Szkoła medyczna Tukiendorf Training Institute (TTI) wzbogaciła się o trzecią placówkę dydaktyczną, która od 15 listopada mieści się w kompleksie przy 5000 W. Roosevelt Rd. w Chicago. W kierowanej przez Annę Tukiendorf-Wilhite i Ricka Stefaniaka szkole w ciągu paru tygodni można zdobyć zawód technika dializ, asystenta medycznego, technika EKG, technika pobierania krwi i dyplomowanej pomocy pielęgniarskiej.
„Otworzyliśmy tę lokalizację uwzględniając oczekiwania studentów, którzy mieszkają w Chicago i jest im niewygodnie dojeżdżać na zajęcia do siedziby szkoły przy 5310 N Harlem lub przy 7667 W. 95th Str. w Hickory Hills oraz na prośbę naszych partnerów, którzy pomagają w finansowaniu nauki. Po zrobieniu dokładnego badania rynku dwa lata temu wraz z moim partnerem biznesowym Rickiem Stefaniakiem doszliśmy do wniosku, że warto zainwestować i pojawić się z naszą szkołą właśnie w tym miejscu, żeby ułatwić studentom dojazd i dostęp do wykształcenia” – powiedziała podczas ceremonii otwarcia Anna Tukiendorf-Wilhite.
Szkoła została założona trzynaście lat temu jako placówka świadcząca usługi dla osób przyjeżdżających z Polski, które posiadały wykształcenie pielęgniarskie i chciały zrobić nostryfikację dyplomów, aby móc pracować w zawodzie. Z czasem oferta programowa szkoły została rozszerzona o prowadzenie kursów zawodowych w specjalnościach medycznych. Obecnie szkoła wypuszcza ponad 300 absolwentów rocznie ułatwiając w ten sposób zdobycie ciekawego i dobrze płatnego zawodu.
Podejmując naukę w TTI mama małego dziecka Danuta Rybacka postanowiła zmienić swój zawodowy status opiekunki do dzieci na pracę w przychodni lekarskiej. „Ukończenie szkoły jest szansą na zmianę mniej satysfakcjonującego zajęcia i podjęcie pracy w przychodni medycznej, a po zdobyciu niezbędnego doświadczenia, pracy w szpitalu. Wiadomo, że wiąże się to z innymi zarobkami i zawodowym prestiżem”.
Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w języku angielskim, ale wśród wykładowców znajdują się osoby znające język polski, co daje dodatkowy komfort osobom, które obawiają się bariery językowej. Koszt zdobycia kwalifikacji uprawniających do pracy w branży medycznej wynosi od dwóch do siedmiu tysięcy dolarów. Kwalifikujący się studenci – o niskich dochodach lub zwolnieni z pracy - mogą uzyskać bezpłatne finansowanie. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 773-774-2222 lub na stronie internetowej szkoły pod adresem: ttimedicalschool.com.
Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak