Organizacja Animal Protective League w Springfield uważa, że nikt, łącznie ze zwierzętami przebywającymi w schronisku, nie powinien spędzać świąt sam. Dlatego oferuje krótkoterminową możliwość opieki zastępczej.
APL zwraca się z prośbą do społeczeństwa o pomoc w przyjęciu jednego ze zwierząt w dniach 22-26 grudnia. To już drugie tego typu wydarzenie, które mają być organizowane każdego roku.
„Wiele zwierząt w schronisku nigdy nie zaznało radości świąt w kochającym domu” – można przeczytać w oświadczeniu APL. „Pomaga to również APL dowiedzieć się, jak zwierzęta zachowują się poza schroniskiem, co pomoże nam znaleźć dla nich rodzinę na stałe, niezależnie od tego, czy zostanie z tobą, czy z kimś, kogo jeszcze nie spotkały!”.
Psa lub kota można odebrać ze schroniska 22 lub 23 grudnia i oddać 26 grudnia – chyba że ostatecznie zdecydujesz się zatrzymać nowego przyjaciela na stałe. APL dostarczy żywność, zabawki i inne artykuły.
Więcej informacji i możliwość rejestracji na stronie: apl-shelter.org.
APL to organizacja non-profit, której celem jest opieka nad chorymi, rannymi, maltretowanymi i porzuconymi psami i kotami oraz poszukiwanie dla nich najlepszych możliwych stałych domów. Oprócz regularnej adopcji zwierząt organizacja koordynuje dochodzenia w sprawie okrucieństwa, programy edukacji humanitarnej i prowadzi tanią klinikę sterylizacji/kastracji sąsiadującą ze schroniskiem w Springfield.
jm