W minioną sobotę w szkole im. Gen. Władysława Andersa uroczyście celebrowano dzień dwujęzyczności, patrona i nauczyciela.
W ramach porannych obchodów dnia dwujęzyczności uczniowie młodszych klas wystawili „Rzepkę” Juliana Tuwima. Nad przygotowaniem spektaklu czuwały Brygida Urban i Agata Wodzińska. Uczniowie z drugiej klasy liceum prowadzeni przez Wiesławę Dziedzic przygotowali i wystawili program o znanych Polakach z dziedziny kultury, nauki i historii. Na zakończenie najmłodsi uczniowie zaśpiewali piosenkę, a tę część obchodów zakończyło pisanie dyktanda, do którego odpowiedzialna za tę część obchodów Wiesława Dziedzic zaprosiła również rodziców.
Przed końcem zajęć szkolnych odbyła się akademia poświęcona patronowi szkoły generałowi Władysławowi Andersowi. Wspomnienie o generale przygotowali uczniowie dwóch najstarszych klas szkoły podstawowej. Program wspomnieniowy zakończyło wspólne wykonanie pieśni „Czerwone Maki”. Nad jego wykonaniem czuwały wychowawczynie: Maria Kobylarczyk i Barbara Kubik. Ostatnim akordem celebracji trzech świąt był program artystyczny poświęcony pedagogom. Został on przygotowany pod okiem Danuty Stec i Anny Andrzejczak przez uczniów z klasy czwartej i piątej. Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie przez dyrektor szkoły Wandę Penar dyplomów uczniom, którzy występowali w poszczególnych programach oraz rodzicom uczestniczącym w dyktandzie. Gratulacje uczniom przekazała Jolanta Grocholska z wydziału stanowego Kongresu Polonii Amerykańskiej w Illinois. Wśród gości obchodów byli przedstawiciele organizacji weterańskich i społecznych.
Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP