----- Reklama -----

Ogłoszenia, felietony, informacje Polonijne - Tygodnik Monitor

17 października 2019

Udostępnij znajomym:

Trąbka należąca do legendy jazzu, Milesa Davisa, została wystawiona na aukcję i można ją w tej chwili obejrzeć w Chicago. Dom aukcyjny Christies przeprowadzi licytację trąbki jeszcze w tym miesiącu w Nowym Jorku, ale w tym tygodniu będzie ona wystawiona w Chicago.

Jest to jeden z trzech niestandardowych instrumentów zaprojektowanych specjalnie dla Davisa. Jedna z trąbek znajduje się w posiadaniu rodziny legendarnego muzyka, druga została pochowana razem z nim.

Wartość przeznaczonego na aukcję instrumentu jest szacowana na 100,000 dolarów. Jest on w idealnym stanie. Imię artysty jest wypisane na złoto w środku trąbki.

Od środy trąbka Milesa Davisa jest wystawiona w holu budynku Hancock na Michigan Avenue.

Miles Davis uznawany był za jednego z najbardziej znaczących i innowacyjnych muzyków XX wieku. Stal na czele niemal każdego istotnego etapu rozwoju jazzu od czasów II wojny światowej po lata 90-te. Urodził się 26 maja 1926 roku w Alton, Illinois, a zmarł w Santa Monica 28 września 1991 roku.

Monitor

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor