----- Reklama -----

Ogłoszenia, felietony, informacje Polonijne - Tygodnik Monitor

21 sierpnia 2019

Udostępnij znajomym:

Uber Technologies podpisał 10-letnią umowę najmu ogromnej powierzchni biurowej w budynku starej poczty (Old Post Office). Decyzja jest zapowiedzią powstania tysięcy nowych miejsce pracy.

Uber w poniedziałek potwierdził, że zajmie 463,000 stóp kwadratowych, stając się największym najemcą budynku. Dziennik “Chicago Tribune” poinformował w maju, że firma technologiczna z Kalifornii negocjuje przeniesienie tam swoich biur.

To nie tylko największa umowa najmu biur podpisana w tym roku w centrum Chicago, ale jedna z najbardziej znaczących dla miasta w ostatnich pięciu latach.

Wiosną przyszłego roku Uber rozpocznie budowę nowej przestrzeni w starym Urzędzie Pocztowym. Nie jest jasne, ilu pracowników ostatecznie tam będzie pracowa
.

„Uber jest podekscytowany zacieśnieniem swoich związków z Chicago” - stwierdziła rzeczniczka firmy świadczącej przewozy, Kelley Quinn w oświadczeniu. „Miasto nadal przyciąga największe talenty, które Uber będzie nadal rozwijać i ciągle jesteśmy zaangażowani we współpracę, aby mieć pozytywny wpływ na lokalną społeczność”.

Sfinalizowanie umowy daje deweloperowi, nowojorskiej firmie 601 W. Cos., duże gwarancje pod rozpoczętą przebudowę 2,8 miliona metrów kwadratowych powierzchni starego Urzędu Pocztowego przy 433 W. Van Buren St. Inwestycja szacowana jest na
ponad 800 milionów dolarów.

Dzierżawa Ubera jest ponad dwukrotnie większa od od powierzchni, którą w budynku ma zająć Walgreens. Firma z siedzibą z Deerfield w czerwcu 2018 r. ogłosiła plany wynajmu 200,000 stóp kwadratowych. Walgreens planuje przenieść tam 1,800 pracowników z przedmieść.

Inni najemcy, którzy podpisali umowy to: Ferrara Candy, Home Chef, Chicago Metropolitan Agency for Planning oraz firma reklamowa AbelsonTaylor. Pierwsi firmy zaczną się przeprowadzać tej jesieni.

Wynajęto już ponad 1 milion stóp kwadratowych powierzchni. Nowojorski deweloper - 601W jest także bliski sfinalizowania transakcji z CBOE Global Markets i Cisco Systems na wynajem łącznie około 300,000 stóp kwadratowych.

Biuro Ubera w Chicago już jest drugim co do wielkości poza główną siedzibą w San Francisco. W Chicago znajduje się Uber Freight, najszybciej rozwijająca się jednostka biznesowa firmy.

“Chicago Tribune” poinformował w marcu, że firma planuje zatrudnić setki pracowników dla jednostki, która łączy kierowców ciężarówek z spedytorami.

Uber szukał miejsca w naszym mieście, w którym mógłby skonsolidować swoich pracowników Uber Freight z innymi, których zatrudnia w ramach działalności Uber Ride i Uber Eats.

Obecnie siedziba firmy Uber Freight znajduje się przy 225 W. Randolph St. Pozostałe biura Ubera mają siedzibę przy 111 N. Canal St. Łącznie firma zajmuje około 185,000 stóp kwadratowych powierzchni biurowej w Chicago.

Ekspansja Ubera w Chicago jest szybka, bo pięć lat temu firma zajmowała 12,000 stóp kwadratowych powierzchni biurowe we Fulton Market.

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia o problemach firmy. W zeszłym miesiącu “The New York Times” poinformował, że Uber zwolnił około jednej trzeciej swojego zespołu marketingowego z biur na całym świecie.

Przedstawiciel Ubera potwierdził, że 400 pracowników zostało zwolnionych, ale odmówił podania, z których biur. W poniedziałek rano akcje Ubera były notowane poniżej $36 za akcję, w porównaniu z początkową ceną ofertową wynoszącą $45.

Komentując wysoką stratę Dara Khosrowshahi, obecny szef Ubera wyjaśniał, że za wskaźnik ten odpowiadają inwestycje dokonane przez spółkę, które w br. osiągną swój szczyt. Zapewnił, że w nadchodzących latach strata będzie się sukcesywnie zmniejsza
, zaś poniesione obecnie wydatki na rozwój zaczną przynosić spodziewane dochody.

W drugim kwartale 2019 roku Uber zanotował przychody wyższe w skali roku o 14 proc., a globalna liczba aktywnych użytkowników platformy zbliża się do 100 mln. Jednak na przestrzeni kwartału spółka wykazała rekordową stratę przekraczającą 5 miliardów dol. Rekordowa strata kwartalna zakomunikowana przez Ubera nie wpłynęła dobrze na sytuację spółki na Wall Street.

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor