----- Reklama -----

Rafal Wietoszko Insurance Agency

31 stycznia 2017

Udostępnij znajomym:

Ponad 40 procent uchodźców z 30,000, którzy osiedlili się w różnych częściach Chicago od 2002 roku pochodzi z siedmiu krajów wymienionych w ostatnim dekrecie Donalda Trumpa.

Decyzja prezydenta spowodowała falę protestów w wielu dużych miastach, do których doszło w ciągu weekendu, z udziałem w szczególności obywateli muzułmańskich, w tym uchodźców i imigrantów z siedmiu krajów muzułmańskich: Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii i Jemenu. Oficjalnym celem dekretu jest "ochrona Amerykanów przed atakami terrorystycznymi przez cudzoziemców wpuszczonych na teren Stanów Zjednoczonych", na mediach społecznościowych określanego jako "muzułmański zakaz".

Uchodźcy, którzy osiedlili się w Illinois, zamieszkują Chicago oraz przedmieścia, takie jak Rockford, Wheaton, Aurora i Skokie. 

Monitor

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor