27 lutego 2020

Udostępnij znajomym:

Kiedy osoby mają dziecko ze specjalnymi potrzebami w rodzinie, należy wziąć pod uwagę potrzeby tego dziecka teraz oraz w przyszłości, gdy sporządzane są dokumenty a propos rozplanowania majętności na przyszłość. Korzystanie z gotowych formularzy to po prostu za mało. Istnieją ustawy prawne, które pomagają osobom ze specjalnymi potrzebami oszczędzać pieniądze na przyszłość. Ponadto istnieją świadczenia („benefits”) oraz programy, których osoba ze specjalnymi potrzebami może nie otrzymywać, a do których może mieć prawo lub dostęp.

Planowanie na przyszłość pozwala na zabezpieczenie dziecka ze specjalnymi potrzebami. Każdy powinien mieć przynajmniej podstawowy plan, jeżeli chodzi o rozplanowanie majętności na przyszłość – w tym testament, pełnomocnictwa, instrumenty powiernicze oraz ubezpieczenie na życie. Tego typu dokumenty oraz polisy pomagają przekazywać aktywa wybranym spadkobiercom.

W przypadku, kiedy dziecko ze specjalnymi potrzebami, może przeżyć swoich rodziców, rodzice tego dziecka powinni rozplanować majętność - lub cześć majętności - w sposób taki, aby dziecko miało pieniądze i otrzymało opiekę. Rodzice dziecka ze specjalnymi potrzebami mogą zadbać o to poprzez rozplanowanie majętności na przyszłość, aby rodzina mogła sobie pozwolić na przykład na zapłacenie za nieoczekiwane procedury medyczne dla dziecka ze specjalnymi potrzebami w przyszłości.

Bez planu na przyszłość rodzice lub rodzina dziecka ze specjalnymi potrzebami, w ramach dobrych intencji, mogliby bezpośrednio przekazać pieniądze dziecku ze specjalnymi potrzebami. Jednak, jeżeli dziecko ze specjalnymi potrzebami dziedziczy majętność bezpośrednio w swoim imieniu, może to zagrozić kwalifikowaniu się dziecka do świadczeń rządowych („government benefits”). Zbyt wiele aktywów w imieniu dziecka ze specjalnymi potrzebami lub zbyt duży dochód będzie oznaczał, że dziecko może się nie kwalifikować do świadczeń rządowych, takich jak dodatkowe dochody z zabezpieczenia („Supplemental Security Insurance” lub „SSI”) lub „Medicaid.” Plan na przyszłość, który uwzględnia osobę ze specjalnymi potrzebami w rodzinie, jest bardziej korzystny na dłuższą metę.

Kiedy sporządzany jest taki plan, osoba sporządzająca ten plan może rozważyć, że w pewnym momencie sama może mieć specjalne potrzeby lub może mieć kryzys medyczny. Istnieje sposób na uwzględnienie potencjalnych przyszłych potrzeb osoby sporządzającej plan. Można sporządzić instrument powierniczy ‘specjalnej troski’ („special needs trust”), wnieść wkład pieniężny do niego i nadal kwalifikować się do opieki długoterminowej („long-term care”) „Medicaid.”

Aby przekazać pieniądze na potrzeby dziecka ze specjalnymi potrzebami, zachowując jednocześnie dziecka uprawnienia do świadczeń rządowych, można sporządzić instrument powierniczy ‘specjalnej troski’ dla osób trzecich („third-party special needs trust”). Ten rodzaj instrumentu powierniczego („trust”) przyniesie bezpośrednie korzyści dziecku o specjalnych potrzebach. Można sfinansować („fund”) instrument od razu z pieniędzy pochodzących z oszczędności lub innych aktywów, takich jak nieruchomość. Można także uwzględnić lub wytypować ten instrument powierniczy ‘specjalnej troski’ dla osób trzecich jako beneficjent („beneficiary”) emerytury lub planu oszczędności emerytalnych („retirement savings plan”) oraz jako beneficjent ubezpieczenia na życie („life insurance”).

Wszelkie pieniądze lub mienie będące w posiadaniu instrumentu powierniczego ‘specjalnej troski’ dla osób trzecich nie są wliczane do dochodu lub majątku dziecka ze specjalnymi potrzebami do celów uzyskania dodatkowego dochodu z zabezpieczenia („Supplemental Security Insurance” lub „SSI”) lub „Medicaid.” Dziecko ze specjalnymi potrzebami nie będzie miało bezpośredniego dostępu do pieniędzy, ale powiernik wydaje fundusze w razie potrzeby na określone wydatki, takie jak specjalistyczna opieka medyczna, potrzeby edukacyjne, ubrania, lub wakacje.

Jeśli w przyszłości potrzebna będzie wykwalifikowana opieka pielęgniarska („skilled nursing care”) dla osoby sporządzającej plan, istnieje możliwość ochrony majątku w celu zakwalifikowania się do „Medicaid.” Zgodnie z prawem stanu Illinois i przepisami „Medicaid” aktywa przeniesione bezpośrednio do instrumentu powierniczego ‘specjalnej troski’ dla osób trzecich, z pewnymi szczególnymi zabezpieczeniami, mogą być zwolnione („exempt”) jeżeli chodzi o pięcioletni wgląd wstecz („five year look-back period”) przez „Medicaid” w ramach zakwalifikowania się na świadczenia.

Powyższe informacje nie powinny być traktowane jako porady prawne w jakiejkolwiek istniejącej sprawie, oraz nie powinny być traktowane jako tworzenie formalnej relacji adwokat-klient.

Katarzyna Brukało

Brukalo Law, P.C.
Tel. 312-450-3630
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.BrukaloLaw.com
Dwie lokalizacje – Chicago (Downtown) i Park Ridge

----- Reklama -----

Polonez

----- Reklama -----

Polonez

----- Reklama -----

KD MARKET 2024

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor