----- Reklama -----

Ogłoszenia, felietony, informacje Polonijne - Tygodnik Monitor

08 sierpnia 2018

Udostępnij znajomym:

Posłuchaj wersji audio:

00:00
00:00
Download

Świat na naszych oczach się zmienia i od technologii oraz innowacji nie ma już drogi powrotnej. Sam dostęp do internetu zmienił nasze życie diametralnie i już nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez aplikacji, mobilnych map, smartfonów i innych udogodnień, z których korzystamy każdego dnia.

Cyfrowa rzeczywistość to nowe rozwiązania dla pracowników służby zdrowia i pacjentów. Medycyna to jedna z tych dziedzin nauki, która rozwija się z dnia na dzień, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, najnowsze metody leczenia i monitorowania, tak aby zwalczać choroby, obniżać koszty leczenia, a także poszerzać dostępność do służby zdrowia.

W Stanach Zjednoczonych prace nad stworzeniem przychodni mobilnych i cyfrowych rozwiązań dla służby zdrowia trwają od przeszło 20 lat. Obecnie szacuje się, że światowy rynek cyfrowej służby zdrowia może być wart nawet 53 miliardy dolarów. Medycyna to sektor, w którym innowacje i najnowsze technologie bezpośrednio przekładają się na ratowanie życia i poprawę zdrowia pacjentów.

Aplikacje mobilne na telefonach, które mierzą ilość godzin snu, ilość kalorii, opaski na rękę fitbit, które mierzą kroki – te wszystkie rozwiązania przyczyniają się bezpośrednio do lepszej jakości życia, dbania o zdrowie, oraz monitorowania zachowań. Wszystkie medyczne aplikacje mogą pomóc lekarzom w kontrolowaniu zdrowia pacjenta.

Innowacyjność, technologie, zapotrzebowania rynku sprawiają, że zmienia się też służba zdrowia. Rosnące koszty opieki medycznej, droższe plany ubezpieczeniowe oraz starzejące się społeczeństwa zachodu to czynniki, które powodują, że cyfrowa, mobilna opieka medyczna jest rozwiązaniem gwarantującym szerszy dostęp do służby zdrowia dla najbardziej potrzebujących.

Dzięki technologii wielu chorych ma dostęp do opieki medycznej, leczenia, monitorowania choroby, bez wychodzenia z domu, w dużo krótszym czasie, bez oczekiwania na termin wizyty u lekarza, czy w placówce zdrowia.

Wśród różnych wyzwań, z którymi borykają się pacjenci służby zdrowia, wymienia się między innymi: jej ograniczoną dostępność, koszt, godziny przyjęć, obawy przed wizytą u lekarza a także problem z transportem. Innowacje i najnowsze technologie rozwiązują te wyzwania. Mobilne centra medyczne czynne i monitorowane są najczęściej całą dobę, oferują nieograniczony dostęp do wszystkich możliwych testów i usług medycznych. Pacjenci mogą korzystać z usług medycznych nie wychodząc z domu, a koszty monitoringu pacjenta są o wiele niższe niż wizyty w szpitalu czy placówce medycznej.

Innowacje, nowe technologie i zmieniająca się służba zdrowia to szansa na nowe zawody dla ludzi, którzy nie wyobrażali sobie pracy w służbie zdrowia.

BioTelemetry to firma, która monitoruje mobilnie, dzięki technologii, miliony serc. Zatrudnia w systemie całodobowym techników medycznych i innych medycznych specjalistów, którzy przez dwadzieścia cztery godziny monitorują serca pacjentów przebywających we własnych domach. Specjaliści medyczni monitorując pacjentów nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu. Bicie ich serc monitorują z laboratorium. To otwiera drogę kariery w zawodach medycznych dla osób, które przez lata nie wyobrażały sobie kontaktu z krwią, zarazkami, czy chorobami, oraz dla osób niepełnosprawnych, które mogą pracować w centrach odczytywania danych. To także okazja dla naukowców i informatyków, aby wprowadzać na rynek usług medycznych nowe rozwiązania.

Kilka lat temu uśmiechaliśmy się na myśl o rozmowie z lekarzem przez Skype, dziś bez ograniczeń korzystamy z wszelkiego rodzaju udogodnień, które oferują najnowsze technologie. Dzięki nim poszerzamy wiedzę dotyczącą naszego zdrowia, jesteśmy bardziej świadomymi pacjentami, znamy nasze predyspozycje genetyczne.  Przewidywania dotyczące przyszłości służby zdrowia stanowią, że leczenie szpitalne będzie dotyczyło głównie pacjentów z urazami, bądź wymagającymi interwencji chirurgicznych. Przewlekle chorzy będą dzięki technologiom albo niewielkim urządzeniom noszonym na ciele (wearable technology devices), leczeni w domu.

To przepowiednie dotyczące przyszłości, jak będzie zobaczymy. Jedno jest pewne – innowacje w służbie zdrowia to szansa dla pacjentów na dostęp do leczenia oraz dla medycznych profesjonalistów na zatrudnienie w zupełnie nowych zawodach medycznych.

Anna Tukiendorf-Wilhite
dyrektor TTI Medical Training School,
prezes Polish Women in Business
Tel. 773-774-2222

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor