----- Reklama -----

Rafal Wietoszko Insurance Agency

09 stycznia 2017

Udostępnij znajomym:

Miasto planuje zatrudnić setki dodatkowych funkcjonariuszy w szeregach chicagowskiej policji, a burmistrz i komendant Eddie Johnson mają nadzieję, że wśród zainteresowanych znajdą się przedstawiciele mniejszości. Kandydaci mogą składać aplikacje do 31 stycznia 2017 roku.

"Zachęcam wszystkich do złożenia podania. Zamiast stania z boku i obserwowania tego, co się dzieje, możecie coś zmienić" - apelował do potencjalnych kandydatów nadinspektor Eddie Johnson.

Burmistrz Emanuel zapowiedział nową kampanię rekrutacyjną, która ma zachęcić czarnoskórych i latynoskich kandydatów do przystąpienia do egzaminu na policjanta w Chicago.

"Policja powinna reprezentować wszystkie części miasta i jego atuty" - powiedział Emanuel.

Z ostatniego spisu powszechnego wynikało, że 32.9 procent mieszkańców Chicago stanowią Afroamerykanie, a 28.9 procent Latynosi. Jednak tylko 23 procent zaprzysiężonych funkcjonariuszy to czarnoskórzy, a 22 procent jest pochodzenia latynoskiego. Afroamerykanie w porównaniu do Latynosów mają więcej swoich przedstawicieli w strukturach dowódczych departamentu policji.

"Jeśli ktoś dorastał w West Englewood lub Auburn Gresham, to dobrze zna te dzielnice i wykazuje naturalną empatię w stosunku do obywateli" - uważa radny z 15. dzielnicy Raymond Lopez.

Od upublicznienia nagrania ze strzelaniny, w której od policyjnych kul zginął 17-letni Laquan McDonald i oskarżeniu o jego morderstwo funkcjonariusza Jasona Van Dyke'a oraz odsunięcia od służby kilku innych w związku ze zmową milczenia, miasto podjęło szereg kroków zmierzających do odbudowy społecznego zaufania do tego departamentu. Rozszerzone szkolenia dla obecnych funkcjonariuszy w zakresie współpracy w mniejszościami mają na celu wykluczenie zachowania o podłożu rasistowskim.

Chicagowski departament ostatni nabór do policji, pierwszy od 2013 roku, ogłosił w kwietniu tego roku. Zainteresowanie było bardzo duże, bo podania złożyło 14,200 kandydatów, z tego 29 procent stanowili Afroamerykanie a 39 procent Latynosi. 

W sumie przedstawiciele mniejszości stanowili aż 71 procent wśród kandydatów. Miasto od wielu lat jest pod presją w tej sprawie. Już w 1976 roku sędzia federalny nakazał chicagowskiej policji, by zatrudniała więcej przedstawicieli mniejszości i kobiet.

W kwietniu egzamin

Po złożeniu aplikacji do 31 stycznia 2017 roku, zainteresowani karierą w chicagowskiej policji będą musieli przystąpić 1 i 2 kwietnia 2017 roku do egzaminu pisemnego oraz testu sprawności fizycznej tzw. POWER (fitness test). Rekruci klasy 2017 zostali zwolnieni z opłaty za złożenie aplikacji. Kandydaci muszą mieć skończone 18 lat przed 30 kwietnia 2017 roku.

Po raz pierwszy osoby, które nie przejdą wstępnego testu POWER będą mogły ponownie do niego przystąpić.

"Około 50 procent kandydatów odpada na etapie wstępnego testu POWER" - powiedział dyrektor miejskiego biura budżetowego Alex Holt. "Więc chcemy wprowadzić pewne zmiany, by zwiększyć pulę kandydatów, którzy przejdą ten etap i trafią do akademii"- dodał.

Kandydaci muszą mieć amerykańskie obywatelstwo albo stały pobyt w USA (zielona karta).

Departament policji na swojej stronie internetowej informuje, że podstawowa pensja nowego policja rozpoczyna się od sumy $48,078 rocznie, a po 18 miesiąca wzrasta do $72,510.

Więcej informacji będzie można znaleźć na stronie http://home.chicagopolice.org/inside-the-cpd/bethechange.

JT

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor