Burmistrz Lori Lightfoot odwiedziła lokalizację sklepu Walgreens na południowej stronie miasta, aby podnieść świadomość na temat National HIV Testing Day, czyli Narodowego Dnia Testowania na obecność HIV.
Burmistrz zdecydowała się na wykonanie testu i podziękowała pracownikom medycznym przeprowadzającym badania oraz sklepom Walgreens za partnerstwo i wysiłki na rzecz udostępniania tej formy testów społecznościom w Chicago, szczególnie na południowej i zachodniej stronie miasta.
Burmistrz podkreśliła, że w niektórych społecznościach, w których można zaobserwować rozprzestrzenianie się wirusa HIV, istnieje piętno, a ludzie obawiają się udać w tej sprawie do lekarza. Powiedziała, że należy zrobić wszystko, co możliwe, aby uświadomić opinii publicznej dlaczego badanie się jest takie ważne.
Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) twierdzi, że każda osoba w wieku od 13 do 64 lat powinna być przynajmniej raz poddana testom w ramach rutynowej opieki zdrowotnej. Osoby o podwyższonym ryzyku powinni częściej robić badania.
Około 1.1 miliona osób w Stanach Zjednoczonych ma HIV, a 1 na 7 nie zdaje sobie z tego sprawy.
Monitor