----- Reklama -----

Ogłoszenia, felietony, informacje Polonijne - Tygodnik Monitor

24 marca 2025

Udostępnij znajomym:

Trwa pobieranie wersji audio...

Wraz z rozpoczęciem wiosennej przerwy dla części uczniów, lotniska O’Hare i Midway w Chicago przygotowują się na wzmożony ruch pasażerski, który potrwa do końca marca.

Według informacji podanych przez Chicago Department of Aviation, w okresie od czwartku, 20 marca do poniedziałku, 31 marca przez oba lotniska przewinie się ponad 3,36 miliona podróżnych — to o 4% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Ten tradycyjnie intensywny okres podróży zbiega się z przerwą wiosenną w chicagowskich szkołach publicznych (Chicago Public Schools), która przypada w dniach 24–28 marca.

Departament lotnictwa miasta ostrzega kierowców przed znacznymi opóźnieniami w drodze na lotnisko O’Hare autostradą I-90 (Kennedy Expressway), z powodu prac remontowych na pasach wyjazdowych.

Szacowany czas przejazdu z centrum Chicago na O’Hare może wynosić od jednej do dwóch godzin.

Z powodu utrudnień, Departament Transportu Illinois zaleca kierowcom jadącym z centrum korzystanie z lokalnych pasów autostrady Kennedy (local lanes), a nie z ekspresowych (express lanes), ponieważ z tych drugich nie będzie możliwości zjazdu aż do skrzyżowania z autostradą I-94 (Edens Expressway) na wysokości Foster Avenue.

Władze lotniskowe zachęcają podróżnych do korzystania z transportu publicznego, aby zmniejszyć korki — np. z niebieskiej linii CTA (Blue Line) na O’Hare oraz pomarańczowej linii (Orange Line) na Midway. Używanie specjalnych parkingów dla odbierających (cellphone lots) oraz stref „Kiss n’ Fly” do szybkiego wysadzania pasażerów również może pomóc w ograniczeniu zatłoczenia w terminalach.

jm 

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor