25 października 2018

Udostępnij znajomym:

Fulton Market District to gwałtownie zmieniająca się część miasta, która szybko staje się jedną z najmodniejszych dzielnic Chicago. Wprowadziły się tu firmy takie jak McDonald’s czy Google, co kilka tygodni powstają nowe bary i restauracje, ale przestępcy również zauważyli ożywienie w tym rejonie.

Rabunki, fałszerstwa i inne przestępstwa były tematem obrad poświęconych kwestii bezpieczeństwa, zorganizowanych w czwartek przez Fulton Market Association.

Przedstawiciele departamentu policji oraz agenci Secret Service spotkali się z zaniepokojonymi właścicielami biznesów o 2 po południu.

Fałszerstwa stają się poważnym problemem w rozwijającej się dzielnicy handlowej. W miarę pojawiania się coraz to nowych modnych sklepów, nastąpił także wysyp fałszywych banknotów.

„Słyszeliśmy, że ludzie wykorzystują legalne banknoty 10-dolarowe i zamieniają je w 100-dolarówki” – poinformował dyrektor wykonawczy Fulton Market Association, Roger Romanelli. „Nasze małe firmy nie mogą być tutaj zagrożone. Nie mogą być zalane fałszywymi pieniędzmi. Nie mogą być w ten sposób obrabowane ze swoich dochodów”.

Na czwartkowym spotkaniu poświęconym bezpieczeństwu publicznemu, agenci Secret Service uczyli właścicieli firm, co robić, kiedy zauważą fałszywe banknoty. Policjanci rozmawiali z nimi na temat ostatnich napadów, do których doszło w tej okolicy.

Ostrzeżenie dla członków społeczności wydane na początku tego miesiąca, dotyczyło uzbrojonego mężczyzny, który napadł na trzy firmy znajdujące się w obrębie kilku przecznic. Dwa z tych napadów zdarzyły się w biały dzień, kiedy dzielnica tętni życiem, a ulice są zatłoczone.

Właściciele firm uważają teraz na mężczyznę, który podobno zakrywa twarz szalikiem lub czapką tuż przed napadem, czasami przeskakuje przez ladę i żąda pieniędzy grożąc z broni palnej.

„Opublikowaliśmy jego zdjęcie i opis, a teraz prosimy wszystkich mieszkańców i firmy, aby zwracali uwagę na tego przestępcę i pomogli policji go aresztować i umieścić w więzieniu” – powiedział Romanelli, dodając, że właściciel biznesów w Fulton Market mają zerową tolerancję dla przestępczości.

Ogólna liczba przestępstw w okręgu policyjnym, który obejmuje Fulton Market spadła do 12 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor