----- Reklama -----

Rafal Wietoszko Insurance Agency

06 listopada 2016

Udostępnij znajomym:

W związku z planami zwiększenia kadry o 970 funkcjonariuszy w departamencie chicagowskiej policji w ciągu dwóch lat, na kwiecień zaplanowano egzamin do akademii policyjnej.

Po złożeniu aplikacji zainteresowani będą musieli zdać egzamin pisemny, za przystąpienie do którego zapłacą $30. 

Do tej pory najwięcej kandydatów odpadało jednak na teście sprawności fizycznej tzw. POWER (fitness test). Aby odwrócić ten trend, do kandydatów będą wysyłane wiadomości tekstowe przypominające o dacie i godzinie wstępnego egzaminu sprawności.

Po raz pierwszy osoby, które nie przejdą wstępnego testu POWER będą mogły ponownie do niego przystąpić. Ci, którzy go nie zdadzą, będą mogli powtórzyć go jeszcze raz w ciągu roku.

"Około 50 procent kandydatów odpada na etapie wstępnego testu POWER" - powiedział dyrektor miejskiego biura budżetowego, Alex Holt. "Więc chcemy wprowadzić pewne zmiany, by zwiększyć pulę kandydatów, którzy przejdą ten etap i z trafią do akademii"- dodał.

Chicagowski departament ostatni nabór do policji, pierwszy od 2013 roku, ogłosił w kwietniu tego roku. Zainteresowanie było bardzo duże, bo podanie złożyło 14,200 kandydatów, z tego 29 procent stanowili Afroamerykanie a 39 procent Latynosi. W sumie przedstawiciele mniejszości stanowili aż 71 procent wśród kandydatów.

Miasto od wielu lat jest pod presją w tej sprawie. Już w 1976 roku sędzia federalny nakazał chicagowskiej policji, by zatrudniała więcej przedstawicieli mniejszości i kobiet.

Z ostatniego spisu powszechnego wynikało, że 32.9 procent mieszkańców Chicago stanowią Afroamerykanie, a 28.9 procent - Latynosi. Jednak tylko 23 procent zaprzysiężonych funkcjonariuszy to czarnoskórzy, a 22 procent jest pochodzenia latynoskiego. Afroamerykanie w porównaniu do Latynosów mają więcej swoich przedstawicieli w strukturach dowódczych departamentu policji.

Po nagłośnionych wydarzeniach, w wyniku których po policyjnej interwencji ginęli ludzie, wzrosła fala społecznej nieufności do funkcjonariuszy. W epoce smartfonów wyposażonych w kamery i popularności mediów społecznościowych funkcjonariusze wykonują swoją pracę pod większą presją.

Kandydaci muszą mieć amerykańskie obywatelstwo albo stały pobyt w USA (zielona karta). Więcej informacji będzie można niedługo znaleźć na stronie chicagopolice.org. 

JT

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor