----- Reklama -----

Rafal Wietoszko Insurance Agency

06 listopada 2016

Udostępnij znajomym:

W następstwie kryzysu związanego z ołowiem w wodzie pitnej w miasteczku Flint, Chicago zostało wręcz zalane wnioskami od właścicieli domów o sprawdzenie wody pod względem skażenia ołowiem. W zeszłym roku złożono 21 takich próśb, w tym roku było ich już prawie 7,000.

Barett Murphy, komisarz departamentu gospodarki wodnej w wywiadzie dla ABC7 rozmawiał na temat tego, jak zaniedbania w tym zakresie zmusiły miasto do zmiany strategii.

W pierwszej połowie roku 2,600 mieszkańców miasta wystąpiło z wnioskami o przetestowanie wody pitnej w ich domach. Spośród tych wniosków departament gospodarki wodnej był w stanie przeprowadzić testy tylko w 300 domach.

"Problemem jest dojazd do wszystkich domów z powodu ogromnej ilości zapotrzebowania na przeprowadzenie testów. To była kwestia organizacji. Dużą zmianą i krokiem naprzód jest wykorzystanie domowych zestawów testowych, które mieszkańcy mogą użyć samodzielnie". - powiedział Murphy.

Do tej pory miasto wysłało koło 5,500 takich zestawów.

Wysyłamy zestaw, w skład którego wchodzą trzy butelki z bardzo jasnymi instrukcjami, jak wykonać test. Można również obejrzeć wideo z instrukcją obsługi, aby przekonać się, czy dobrze to wykonujemy. To bardzo udana akcja" - powiedział Murphy.

Miasto poinformowało, że około 1,400 zestawów zostało zwróconych i przetestowanych. Z tego ok. 50 domów miało podwyższony poziom ołowiu w wodzie i 75% z nich zostało przetestowanych ponownie i ostatecznie nie wykazało zagrożenia.

Na podstawie danych uzyskanych z pierwszych sześciu miesięcy przeprowadzania testów, znaleziono trzy domy z alarmującym poziomem ołowiu w wodzie.

"W tych domach z podwyższonym poziomem zanieczyszczenia planujemy współpracę z właścicielami związaną z potencjalnymi problemami kanalizacyjnymi. Najważniejszą rzeczą, którą możemy im podpowiedzieć już teraz, jest spuszczenie wody przez 5 minut w godzinach porannych przed jej użyciem, co także rozwiązuje problem" - powiedział Murphy.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom Zakaźnym informuje, że nie istnieje bezpieczny poziom ekspozycji na obecność ołowiu.

Monitor

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor