy
Należy zgłosić zdarzenie. Poszkodowany może podać następujące informacje: datę, czas oraz miejsce zdarzenia. Można podać krótki opis tego, co się stało (należy upewnić się, że poszkodowany wie, co ma zamiar powiedzieć, a także należy upewnić się, że poszkodowany rozumie, dlaczego rzekomy winowajca jest odpowiedzialny). Poszkodowany nie powinien odpowiadać na szczególne pytania dotyczące zdarzenia i nie powinien odpowiadać szczegółowo na pytanie „jak się czujesz.” Poszkodowany powinien zgłosić swoje urazy tak generalnie, jak jest to możliwe i jeśli boli jakaś część ciała, należy powiedzieć o tym. Jeżeli poszkodowany ominie wspomnienia urazu lub urazu danej części ciała, to może być wykorzystane przeciwko poszkodowanemu.
Należy dokumentować wszystko
Należy zrobić zdjęcia w miejscu, w którym poszkodowany upadł, na miejscu wypadku na drodze, lub w pracy. Należy zrobić zdjęcia wszelkich widocznych oparzeń, blizn, podrapań, sińców oraz opuchlizny.
Zgłoś zdarzenie na policję. W przypadku zdarzenia w pracy zgłoś to swojemu menedżerowi, najlepiej pisemnie. Jeśli poszkodowany upadnie na prywatnej własności (np. na schodach u kogoś w domu), powinien sporządzić raport oraz sfotografować miejsce zdarzenia. Jeśli poszkodowany upadnie w sklepie, należy przypilnować, aby menadżer wypełnił raport wydarzenia w sklepie; poszkodowany powinien poprosić o kopię tego raportu. Nie należy zwlekać!
Poszkodowany powinien uzyskać natychmiastową pomoc lekarską. Nie powinien zwlekać, ponieważ każde opóźnienie w leczeniu jest zawsze wykorzystywane przeciwko poszkodowanemu.
Porozmawiaj z adwokatem!
Najlepszym sposobem na uniknięcie popełnienia błędu podczas rozmowy z reprezentantem ubezpieczenia rzekomego winowajcy, jest rozmawianie oraz zatrudnienie adwokata.
Należy postępować zgodnie z zaleceniem swojego adwokata, aby uniknąć tych pułapek. W razie wątpliwości należy zapytać swojego adwokata o to, co zrobić.
Powyższe informacje nie powinny być traktowane jako porady prawne w jakiejkolwiek istniejącej sprawie, oraz nie powinny być traktowane jako tworzenie formalnej relacji adwokat-klient.
Brukalo Law, P.C.
Tel. 312-450-3630
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.BrukaloLaw.com
Dwie lokalizacje – Chicago (Downtown) i Park Ridge