Mężczyzna, który zorganizował niedawny protest przeciwko przemocy w mieście, w wyniku którego zamknięta została ulica Lake Shore w centrum Chicago, planuje kolejny protest na Labor Day.
Wielebny Gregory Livingstone z kościoła New Hope Babtist w West Humboldt Park, powiedział, że tym razem planuje zamknięcie drogi ekspresowej Kennedy'ego prowadzącej na O’Hare.
Do marszu i zamknięcia ruchliwej autostrady ma dojść w dniu 3 września, o godzinie 11 rano lub w południe.
Livingstone żąda dymisji burmistrza Rahma Emanuela i szefa chicagowskiej policji Eddiego Johnsona, a także rozwoju gospodarczego i inwestycji na południu i zachodzie miasta.
W wydanym oświadczeniu powiedział:
„Panie burmistrzu, z całym szacunkiem, jeśli ja i moi koledzy nie dostaniemy od pana wiadomości – proszę pamiętać, że nie pozwolimy, abyście nas odseparowali, kupując nas jak niewolników na aukcji – zamierzamy zatrzymać ruch uliczny prowadzący na międzynarodowe lotnisko O’Hare w dniu 3 września, kiedy obchodzimy Święto Pracy (Labor Day). Chcemy zakończyć chicagowską opowieść o dwóch miastach”.
Rzecznik biura burmistrza powiedział w rozmowie z Chicago Tribune: „Miasto tworzy miejsca pracy dla ludzi żyjących na zachodniej i południowej stronie miasta, a protest Livingstona uderzy w tych, którzy pracują na lotniskach”.
Monitor