----- Reklama -----

Ogłoszenia, felietony, informacje Polonijne - Tygodnik Monitor

13 czerwca 2017

Udostępnij znajomym:

Trwa pobieranie wersji audio...

Kiedy temperatury powietrza wzrosły do 90 stopni w poniedziałek, wielu mieszkańców Chicago wykorzystało wiedzę, że nad jeziorem jest zawsze chłodniej i korzystało z ochłody na chicagowskich plażach.

To nie koniec tak ciepłych dni. Wszystko wskazuje na to, że pogoda w tym tygodniu będzie bardzo podobna do dni w 1999 roku.

Przedstawiciele National Weather Service poinformowali, że od 1872 roku było tylko 9 lat, kiedy temperatury powyżej 90 stopni utrzymywały się przez cztery lub więcej dni przed 15 czerwca. A ostatni raz miał miejsce 18 lat temu, pod koniec XX wieku.

W tym roku może się to zdarzyć po raz 10, jeśli temperatury osiągną 90 stopni lub więcej we wtorek. W sobotę odnotowano 90 stopni, w niedzielę 93, a w poniedziałek 94 stopnie Farenheita. Ale przewidywane temperatury na wtorek wynoszą 86 stopni, z 30-procentowym prawdopodobieństwem wystąpienia deszczu.

Najwcześniej odnotowane w roku 4 kolejne dni z temperaturą ponad 90-ciu stopni zarejestrowano w 1949 roku - było to od 3 do 6 maja.

Biorąc pod uwagę ciepło, serwis pogodowy opracował kilka ciekawostek i faktów dotyczących wysokich temperatur, które zostały zamieszczone na stronie internetowej. Na przykład w tym roku Chicago po raz pierwszy osiągnęło 90 stopni w dniu 4 czerwca, a zwykle następuje to około 8 czerwca. Rekord pod tym względem padł w 1930, kiedy zdarzyło się to już 10 kwietnia.

National Weather Service zamieścił na swojej stronie internetowej również przypomnienie dotyczące dzieci i zwierząt domowych, które pozostawiane są w samochodach, przestrzegając, że nigdy nie należy tego robić. W dniu, kiedy temperatury wynoszą około 80 stopni tylko 10 minut potrzeba, aby samochód rozgrzał się do 99 stopni F., a godziny, aby temperatura osiągnęła 123 stopnie!

Meteorolodzy przypominają również mieszkańcom Chicago, aby w tak gorące dni zachowali środki ostrożności, starali się nie doprowadzić do przegrania organizmu, unikali intensywnego wysiłku na świeżym powietrzu, pili dużo płynów i ubierali się odpowiednio do pogody. Należy również spędzać jak najwięcej czasu w klimatyzowanych pomieszczeniach, unikając zbytniej ekspozycji na słonce, ponieważ poparzenie słoneczne zmniejsza zdolność organizmu do rozpraszania ciepła.

Monitor

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor