19 listopada 2018

Udostępnij znajomym:

Były prezydent Barack Obama weźmie udział w drugim szczycie Fundacji Baracka Obamy i w poniedziałek odwiedzi Chicago.

Barack Obama będzie przemawiał drugiego dnia trwania trwającego od niedzieli szczytu. Wśród zaproszonych prelegentów na drugim Obama Foundation Summit pojawi się także autor Dave Eggers oraz aktorka i piosenkarka Janelle Monae, omawiając między innymi to, jak młodzi ludzie mogą wprowadzić pozytywne zmiany w swoich społecznościach na całym świecie. 

Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczna impreza zgromadzi ponad 650 młodych ludzi z Chicago i całego świata. Tematem jest „wspólna nadzieją, niecodzienne historie”.

„To, co usłyszycie od tych setek, to nadzieja, że będą angażować się w pracę opartą na społeczności, nie z góry, ale od samego dołu… Musimy słuchać bardzo uważnie na temat tego, czego potrzebują, a potem im pomagać, aby to była nasza wspólna nadzieja. Niezwykłe historie przekazują nam, że twoja historia i moja historia są bardzo różne, ale mają wspólne cechy” – powiedział dyrektor generalny Fundacji Obamy, David Simas.

Organizatorzy zamierzają także przedyskutować plany i program fundacji na 2019 rok, w tym kwestie powstania centrum i biblioteki Obamy. Rada Miasta Chicago jednogłośnie zatwierdziła umowę użytkowania dla centrum w ubiegłym miesiącu. 

Więcej informacji na temat szczytu na stronie: https://www.obama.org/

Monitor

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor