Chicagowska policja współpracuje z Federalną Agencją Narkotykową (DEA) przy badaniu co najmniej 17 przypadków przedawkowania, w tym czterech zgonów – z powodu tego, co policja uważa za mieszkankę heroiny i fentanylu, dystrybuowaną ostatnio na zachodniej stronie miasta.
Więcej narkotyków wciąż może być w obiegu – poinformował rzecznik chicagowskiej policji, Anthony Guglielmi. Ekipy ratunkowe zaczęły być wzywane w związku z falą przypadków przedawkowania ok. godz. 9:40 rano we wtorek, głównie w części East Garfield Park.
„Departament pracuje przez całą dobę, aby zająć się wczorajszą epidemią heroinową” – powiedział Guglielmi w środę. Policja uważa, że rozprowadzana substancja była heroiną, ale testy laboratoryjne będą musiały to potwierdzić.
Jedna z ofiar śmiertelnych, to 34-letni mężczyzna, znaleziony w samochodzie przy 4500 West Madison Street około godz. 4:45 po południu we wtorek. Został uznany za zmarłego na miejscu zdarzenia.
Dwaj mężczyźni, którzy prawdopodobnie zmarli w wyniku przedawkowania, zostali zidentyfikowani przez biuro lekarza sądowego powiatu Cook jako 50-letni mężczyzna zamieszkały przy 600 North Homan Avenue oraz 47-latek zamieszkały przy 5300 North East River Rd.
Kolejny mężczyzna został znaleziony martwy również we wtorek. Mężczyzna wraz z kolegą zakupili heroiną i zażyli ją przed zaśnięciem. Policjanci odpowiedzieli na zgłoszenie ok. godz. 8:10 wieczorem. 49-latek, który został znaleziony nieprzytomny przez swojego kolegę, został uznany za zmarłego na miejscu zdarzenia.
Policja uważa, że podejrzana heroina mogła zostać połączona z inną substancją, prawdopodobnie fentanylem.
„Nie możemy tego definitywnie potwierdzić, dopóki nie otrzymamy wyników testów, ale podejrzewamy, że to właśnie miało miejsce w przypadku niektórych ofiar” – powiedział Guglielmi, dodając, że policja bada wskazówki dotyczące pojazdu wykorzystanego do sprzedaży narkotyków.
„Proszę, pamiętajcie o tym, że traktujemy to bardzo poważnie, a detektywi (z Chicago) i zorganizowane jednostki zajmujące się przestępczością mają za sobą pełne zasoby DEA i Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych” – powiedział Guglielmi.
Monitor