----- Reklama -----

Rafal Wietoszko Insurance Agency

06 marca 2018

Udostępnij znajomym:

Chicagowski departament oczyszczania ulic przygotowuje się do rozpoczęcia kampanii, która ma na celu zmianę jednej z kluczowych statystyk: zawstydzająco niskiego recyklingu wynoszącego poniżej 10 procent.

Całkowity odsetek odpadów w Chicago, które są następnie przetwarzane przez miejski program recyklingu wynosi 9.71 procent. Dla porównania, miasta takie jak San Francisco czy Seattle mają ten współczynnik na poziomie około 60%.

W Chicago program recyklingu działa od 1995 roku, kiedy rozpoczął go burmistrz Richard Daley. W tej chwili specjalnie oznaczone niebieskie pojemniki na śmieci znajdują się w całym mieście, ale wskaźnik recyklingu w Chicago jest wciąż jednym z najniższych w kraju. Miasto próbuje to zmienić.

Oto kilka liczb związanych z recyklingiem w Chicago w zakładzie w Forest View:
- Średnio 400 ton recyklingu jest przetwarzanych każdego dnia
- 12% - to odsetek pozostałości, które trafiają do zakładu, ale nie mogą być poddane procesowi recyklingu, takie jak plastikowe kubki na kawę, pudełka po pizzy czy elektronika
- 18.27 ton odpadów przetwarzanych było w zakładzie w ciągu każdej godziny w maju
- 0 - tyle wynosi liczba reklamówek dopuszczalna w niebieskich pojemnikach na śmieci

Gdzie trafiają śmieci z koszy do recyklingu?

Kiedy mieszkańcy miasta napełnią już swoje niebieskie kosze na śmieci butelkami po piwie i napojach, kartonami po mleku i innymi odpadami z całego tygodnia, rozpoczyna się cały proces wywozu odpadów, sortowania i oddzielania zebranych materiałów, aby ostatecznie dostarczyć je firmom, które korzystają z odzyskanego szkła, metalu, papieru i plastiku.

Duża część procesu sortowania odbywa się w zakładzie recyklingu, takim jak Lakeshore Recycling Systems w Forest View, które znajduje się około 10 mil od centrum Chicago.

Około 400 ton śmieci jest codziennie przetwarzanych w tym zakładzie.

Pierwsze z urządzeń do sortowania oddziela artykuły papierowe od butelek, pojemników i innych większych elementów.

Na pierwszej z kilku stacji kontroli jakości pracownicy usuwają plastikowe torby, kartony, puszki aluminiowe i wszelkie śmieci, które przypadkowo wrzucane są do koszy z recyklingiem. Pracownicy muszą działać sprawnie, gdyż śmieci transportowane są na szybko poruszających się przenośnikach taśmowych. Po przejściu pierwszej kontroli, materiały przenoszona są do kolejnej stacji sortowania. Potem trafiają do następnej stacji kontroli jakości, gdzie pracownik wybiera większe kawałki kartonów i pojemników.

Po tym, jak wysokiej siły magnesy oddzielają wszystkie metalowe przedmioty, pozostałe odpady trafiają do optycznej stacji sortowania, gdzie kamery identyfikują plastikowe butelki i wysyłają je na oddzielną taśmę. Pracownik na stanowisku kontroli jakości końcowej usuwa pozostałe pojemniki, takie jak puste kartony po mleku czy pojemniki po chemii gospodarczej.

Kiedy wszystkie materiały posortowane są na osobne grupy papieru, aluminium i innych materiałów, są one pakowane w duże bele. Pracownik obserwuje proces zgniatania artykułów papierowych.

Bale z papieru, tworzyw sztucznych i innych materiałów, pakowane są w kontenery umieszczone na obrzeżach zakładu.

Zgniecione razem aluminiowe puszki czekają na przeniesienie do osobnego pojemnika, które potem dostarczane są w inne miejsca.

W maju tego roku zakład w Forest View przetwarzał ponad 18 ton recyklingu na godzinę. W zakładzie Lakeshore zatrudnionych jest około 45 pracowników, którzy pracują na 10.5-godzinne zmiany z jedną 45-minutową przerwą. 

Monitor

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor