Analiza statystyk otyłości z całego kraju wykazała, że 42% Amerykanów boryka się z otyłością, przy czym w przypadku około 10% to poważna otyłość, prowadząca do niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych. Nie należy otyłości mylić z nadwagą, tę ma wg. badań ponad 70% mieszkańców kraju.
Portal WalletHub przeanalizował dane z całego kraju pod względem nie tylko samej wagi, ale dodatkowych czynników, takich jak świadomość zdrowotna i dieta, aby stworzyć mapę najbardziej otyłych miast w kraju. Dziesięć z nich jest zlokalizowanych głównie na południu Stanów Zjednoczonych.
McAllen, małe miasto na południowym krańcu Teksasu, blisko granicy z Meksykiem, zostało sklasyfikowane jako najbardziej otyłe w USA, a za nim znalazły się Jackson w stanie Mississippi, Shreveport w Luizjanie, Mobile w Alabamie oraz Little Rock w Arkansas, tworząc pierwszą piątkę.
Pierwsze pozycje na liście z rejonów północnych to Scranton w Pensylwanii na miejscu 44; Providence w stanie Rhode Island na 47; oraz Hartford w stanie Connecticut na 56.
Chicago uplasowało się w drugiej pięćdziesiątce, na 84 miejscu w kraju; Nowy Jork zajął miejsce 88. Jeśli chodzi o inne duże miasta to Oklahoma City zajęła 13. miejsce; Nowy Orlean 17; Dallas 25; Detroit 34; Cincinnati i Cleveland odpowiednio 42 i 46; Las Vegas w Nevadzie 57; Baltimore 63; Los Angeles 74; Waszyngton, D.C.; Boston 98.
Gdy chodzi o chodzi o dietę i ćwiczenia, najbardziej aktywnym i świadomym na temat zdrowego odżywiania miastem okazało się Seattle.
Od lat sześćdziesiątych XX wieku wskaźniki otyłości wzrosły w USA ponad trzykrotnie
Dane obejmują osoby w wieku 20 - 74 lata
Źródło: Centers for Disease Control and Prevention, National Center for Health Statistics
Oto pierwsze 10 najbardziej otyłych miast w USA:
- McAllen, Teksas
- Jackson, Mississippi
- Shreveport, Luizjana
- Mobile, Alabama
- Little Rock, Arkansas
- Knoxville, Tennessee
- Memphis, Tennessee
- Lafayette, Luizjana
- Baton Rouge, Luizjana
- Chattanooga, Tennessee
rj